Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron – recenzja przedpremierowa

 

 

Tytuł: ,,Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron”

Autor: Sally Rippin

Ilustracje: Sally Rippin

Tłumaczenie: Aleksandra Weksej

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2020

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

 

 

Recenzja:

Żyjemy w świecie pełnym uprzedzeń, gdzie duży wpływ na nas mają opinie i przekonania innych. Posiadanie własnego zdania nie zawsze jest mile widziane, a bronienie go – to w zasadzie już akt odwagi. 

Jak pomóc odnaleźć się w takim świecie dziecku i dać mu do zrozumienia, co jest naprawdę ważne?

 

,,Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron” to najnowsza książka, którą objęłam swoim patronatem i z którego jestem naprawdę dumna! Jej autorka – Sally Rippin to bardzo ceniona i płodna pisarka. W Polsce ukazała się pierwsza część serii, ale finalnie ma być to trylogia opowiadająca historię niezwykłej przyjaźni. 

 

 

 

 

Tytułowymi bohaterami książki jest pewna dziewczynka, która należy do rodziny wiedźm oraz maszkaron Buster, który jest włochatą istotą mającą co prawda dość osobliwy wygląd, ale w gruncie rzeczy to prawie normalny chłopak. Wyróżnia go jedynie (i to nie tylko wśród wiedźm ale i wśród maszkaronów) fakt, że jest niezwykle emocjonalny. 

 

Pola jest uczennicą Akademii Czarów i Magii Panny Madden. Niestety nie idzie jej tam najlepiej. Zupełnie nie wychodzą jej zaklęcia, ani eliksiry. Koledzy i koleżanki mają ją za dziwaka, nie ma przyjaciół, a w domu nikt jej nie rozumie. 

Wychowuje ją mama, a siostra – chodzący ideał szuka tylko okazji, żeby jeszcze bardziej pogrążyć Polę. 

 

Ukojenie dziewczynka odnajduje tylko przy boku swojego przyjaciela Bustera. Razem czują, że wszystko jest dużo prostsze. Niestety ich przyjaźń musi pozostać tajemnicą. W świecie wiedźm i maszkaronów nie ma miejsca na porozumienie między nimi. Nie jest dobrze widziane przebywanie w tym samym miejscu co oni, nie wspominając już nawet o bliższych kontaktach!

 

,,Łatwo jest kochać sympatyczne maszkary, ale to te niesympatyczne potrzebują tego najbardziej.” Sally Rippin, Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaron, Rozdział 4, str. 57

 

Pewnego dnia wydarzy się jednak coś, co spowoduje ogromne perturbacje i będzie miało nieodwracalne konsekwencje! Pola będzie musiała zadecydować czy poświęci przyjaźń w imię akceptacji, sławy oraz nieco fałszywego uwielbienia. Czy będzie w stanie uciszyć wewnętrzny głos, wyrzuty sumienia na korzyść bycia taką jak inni? 

 

 

 

 

 

,,Pola i Buster” to mądra książka, w której pierwsze skrzypce grają przede wszystkim emocje. To na nich autorka buduje dramaturgię i sprawia, że całość jest tak bardzo angażująca. Czytelnik zatraca się w skomplikowanych, ale i niezwykle wiarygodnych relacjach bohaterów. 

 

Choć znamy mnóstwo przykładów takich trudnych przyjaźni z książek czy z historii, to chyba jeszcze nigdy nie były one tak trafnie przeniesione na płaszczyznę literatury dziecięcej. 

 

Każdy znajdzie w tej opowieści coś dla siebie, a zakończenie okaże się miłym zaskoczeniem i także dzięki niemu nabierzemy apetytu na dalsze części przygody! 

 

Polecam ,,Polę i Bustera” czytelnikom powyżej 7. roku życia. Duża liczba ilustracji oraz przyjemne formatowanie sprawi, że będzie to także świetna propozycja lektury dla dzieci ćwiczących się w nauce czytania. 

 

PREMIERA: 22.01.2020

Link do strony Wydawnictwa:  https://mamania.pl/product-pol-464-Pola-i-Buster-Niesforna-wiedzma-i-uczuciowy-maszkaron.html

 

 

Poprzedni wpis
Kuku szuka szczęścia – recenzja
Następny wpis
Play Hide & Seek with Tiger – recenzja książki z okienkami
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

2 Komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja