fbpx

Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii – recenzja

Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii – recenzja

Tytuł: ,,Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii”

Autor: Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska

Ilustracje: Ewa Beniak – Haremska

Wydawnictwo: CoJaNaTo

Rok wydania: 2018

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Leśny Zakątek po raz kolejny stał się centrum przygód i placem spotkań dla zamieszkujących go zwierząt. Przede wszystkim jednak młodzi czytelnicy dostali kolejną szansę na jeszcze lepsze poznanie wyjątkowej żyrafy – Bibi, która wraz ze swoimi przyjaciółmi uczy się rozumieć własne i innych uczucia.

 

,,Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii” to książka utrzymana w bardzo podobnej konwencji do swojej poprzedniczki, czyli ,,Tęskniącego Zenona i żyrafę, która spadła z krzesła” (kliknij, żeby przejść do recenzji).

 

Ich autorkami jest Joanna Berendt oraz Aneta Ryfczyńska, a za ilustracje odpowiada Ewa Beniak – Haremska.

 

 

 

Panie stworzyły książkę, która uczy rozumieć nie tylko procesy zachodzące w dzieciach, ale także zwraca uwagę rodziców na punkt widzenia najmłodszych.

 

Pozycja składa się z 16 krótkich opowiadań, gdzie każde opatrzone jest pytaniami pomocniczymi do tekstu. Te podpowiedzi mają za zadanie spełniać największą rolę tej książki, czyli uczyć dzieci dialogu.

 

Autorki piszą jasno, że jedną z najbardziej kluczowych umiejętności, nie tylko w rozwoju malucha, ale także ogólnie w funkcjonowaniu jako szczęśliwego człowieka, jest umiejętność rozmowy, wyrażania własnych emocji, szacunek oraz nawyk wzajemnego słuchania.

 

 

 

 

Już w samym tytule można dostrzec przedmioty wokół których najczęściej będą oscylować opowiadania: empatia, zaufanie, porozumienie, współpraca czy dobra zabawa to tematy, które z pewnością należy przedyskutować.

 

Oprócz tego w książce poruszany jest także wątek związany z bliskością, byciem wściekłym lub dzielenia się z innymi.

 

Autorki, za sprawą rozsądnej i czułej żyrafy Bibi tłumaczą małym bohaterom sprawy skomplikowane, za pomocą bardzo prostych słów. Analizowane są krok po kroku zachowania, powtarzane odczucia i próbowane jest stawianie się po stronie innych.

 

 

 

Wszystkie rozmowy odbywają się w przyjemniej atmosferze, gdzie przewija się dużo pysznego jedzenia, dając czytelnikom poczucie bezpieczeństwa.

 

Bardzo polecam tę książkę, jako pomoc najmłodszym w próbie zrozumienia ich uczuć i emocji. Będzie idealna dla dzieci już od 2-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://cojanato.pl/produkt/przyjaciele-zyrafy-bajki-o-empatii-tom-1/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--