Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota
Seria: Rodzina Obrabków
Autor: Anders Sparring
Ilustracje: Per Gustavsson
Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

A co, gdyby wszystko miało stanąć na głowie? Wyobraźcie sobie klątwę, która sprawia, że ci, którzy kochali herbatę z cukrem, chcą teraz pić już tylko gorzkie napoje. A miłośnicy wakacji nad morzem – zaczęli brać pod uwagę wyłącznie odpoczynek w górach. W końcu, że źli stali się dobrymi, a ci którzy nie potrafili kłamać… kłamią jak z nut!

Sklepik ze starociami

Piąta część brawurowej, fenomenalnej i niezwykle oryginalnej serii Rodzina Obrabków już jest w księgarniach! Anders Sparring i Per Gustavsson stworzyli kolejny tom – Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota, żeby pokazać czytelnikom co by było, gdyby nasz główny, miły bohater – Ture, stał się lustrzanym odbiciem swojej siostry Elki, czyli Kryminelki.

W fabule pojawia się gościnnie przodek Kradzisław, którego z pewnych, szczególnych względów, chłopiec obdarzył wyjątkową sympatią. W tej części poznajemy również Nikę Unikat, właścicielkę niepozornego sklepiku ze starciami. W jaki sposób to miejsce okaże się motorem napędowym całej historii?

Klątwa gipsowego kota

Zanim jednak na dobre zanurzymy się w tę fabułę, warto przypomnieć pozostałe części. Czy jednak ich znajomość jest wymagana do dobrej zabawy przy Rodzinie Obrabków i klątwie gipsowego kota? Moim zdaniem nie jest to wymóg, choć kilka zabawnych momentów może nie być do końca zrozumiałych bez ich przeczytania, jak np. szczekanie Gliny na słowo ,,policjant” na zakończenie historii.

W razie potrzeby, o wszystkich poprzednich tomach również przygotowałam recenzje. Możecie je przeczytać tutaj:

Kolejna część przygód rodziny Obrabków

Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota to opowieść, która zaczyna się podobnie jak wszystkie poprzednie – Elka ma ochotę na jakąś małą kradzież, a Ture się opiera. Choć pochodzi z wielopokoleniowej rodziny złodziei, za nic w świecie nie potrafi się przekonać do tego fachu.

Osobowość nie pozwalają mu kłamać, oszukiwać czy kraść. Jego życie wśród bliskich jest więc pełne wyzwań. A w zasadzie było, bo okazało się, że kiedy z siostrą przypadkowo zetknęli się z gipsowym kotem… Ture przestał być tym, kim był dotychczas.

Czy jednak dzieciom uda się odzyskać swoje poprzednie osobowości? I jak przyczyni się do tego stado małpek, bardzo stara fotografia oraz umiejętność gwizdania?

Mogę ze spokojnym sumieniem zapewnić, że przy Rodzinie Obrabków, z pewnością nie będziecie się nudzić! Najnowszą część, jak i całą serię, polecam czytelnikom powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/rodzina-obrabkow-i-klatwa-gipsowego-kota/


Poprzedni wpis
Jakie zwierzę wybrać – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Światła Północy. Drzewo portalu – część II. Tom 6 – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 2024, Agnieszka Stróżyk, Anders Sparring, blog książkowy, humor, humorystyczna seria książek dla dzieci, kłamstwo, klątwa, kot, książki dla dzieci, książki dla dzieci o kłamstwie, moralność, Per Gustavsson, pies, prawda, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Rodzina Obrabków, Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota, więzienie, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki, zamiana ról, złodzieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja