Rodzina Obrabków i urodzinowy skok – recenzja

Tytuł: Rodzina Obrabków i urodzinowy skok

Autor: Anders Sparring

Ilustracje: Per Gustavsson

Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena: wybitna

 

Recenzja:

Książka dla dzieci o sympatycznej rodzinie złodziei? Takiego tematu mogła podjąć się tylko literatura skandynawska! A teraz dzięki staraniom Wydawnictwa Zakamarki, pierwsza część serii ,,Rodzina Obrabków” ukazała się także w Polsce!

 

,,Rodzina Obrabków i urodzinowy skok” to historia obrazkowa pod wieloma względami przypominająca inny słynny cykl książek dla dzieci, czyli ,,Biuro Detektywistycznego Lassego i Mai. Zarówno w tej najnowszej pozycji jak i tej znanej już od lat polskim czytelnikom występują bardzo charakterystyczni bohaterowie, szybka akcja oraz… doskonałe poczucie humoru!

Autorem ,,Rodziny Obrabków” jest Anders Sparring, a ilustracje stworzył Per Gustavson, którego zdecydowanie powinniście kojarzyć z książki ,,Kosmiczne święta”. 

 

 

 

Ta najnowsza seria zapowiada się naprawdę… spektakularnie! Rodzina Obrabków, w skład której wchodzą: mama Cela, tata Zbirosław, córka Kryminelka, syn Ture oraz pies Glina (sami przyznajcie jak trafny dobór imion!), wiedzie tylko na pozór zwyczajne życie. Pod osłoną nocy napadają jednak na sklepy, okradają sąsiadów z gazet czy zabierają dla własnej uciechy rowery bez przednich kół (bo te są przeważnie gdzieś przypięte).

 

Czarną owcą Obrabków jest jednak Ture, który nie dość, że nie chce brać udział w tych wszystkich ekscesach, to dodatkowo wydaje się być bardzo… porządny. Chłopiec niebawem ma urodziny i zażyczył sobie pewnego prezentu. Czy rodzinie uda się spełnić jego oczekiwania? Czy posuną się ponownie do kradzieży? A może ta kradzież okaże się dla nich zbyt trudna?

 

 

 

,,Rodzina Obrabków i urodzinowy skok” wspaniale kontrastuje z typową literaturą dziecięcą, która choć stara się przekazać najmłodszym jakieś moralne wzorce, często robi to w sposób zbyt patetyczny i sztuczny. W tej książce, gdzie fabuła jest zapakowana w doskonały ironiczny humor jak cukierek, dziecko po prostu nie może się oderwać lektury! Dodatkowo przekazywane tutaj wartości, a także omawiane konsekwencje niechlubnych czynów, z pewnością powinny zostać zapamiętane na długo.

 

Szczerze polecam tę książkę także wszystkim dzieciom uczącym się czytać. Będzie odpowiednia dla odbiorców powyżej 7 roku życia. 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/rodzina-obrabkow-i-urodzinowy-skok/

 

 

Poprzedni wpis
Tajemniczy kapelusz pana Pinon – recenzja komiksu
Następny wpis
Plasterki na tęsknotę – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +7, +8, +9, 2021, Agnieszka Stróżyk, Anders Sparring, blog książkowy, kradzież, książki dla dzieci, książki dla uczących się czytać, literatura skandynawska, moralność, Per Gustavsson, recenzent, recenzje książek, rodzina, Rodzina Obrabków, Rodzina Obrabków i urodzinowy skok, rodzina złodziei, serie książek, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki

4 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja