fbpx

Wielki dzień Małej Króliczki – recenzja

Wielki dzień Małej Króliczki – recenzja

Tytuł: ,,Wielki dzień Małej Króliczki

Autor: Swapna Haddow

Ilustracje: Alison Friend

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Kiedy mamy wokół siebie życzliwych ludzi, na których pomoc możemy liczyć w trudnych chwilach, nic nie jest nam straszne!

 

Przekonała się o tym bohaterka książki ,,Wielki dzień Małej Króliczki”, która chcąc pokonać nudę, odkryła, że jeszcze lepsza od zabawy jest możliwość pomagania innym.

 

 

 

Autorką tej pozycji jest Swapna Haddow, a ilustracje do niej wykonała Alison Friend.

 

Paniom udało się uchwycić ogromny urok dzieciństwa, kiedy każdy dzień niesie ze sobą nowe przygody.

 

Mała Króliczka nie ma co robić, postanawia więc spędzić czas ze swoim dziadkiem, czyli Wielkim Królikiem. Wspólnie spacerują po okolicy, spotykając zwierzęta, które potrzebują rady, towarzystwa lub opieki nad dziećmi.

 

 

 

 

Mała Króliczka na początku nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest to, co robi. Kiedy jednak dostrzega wdzięczne miny swoich przyjaciół, przekonuje się, że pomaganie jest wspaniałą sprawą, której z pewnością będzie chciała się poświęcić.

 

,,Wielki dzień Małej Króliczki” przypomina pod wieloma względami największe klasyki literatury dziecięcej, chociażby takie jak ,,W jeżynowym grodzie” czy ,,O czym szumią wierzby”.

 

Sympatyczny nastrój książki wzmacniają ilustracje. Pastelowe kolory, brak wyraźnych konturów oraz postacie narysowane tak, jakby ich futerka rzeczywiście były miękkie i puszyste. Duże wrażenie robi także okładka, którą wykonano z materiału przypominającego płótno. To wszystko sprawia, że książka daje młodemu czytelnikowi poczucie bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Doskonale nada się ona jako wieczorna lektura. Niewielka ilość tekstu i mnogość obrazków pomoże także zmierzyć się z nią samodzielnie dzieciom, które dopiero rozpoczynają naukę płynnego czytania.

 

,,Wielki dzień Małej Króliczki” polecam dzieciom od 3-ego roku życia. Morał – niesienie bezinteresownej pomocy innym, będzie wspaniałą lekcją dla każdego malucha.

 

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/wielki-dzien-malej-kroliczki-swapna-haddow-skue4d695f974f48e072d80.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment