fbpx

Megachłopiec i Wszechkarton – recenzja

Megachłopiec i Wszechkarton – recenzja

Tytuł: ,,Megachłopiec i Wszechkarton”

Autor: Paweł Krupski

Ilustracje: Paweł Krupski

Wydawnictwo: Trzy wulkany

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wyobraźnia jest domeną dzieci. Nie wszystkie jednak zdają sobie sprawę, jaki ogromny wpływ może mieć ona na codzienne życie. Warto z niej korzystać i angażować ją w swoją zabawę.

 

,,Megachłopiec i Wszechkarton” to krótka, ilustrowana opowieść o pewnym dziecku, które ze zwykłego przedmiotu uczyniło wspaniałego kompana przygód.

 

 

 

 

 

Autorem książki jest Paweł Krupski, który nie tylko napisał tekst bajki, ale także zadbał o jej stronę wizualną. Kolorowe obrazki z równowagą pomiędzy pastelowymi odcieniami, a tymi nieco poważniejszymi barwami, zabiorą nas wspólnie z głównym bohaterem w świat wielkich możliwości.

 

,,Megachłopiec i Wszechkarton” to książka, która niezwykle przypomina mi światowy bestseller – ,,Małego chłopca” Alison McGhee. W przypadku jednak polskiego odpowiednika, mamy do czynienia z rymowanym tekstem oraz nieco starszym bohaterem.

 

Chłopiec w niebieskiej koszulce ma około 6 lat i sporo wie już o świecie. Na pierwszy rzut oka widać, że jego ogromną pasją są podróże. Wykorzystuje znaleziony karton, żeby przemierzać lądy, oceany, a nawet odbywać podniebne i kosmiczne wojaże.

 

Jego wyobraźnia jest nieograniczona, a powstrzymać może ją jedynie zmęczenie i… sen.

 

Książka ma na końcu bardzo zgrabne podsumowanie pod postacią pytań do czytelnika. Pozwalają one sprawdzić bystrość dzieci oraz zachęcają do ponownego zajrzenia do tekstu.

 

 

 

 

 

Jestem przekonana, że tytułowego ,,Megachłopca i Wszechkarton” dzieci polubią i z przyjemnością będą chciały go naśladować. Ładne wydanie, gruba oprawa i lekko śliskie strony zaproszą je do wielokrotnego przeżywania niezwykłych przygód bohatera.

 

Książka sprawdzi się w przypadku dzieci już od 3-ego roku życia.

 

Link do strony książki: https://megachlopiec.pl/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment