Play Hide & Seek with Tiger – recenzja książki z okienkami

Tytuł: ,,Play Hide & Seek with Tiger”

Autor: Sam Taplin

Ilustracje: Gareth Lucas

Wydawnictwo: Usborne

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

W ciągu ostatnich lat czytelnicy mogą cieszyć się coraz większą dostępnością różnych tytułów. Literatura jest dostępna pod postacią wielu form jak i w przekładzie na różne języki. Warto – szczególnie w perspektywie książek dla najmłodszych, zachęcać ich także do odkrywania opowieści w językach obcych. Im częściej będą one obecne w życiu maluchów, tym łatwiejszy będzie proces oswajania się z zagranicznym słownictwem oraz gramatyką. 

 

Tym razem sięgam do książki jednego z najbardziej popularnych wydawnictw dziecięcych w Wielkiej Brytanii, czyli Usborne. Będzie to pozycja typu ,,lift-the-flap”, czyli najprościej tłumacząc – z okienkami, jednak w przypadku recenzowanej pozycji są to bardziej odchylane strony. 

 

 

 

,,Play Hide & Seek with Tiger” to bardzo kolorowy picturebook, którego nazwa oznacza – ,,Zabawa w chowanego z Tygrysem”. Ma twardą okładkę z zaokrąglonymi rogami oraz pogrubione sztywne strony w środku. 

 

Bohaterami opowiastki są zwierzęta zamieszkujące dżunglę. Tygrys pewnego dnia wpadł na pomysł zabawy w chowanego. Najpierw zaczął szukać słonia. Kiedy udało mu się odkryć jego kryjówkę, rolę się odwróciły. Teraz słoń był tym, który musiał znaleźć kolejnego przyjaciela. Następnie do zabawy dołącza leniwiec, orangutan i nosorożec. Niestety zwierzęta nigdzie nie mogą znaleźć Tygrysa, który rozpoczął całą zabawę! W końcu im się to udaje, a cała historia ma szczęśliwe zakończenie!

 

Ogromnym atutem ,,Play Hide & Seek with Tiger” są przede wszystkim odsłaniane fragmenty stron. Dzięki nim, najmłodsi także mogą pobawić się w chowanego. Element strony, który należy dodatkowo otworzyć nie zawsze jest widoczny na pierwszy rzut oka, dlatego zabawa w poszukiwanie zwierzaków jest bardzo ekscytująca!

 

 

 

 

Tekstu w książce jest niewiele, będzie więc idealną pozycją dla tych rodziców i dzieci, którzy nie są ekspertami w języku angielskim. Śmiało można także zamiennie używać do oglądania historii języka polskiego (szczególnie podczas pierwszego czytania). 

 

To pełna uroku i zabawy książka, która ma duże szanse stać się ulubioną pozycją w biblioteczce Waszego dziecka. Mnie do siebie przekonała!

 

Polecam ją maluchom już od 2. roku życia.

Tutaj można kupić książkę: https://www.facebook.com/pages/category/Bookstore/Magic-Bookland-Magiczna-Czytelnia-108805593931891/

 

 

Poprzedni wpis
Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron – recenzja przedpremierowa
Następny wpis
Charlie i Wielka Szklana Winda – recenzja klasyki
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2020, dżungla, Gareth Lucas, książka z okienkami, książki dla dzieci, okienka, picturebook, Play Hide & Seek with Tiger, poszukiwania, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, Sam Taplin, Usborne, Usborne Lift-the-Flap, Wydawnictwo Usborne, zabawa w chowanego, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja