fbpx

Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż – recenzja

Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż – recenzja

Tytuł: ,,Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż”

Autor: Martin Handford

Ilustracje: Martin Handford

Tłumaczenie: Zofia Raczek

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina  

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna 

 

Recenzja:

Macie ochotę ponownie wyruszyć na poszukiwania Wally’ego? Tym razem fantazja autora poniesienie nas jeszcze dalej – przez lądy, góry, morza czy lasy!

 

,,Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż” jest kolejną książką, która ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Mamania. Wcześniej pisałam także o ,,Gdzie jest Wally teraz? oraz ,,Gdzie jest Wally? W Hollywood (kliknijcie w tytuły, żeby przenieść się do recenzji). 

 

Wspominałam też już wcześniej, że ta postać była bohaterem mojego dzieciństwa. Pewnie jak większość osób wychowujących się w latach 90-tych, zbierałam charakterystyczne żółte segregatory. Ta najnowsza okładka zabiera mnie w sentymentalną podróż właśnie dlatego, że najbardziej przypomina mi tę klasyczną szatę graficzną.

 

 

Na kilkunastu rozkładówkach ukryto wiele różnych zagadek, które będziemy starali się rozwikłać. Przede wszystkim musimy odnaleźć 12 zwojów, które pomogą Wally’emu dowiedzieć się nieco więcej o sobie. Poza tym w każdej scenie rodzajowej schowali się Szczek, Wendy, Czarodziej Białobrody oraz Odlaw (to ten nieprzyjemny typek w koszuli w czarno-żółte paski). 

 

Dodatkowo autor ma dla czytelników mnóstwo innych niespodzianek. Na tylnej wyklejce na przykład umieszczono ,,Wielką Listę Kontrolną”, która zawiera dziesiątki nowych rzeczy do odnalezienia (trzeba będzie zlokalizować dziurawą flagę, olbrzyma z dachem na głowie czy latające ryby). Żeby jednak nie było zbyt trudno, poszukiwacz dostaje także kilka podpowiedzi. 

 

 

W ,,Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż” trafimy w samo serce siedziby żarłocznych goblinów, będziemy mogli obserwować starcie żywiołów, poznamy smoczych jeźdźców, weźmiemy udział w turnieju gry w piłkę czy przemkniemy się obok strasznego zamku pełnego paskud. 

 

Książka zagwarantuje dzieciom (ale nie tylko) wiele minut doskonałej zabawy. Wyszukiwanie pojedynczych elementów i ćwiczenia w skupianiu wzroku na konkretnych przedmiotach, nie tylko są dobrym treningiem dla mózgu, ale także pomagają w koncentracji i uczą wypełnienia poleceń dla tych poszukiwaczy, którzy jeszcze nie czytają samodzielnie. 

 

 

Polecam ,,Gdzie jest Wally? Fantastyczna podróż” wszystkim powyżej 6 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-684-Gdzie-jest-Wally-Fantastyczna-podroz.html?query_id=1

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment