Plasterki na tęsknotę – recenzja

Tytuł: Plasterki na tęsknotę

Autorka: Ewa Zawisza-Wilk

Ilustracje: Paweł Wąsowicz

Wydawnictwo: Studio Koloru

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena: wybitna

 

Recenzja:

Zaparzcie sobie herbatę z listków pamięci i zanurzcie się w poetyckim świecie pewnego Szczurka, któremu pozostały już tylko piękne wspomnienia czasu spędzonego z przyjaciółką Wiewiórką.

 

,,Plasterki na tęsknotę” to absolutnie wyjątkowa książka, która ukazała się za sprawą Wydawnictwa Studio Koloru. Jej autorką jest Ewa Zawisza-Wilk, a niezwykłe ilustracje przygotowane po części techniką kolażu stworzył Paweł Wąsowicz. 

To lektura, która posługując się prostymi, ale zarazem pełnymi uroku metaforami, przybliża najmłodszym czytelnikom takie pojęcia jak: pożegnanie, strata i tęsknota.

 

 

Główny bohater Szczurek przyjaźni się z Wiatrem, a Czas wpada do niego w odwiedziny na herbatę. Bardzo lubi on jednak także Wiewiórkę, z którą widują się rzadziej, ponieważ ta daleko mieszka. Pewnego dnia otrzymuje od niej list na dębowym listku. Jego treść przysparza Szczurkowi wielu zmartwień. Okazuje się, że Wiewiórka jest bardzo chora i chciałaby ostatni raz zobaczyć się z przyjacielem.

 

Szczurek jest jednak tak samo wiekowy jak i nadawczyni listu, dlatego – przez wzgląd na obecną porę roku, nie może wyruszyć w drogę. Kiedy jednak mija jesień, zima i nastaje wiosna, postanawia odwiedzić Wiewiórkę. Po drodze jednak ciągle coś mu się przydarza, co znacznie opóźnia jego przybycie. Kiedy wreszcie dociera do domku przyjaciółki, okazuje się, że musi zmierzyć się z zupełnie nową dla niego sytuacją.

 

 

,,Plasterki na tęsknotę” jest książką, która czyta się więcej niż raz. To lektura do której można wielokrotnie wracać i wciąż odkrywać w niej nowe treści. W temacie pożegnania skupia się wyłącznie na pozytywach. Pozwala wierzyć czytelnikowi, że choć danej osoby już nie ma, jest w innym miejscu – szczęśliwa i pełna ciepłych wspomnień o nas. 

 

Autorka radzi, żeby nie zanurzać się w tęsknocie, ale pozwolić jej istnieć obok nas. Niech ulubione ciasteczka naszego nieobecnego już przyjaciela będą przypominały nam o nim podczas wybranych podwieczorków. Niech jego zdjęcie zerka na nas ze ściany, a sama myśl o bliskim napełnia nas wyłącznie czystą miłością.

 

 

To książka, która może przygotować na rozstanie, ukoić ból lub po prostu, być jedną z wielu pięknych podróży, jakie po prostu trzeba choć raz w życiu odbyć. 

 

Polecam ją serdecznie wszystkim czytelnikom powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://studiokoloru.eu/pl/p/Plasterki-na-tesknote/50

 

 

Poprzedni wpis
Rodzina Obrabków i urodzinowy skok – recenzja
Następny wpis
Bethany i Bestia – recenzja przedpremierowa
Tags: +10, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, blog książkowy, czas, Ewa Zawisza-Wilk, książki dla dzieci, książki o pożegnaniu dla dzieci, książki o śmierci dla dzieci, Paweł Wąsowicz, Plasterki na tęsknotę, poetyckie książki, pożegnanie, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek, śmierć, Studio Koloru, szczurek, tęsknota, Wydawnictwo Studio Koloru, wzruszające książki dla dzieci

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • […] Melancholia pojawia się często nieproszona, zazwyczaj w towarzystwie jesiennych deszczy i szaro-burych dni. Mogą ją wywołać wspomnienia, samotność lub brak perspektyw na kolejne tygodnie oraz miesiące. Melancholię miał lepiej poznać bohater, którego możliwe, że już znacie. Szczurek z pięknej książki ,,Plasterki na tęsknotę”. […]

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja