Co się dzieje w mojej głowie? – recenzja premierowa!

Tytuł: ,,Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie?

Autor: Molly Potter

Ilustracje: Sarah Jennings

Tłumaczenie: Wojciech Górnaś

Wydawnictwo: Tadam

Rok wydania: 2019

Objętość:   chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Czasami czarne myśli kłębią się w głowie i nie dają nam spokoju nawet na chwilę. Jako dorośli jesteśmy w stanie całkiem dobrze sobie z nimi radzić. Dzieci jednak są najczęściej bezbronne, ponieważ nie znają sposobów, które podpowiedziałyby im, jak należy się zachować w starciu z gorszymi momentami.

 

,,Co się dzieje w mojej głowie?” to bardzo nowoczesna książka Molly Potter, z którą będziemy mogli przepracować dziecięce emocje i sprawić, żeby nasze dzieci stały się bardziej odporne psychicznie.

 

Autorka podkreśla, jak istotna w codziennym życiu jest umiejętność artykułowania swoich uczuć oraz pozytywnego myślenia. Uważa zwiększanie samoświadomości dziecka za bardzo istotny element w jego wychowywaniu.

 

 

 

 

Książka pomaga w zwalczaniu kompleksów przez zanik nawyku porównywania się z innymi, kładzie nacisk na dbanie o zdrowie oraz uczy się wyciszać przed medytację.

 

W tej, na pierwszy rzut oka, niepozornej pozycji możemy odnaleźć bardzo wiele treści, które okażą się niezwykle pomocne w codziennym funkcjonowaniu.

Najbardziej istotny wydaje się dla mnie rozdział o umiejętności proszenia o pomoc i budowania sieci wsparcia oraz uświadamianie dzieciom, kim są dręczyciele.

 

Znam bardzo wielu dorosłych, którzy w czasach szkoły podstawowej byli dręczeni przez rówieśników i wówczas mało która osoba potrafiła wykazać się asertywnością lub chociaż opowiedzieć o tej sprawie jakiemuś opiekunowi.

 

 

 

 

 

Bardzo się cieszę, że powstała taka książka jak ,,Co się dzieje w mojej głowie?”, która podchodzi także bardziej poważnie do samego tematu emocji. Nie sprowadza uczyć tylko do czystych definicji, ale pokazuje przede wszystkim w jaki sposób należy sobie z nimi radzić.

 

Autorka kładzie także duży nacisk na to, że nie ma ludzi idealnych i zarówno popełnianie błędów, jak i nawet niecelowe sprawienie komuś przykrości może przydarzyć się każdemu. Ważne jest jednak to, żeby rozmawiać i zdawać sobie sprawę / być świadomym z popełnianych przez siebie czynów.

 

,,Co się dzieje w mojej głowie?” jest książką bardzo kolorową, z wieloma sympatycznymi ilustracjami Sarah Jennings, dzięki którym lektura wydaje się bardziej przystępna i może ją samodzielnie poznawać początkujący czytelnik lub młody słuchacz od 4. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-tadam.pl/publikacje/sie-dzieje-glowie-zaczac-dzieckiem-rozmowe-o-zdrowiu-psychicznym/

 

 

Poprzedni wpis
Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata – recenzja
Następny wpis
Jajko – recenzja
Tags: +10, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2019, Co się dzieje w mojej głowie?, Co się dzieje w mojej głowie? Jak zacząć z dzieckiem rozmowę o zdrowej głowie?, emocje, książka dla dzieci, książka edukacyjna, książka o emocjach, książka o uczuciach dla dzieci, książka psychologiczna dla dzieci, Molly Potter, nowość, nowość książkowa, premiera, radzenie sobie z emocjami, recenzja, recenzje książek dla dzieci, Sarah Jennings, Tadam, uczucia, umysł, Wojciech Górnaś, Wydawnictwo Tadam

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja