Jakie zwierzę wybrać – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Jakie zwierzę wybrać
Seria: Akademia Mądrego Dziecka, Ważne sprawy przedszkolaka
Autorka: Lucy Beech
Ilustracje: Anna Chernyshova
Tłumaczenie: Barbara Supeł
Wydawnictwo: HarperKids
Rok wydania: 2024

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Przychodzi taki dzień, kiedy dzieci zaczynają marzyć o własnym zwierzątku (jeżeli w domu jeszcze żadnego nie ma). Chciałyby otoczyć je opieką i móc się z nim zaprzyjaźnić. Trzeba jednak pamiętać, że zwierzę to nie tylko czas spędzany na wspólnej zabawie, ale przede wszystkim mnóstwo różnych obowiązków. 

Jakie zwierzę wybrać dla dziecka

Jak uświadomić maluchy z czym wiąże się posiadanie pupila? I którego wybrać dla swojej rodziny?

Jakie zwierzę wybrać to nowa książka, która ukazała się nakładem wydawnictwa HarperKids, w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka, która właśnie obchodzi swoje 10-lecie, powstała duża formatem lektura dla całej rodziny! Autorką pozycji jest Lucy Beech, a kolorowe ilustracje stworzyła Anna Chernyshova.

Pies, kot, rybki, a może… patyczak?

Lubicie aktywność na świeżym powietrzu, a może jesteście domatorami, którzy cenią spokojne życie? Narrator w książce Jakie zwierzę wybrać podpowiada, czym należy kierować się w wyborze odpowiedniego pupila.

Lektura prezentuje szeroki wachlarz różnych gatunków milusińskich, których ludzie na całym świecie otaczają opieką. Najczęściej pojawiają się w tekście oczywiście psy oraz koty, ale autorka nie zapomina także o gryzoniach, gadach, rybach i wielu, wielu innych.

W zasadzie wymieniane są także zwierzaki (co jest w tej książce bardzo fajne!), które rzadziej rozważa się na pupila, np. kury, kaczki, patyczaki czy gąsienice (z uwzględnieniem, że te ostatnie należy wypuścić na wolność, kiedy się przepoczwarzą).

Książka o opiece nad różnymi zwierzakami

Muszę przyznać, że zanim usiadłam do tej książki, nieco obawiałam się tego, co w niej znajdę. Mimo, że żyjemy w świecie w którym tak łatwo o informację, wciąż panuje bardzo wiele krzywdzących stereotypów i istnieje wiele nieświadomych osób, które decydując się na jakieś zwierzę bez odpowiedniego przygotowania, mogą zrobić mu krzywdę.

Na szczęście w Jakie zwierzę wybrać autorka bardzo skrupulatnie przygotowuje czytelnika na sporo rozmaitych ewentualności. Podkreśla jak ważne jest towarzystwo innych gryzoni dla królików czy świnek morskich. Wspomina o zabezpieczaniu okien i balkonów, gdy decydujemy się na kota. 

Kilkukrotnie przypomina też o zwierzakach, które czekają na swojego człowieka w schroniskach (można byłoby jeszcze w książce wspomnieć o fundacjach z chomikami lub świnkami morskimi).

Jakie zwierzę wybrać to niezwykle ciekawa i wartościowa lektura, którą zdecydowanie warto przeczytać ze swoim przedszkolakiem, ale także o treści której dobrze jest z nim rozmawiać.

Polecam ją dzieciom nawet powyżej 2 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/jakie-zwierze-wybrac-3058.html


Poprzedni wpis
Morele rozkwitają nocą – recenzja książki
Następny wpis
Rodzina Obrabków i klątwa gipsowego kota – recenzja książki dla dzieci
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2024, Akademia Mądrego Dziecka, Anna Chernyshova, Barbara Supeł, blog książkowy, ciekawostki o zwierzakach, HarperKids, Jakie zwierzę wybrać, kot, książka popularnonaukowa dla dzieci, książki dla dzieci, Lucy Beech, pies, pupil, recenzje książek, Ważne sprawy przedszkolaka, Wydawnictwo HarperKids, zwierzak dla dzieciaka, zwierzaki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja