Pola i Buster. Tajemnica magicznych kamieni – recenzja premierowa!

 

Tytuł: ,,Pola i Buster. Tajemnica magicznych kamieni”

Seria: Pola i Buster

Autor: Sally Rippin

Ilustracje: Sally Rippin

Tłumaczenie: Aleksandra Weksej

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2020

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Na drugą część ,,Poli i Bustera” czekałam z wypiekami na twarzy, choć od premiery pierwszej nie minął jeszcze rok! Po lekturze ,,Pola i Buster. Niesforna wiedźma i uczuciowy maszkaronbyłam niezwykle ciekawa kontynuacji, ponieważ autorka Sally Rippin pozostawiła nas, czytelników, w lekkim zawieszeniu. 

 

Drugi tom serii pozwala poznać dalsze losy małej wiedźmy oraz jej najlepszego przyjaciela Bustera i co więcej – pozostawia mnóstwo kolejnych tropów i poszlak, które prowadzą do trzeciej (i niestety ostatniej) części tej trylogii. 

 

 

 

,,Pola i Buster. Tajemnica magicznych kamieni” rozpoczyna się w chwili, gdy ruch Wiedźmy przeciwko Maszkarom osiąga naprawdę niebezpieczny poziom! W poprzedniej części Pola zupełnie nieświadoma swojego działania, zainicjowała bardzo groźny i niesprawiedliwy osąd, że maszkary żyjące tuż obok wiedźm, to niebezpieczne i szkodliwe stwory. 

 

W drugim tomie musi ukrywać się ze swoim przyjacielem przed dorosłymi wiedźmami, które próbują ich dopaść i wymierzyć sprawiedliwość Busterowi – zresztą niesłusznie osądzonemu. Kierując się niezwykłą mocą kamieni, które dziewczynka dostała od swojego taty, wyruszają w pełną pułapek przygodę, która będzie miała dla nich zupełnie niespodziewany finał! 

 

 

 

 

,,Pola i Buster. Tajemnica magicznych kamieni” to podobnie jak część pierwsza, opowieść pełna ważnych wartości, o których powinno przypominać się już najmłodszym czytelnikom. Główna bohaterka ma 9 lat i doskonale zdaje sobie sprawę czym jest poczucie winy, empatia oraz tolerancja. Wie, że nawet dorośli czasami mogą się mylić, a najważniejsze w życiu – to kierować się sercem i być dobrym człowiekiem, wiedźmą lub maszkaronem.

 

Pola w tym tomie udowodni sobie także, że wcale nie trzeba być wzorową uczennicą i mieć najlepszych stopni, żeby zostać wybitną czarownicą. Jedyne czego jej trzeba to wiara w siebie i własne możliwości. 

 

Historię tradycyjnie uzupełniają ilustracje autorki. Czarno-białe szkice nie tylko pokazują bohaterów, ale jednocześnie sugerują miejsca akcji oraz… potęgują napięcie! Kreatywnie formatowany tekst ze zmianą fontów, ich wielkością, stylami oraz ułożeniem wobec obrazków – sprawia, że chłonięcie lektury jest jeszcze ciekawsze! To także miłe urozmaicenie dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. 

 

 

 

,,Pola i Buster. Tajemnica magicznych kamieni” to niezwykła opowieść o tym, żeby nie oceniać nikogo powierzchownie, ufać swoim przyjaciołom i wspólnie z nimi pokonywać wszelkie trudności! Wzruszająca książka dla dzieci powyżej 7. roku życia.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-569-Pola-i-Buster-Tajemnica-magicznych-kamieni.html

 

 

Na moim instagramowym profilu, trwa właśnie rozdanie, gdzie można zdobyć swój własny egzemplarz książki ,,Pola i Buster. Tajemnica magicznych kamieni”! Zerknijcie po więcej szczegółów: https://www.instagram.com/bajkochlonka/

#mójmaszkaron #polaibuster

Poprzedni wpis
Sam Cukier – recenzja
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ.32
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja