Koniec z Mileną? – recenzja

Tytuł: Koniec z Mileną?
Seria: Książki o Dawidzie
Autor: Per Nilsson
Ilustracje: Pija Lindenbaum
Tłumaczenie: Marta Rey-Radlińska
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Sercowe sprawy Dawida oraz Mileny kolejny raz udowadniają jak niełatwe są związki – nawet, jeżeli jest się tylko dzieckiem, a relacja ogranicza się do długich spacerów z psem o imieniu Busia.

,,Koniec z Mileną?” jest już czwartą częścią serii ,,Książek o Dawidzie”, w której poprzednie: ,,Zakochałem się w Milenie”, ,,Inny niż wszyscy” oraz ,,Na zawsze Milena” wprowadzają w świat pierwszych zauroczeń, budowania relacji oraz nauki i stosowania zasad wzajemnej empatii. 

Ich autorem jest Per Nilsson, a ilustracje stworzyła wspaniała Pija Lindenbaum.

W najnowszym tomiku Dawid ponownie będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami życia w parze. Ale czy jego serce wytrzyma kolejne rozterki? Czy chłopak ma dość sił, żeby co chwila wyplątywać się z rozmaitych problemów, wynikłych w związku z byciem… w związku?

Kto pierwszy raz spotyka się z Dawidem – uczniem szkoły podstawowej, głównym bohaterem, a zarazem narratorem tego cyklu, nie musi się obawiać braku orientacji w fabule. Już na początku ,,Koniec z Mileną?” pojawia się podsumowanie, które nakreśla relacje oraz tłumaczy zachowania postaci.

Tym razem cała akcja związana jest z pewną… krzywdzącą plotką. Dawid dał się wprowadzić w maliny i jego kolega z klasy zmanipulował jego wypowiedź w taki sposób, że wyszły z tego naprawdę spore kontrowersje! W ich wyniku Milena się obraziła, po czym przestała przychodzić do szkoły, koledzy Dawida szeptali za jego plecami, ale jednak zaczęli się nim bardziej interesować, a główny bohater… zupełnie nie wiedział, co się dzieje!

Chłopak, niesłusznie oskarżony o coś bardzo nieładnego, postanowił rozstać się z Mileną. Czy jednak dotrzymał danego sobie słowa? 

,,Koniec z Mileną?” podobnie jak poprzednie części, podzielony został na rozdziały wyznaczające dni tygodnia. W ten sposób, dzień po dniu, zbliżamy się do rozwiązania sprawy, głęboko angażując się w perypetie bohaterów.

,,Książki o Dawidzie” są niewiarygodną wręcz serią, która w sposób bezpośredni, ale jednocześnie z dużym wyczuciem wchodzi w uczuciowy świat uczniów szkoły podstawowej. Pierwsze romantyczne chwile, bliskość, zrozumienie, ale i kwestie zaufania czy fakt zranienia – to wszystko można odnaleźć w tych niewielkich formatem książkach.

Bardzo polecam ,,Koniec z Mileną?” czytelnikom i czytelniczkom powyżej 8 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/koniec-z-milena/


Poprzedni wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ. 47
Następny wpis
5-te urodziny Wydawnictwa Dwukropek!
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +8, +9, 2022, blog książkowy, blogi z recenzjami książek dla dzieci, Koniec z Mileną?, krzywdząca plotka, książki dla dzieci, książki dla dzieci na walentynki, książki dla dzieci o miłości, Książki o Dawidzie, Marta Rey - Radlińska, miłość, Per Nilsson, pierwsze zauroczenia, Pija Lindenbaum, plotka, recenzent książek, walentynki, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja