Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie – recenzja

Tytuł: Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie

Autorka: Helene Druvert

Tekst: Juliette Einhorn

Tłumaczenie: Jowita Maksymowicz-Hamann

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Beztroskie obserwowanie puchatych obłoków na błękitnym niebie jest domeną dzieci. Takie radosne wpatrywanie się w górę (najlepiej leżąc na plecach, na miękkiej trawie), kojarzone jest z czasami, kiedy nie wie się jeszcze czym są obowiązki, podatki oraz gruntowne sprzątanie mieszkania…

Niebo kryje w sobie jednak znacznie więcej tajemnic, inspirujących opowieści oraz znaczeń, niż tylko to na pozór powierzchowne piękno, jakim nas codzienne obdarza. 

 

Wydawnictwo Mamania wydało ostatnio książkę, która jest małym dziełem sztuki, ale nie poprzestaje tylko na formie. ,,Niebo” to wielkoformatowa pozycja, w której można odnaleźć dużo popularnonaukowej wiedzy, ale także ciekawe rozwiązania wizualne, które zachwycą dzieci i dorosłych.

 

 

 

Autorką tej pozycji jest Helene Druvert, która słynie z wyjątkowych i oryginalnych książek. Wydawnictwo Mamania wydało także jej: ,,Narodziny. Początki życia człowieka na wyjątkowych ażurowych rycinach” oraz ,,Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach”. Mnie przypomina się jeszcze jedna książka tego typu, co prawda fabularna, ale również bogata w niezwykłe, misternie wycinane elementy, czyli ,,Giselle” (kliknij w tytuł, żeby przenieść się do recenzji). 

Za tekst w książce ,,Niebo” odpowiada Juliette Einhorn. 

 

Swoją podróż po nieboskłonie rozpoczynamy od inspirujących legend i wierzeń, które były popularne w starożytności. Autorki pozwalają nam odczuć jak zmieniała się percepcja ludzi na to, co widzą ponad głowami, choć samo niebo przecież nie zmieniło się prawie w ogóle. 

Wspaniały zabieg z podzieleniem rozkładówki na sfery przez gradację dodatkowych stron, daje możliwość lepszego wyobrażenia sobie tego, na co niebo się składa. Na tym przykładzie, wielu z młodszych czytelników z pewnością dostrzeże i porówna je z… tortem – częściowo będzie mieć rację. 😉

 

Kolejne rozkładówki to jeszcze więcej niespodzianek. Autorki sięgają także po tematy pokrewne, takie jak: wiatr, owady, zwierzęta czy maszyny latające. Wszystko co widać na tle nieba, jest jego nierozerwalną częścią. 

Rozkładane strony odsłaniają przed nami misternie przygotowane, kolorowe ilustracje. ,,Niebo” opowiada nam o rodzajach chmur, księżycu i gwiazdach. Robimy nawet jeszcze dłuższy krok w kosmos i możemy obserwować planety, żeby już po chwili wrócić na Ziemię i zastanawiać się nad jej przyszłością.

 

 

 

Ta książka inspiruje, zachwyca i nie pozwala się od siebie oderwać. Jest zachętą do dalszego zgłębiania tematów oraz przede wszystkim… do częstszego spoglądania w górę! 

 

Ze względu na drobne i delikatne elementy, polecam ją dzieciom powyżej 7 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-747-Niebo-Ruchome-elementy-dzieki-ktorym-odkryjesz-sklepienie-niebieskie.html?query_id=1

 

 

Poprzedni wpis
Pan Świnka… i zawody – recenzja
Następny wpis
Wszyscy jedzą naleśniki. Książka z przepisami – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +7, +8, +9, 2021, blog książkowy, chmury, Helene Druvert, Jowita Maksymowicz-Hamann, Juliette Einhorn, książki dla dzieci, książki na prezent dla dziecka, książki popularnonaukowe, książki z bajerami, machiny latające, Mamania, niebo, Niebo wycinane strony, Niebo. Ruchome elementy dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie, planety, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, wiatr, Wydawnictwo Mamania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja