Nowe kartonówki z okienkami, z Miffy! – recenzja

Tytuły: Dzień dobry, Miffy!, Dobranoc, Miffy!

Seria: Miffy

Tekst i ilustracje: Dick Bruna

Tłumaczenie: Magdalena van der Kroft

Wydawnictwo: Format

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Kojarzycie słodkiego, białego króliczka, który jest bohaterem książek dla najmłodszych? Szczerze mówiąc zupełnie nie wiem jak to się stało, że Miffy (bo właśnie o niej mowa!) do tej pory nie pojawiła się na mojej stronie.

 

Jej postać wykreował holenderski twórca Dick Bruna w 1955 roku. Seria bajek odniosła sukces w Japonii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech, a następnie w kolejnych krajach na całym świecie. Łącznie historyjki o Miffy sprzedały się w ponad 85 milionach egzemplarzy i przetłumaczono je na 46 języków. 

 

(Tutaj urocze uszka Miffy na Bologna Children’s Book Fair 2018)

 

Polskie wersje książek zawdzięczamy Wydawnictwu Format, które zdecydowało się przygotować polskim czytelnikom już wiele ciekawych tytułów.

 

Ostatnie dwie nowości to kartonówki z bardzo solidnymi okienkami. ,,Dzień dobry, Miffy!” oraz ,,Dobranoc, Miffy!” mają niezwykle twarde strony oraz są odporne nawet na długotrwałą zabawę z najmłodszymi odbiorcami.

 

 

,,Dzień dobry, Miffy!” jest kilku-rozkładówką ilustracją tego, co robi główna bohaterka każdego poranka. Króliczka budzi się, kąpie, ubiera, je śniadanko i wychodzi na spacer. W międzyczasie musi podejmować różne decyzje, odszukać ulubionego pluszaka czy zastanowić się, co chciałaby jeszcze zjeść. 

 

 

 

W tej części możemy już powoli wprowadzać z dzieckiem kolory, nazywać czynności i zastanawiać się, do czego przydają się określone rzeczy. Maluchy mogą aktywnie zaangażować się w książkę. Dzięki łatwym w otwieraniu okienkom, po usłyszeniu pytania, które pada w tekście, mogą spróbować na nie odpowiedzieć lub nawet jeżeli jeszcze nie potrafią – samodzielnie uchylić klapkę.

 

 

Podobnie wygląda sytuacja w ,,Dobranoc, Miffy!”. Tutaj króliczka jest już po całym dniu zabaw i powoli szykuje się do snu. Na rozkładówkach widzimy jak je kolację, zmienia strój z dziennego na piżamę, myje zęby, słucha książki na dobranoc i śni. 

 

W tej części także mały czytelnik może zgadywać, co Miffy ma do jedzenia, o czym powinna jeszcze pamiętać zanim położy się spać czy co widzi we śnie. 

 

 

 

Kartonówki są angażujące i urocze. Za sprawą jednolitych teł w jednym, intensywnym kolorze, ale z monochromatyczną bohaterką, mogą być w zasadzie lekturą nawet dla bardzo małych jak i przedszkolnych dzieci. To uniwersalne pozycje, które także ze względu na niewielki format, staną się jednymi z ulubionych małych pochłaniaczy książek!

 

Polecam już od pierwszych miesięcy życia.

1 link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwoformat.pl/sklep/822_dzien-dobry-miffy

2 link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwoformat.pl/sklep/823_dobranoc-miffy

 

 

Poprzedni wpis
Botanik – recenzja gry planszowej
Następny wpis
Najpiękniejsze wydanie Dzieci z Bullerbyn?
Tags: +0, +1, +2, +3, +4, 2021, biała króliczka, blog książkowy, Dick Bruna, Dobranoc Miffy!, Dzień dobry Miffy!, Format, kartonówka, książki dla dzieci, książki z klapkami, książki z okienkami, Magdalena van der Kroft, Miffy, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Format

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja