Zagadkowa klepsydra – recenzja premierowa!

Zagadkowa klepsydra – recenzja premierowa!

 

 

 

Tytuł: ,,Zagadkowa klepsydra”

Seria: Niezwyczajni

Autor: Jennifer Bell

Okładka: Karl James Mountford

Tłumaczenie: Magda Witkowska

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wiem, że wiele osób czekało na tę kontynuację. Wcale się nie dziwie, bo sama byłam niezwykle ciekawa, jak się mają sprawy w Świecie Niezwyczajnych!

 

,,Zagadkowa klepsydra” jest drugą częścią z serii opowieści o społeczności ludzi, którzy charakteryzują się niezwykłymi mocami.

Pierwszy tom – ,,Tajemnicza moneta odniosła ogromny sukces i mam nadzieję, że dalsze losy bohaterów tego cyklu także zostaną docenione.

 

 

 

 

(Rozdanie 3 egzemplarzy na Facebooku!)

 

Głównymi bohaterami jest rodzeństwo Ivy oraz Seb, którzy pierwszy raz na targ w podziemnym miasteczku Lundinor udali się rok temu. Od tego czasu bardzo wiele się wydarzyło. Przede wszystkim dowiedzieli się o swoim nieprzeciętnym pochodzeniu. Poznali przeszłość swojej babci Sylvie, która straciła w młodości pamięć. Oprócz tego – wpadli na trop niezwykle groźnej organizacji, Lamentu, którego działania są niebezpieczne dla całego społeczeństwa Niezwyczajnych.

 

W ,,Zagadkowej klepsydrze” Ivy oraz Seb ponownie wracają na targ, żeby razem z babcią lepiej poznać swoje pochodzenia, ale także, żeby mieć na oku Selenę – kobietę, należącą do rasy nieżywych, która zrobi wszystko, żeby zniszczyć dotychczasowy porządek.

 

Ta część jest niezwykle emocjonująca także z powodu odzyskanej pamięci przez Sylvie, wprowadzenia nowej gry do Świata Niezwyczajnych, czyli Grivensa oraz przede wszystkim – tytułowej klepsydry! Jednego z 5 przedmiotów odznaczających się niebywałymi właściwościami. Co więcej, jeden z tych przedmiotów, czyli Gwiezdny Worek jest w posiadaniu rodzeństwa.

 

 

 

 

 

 

,,Zagadkowa klepsydra”  w niczym nie odbiega od swojej poprzedniczki. Co prawda może zdarza się w niej kilka drobnych nielogiczności, ale w opowieści dla której wymyślono zupełnie nowy świat, to drobnostka.

 

W dalszym ciągu jest w niej mnóstwo tajemnic, zagadek, nowych bohaterów oraz interesujących rozwiązań fabularnych obok których nie da się przejść obojętnie.

 

Wyraźnie widać, że autorka Jennifer Bell dopiero się rozkręca, a my możemy się spodziewać tylko coraz bardziej spektakularnych zawirowań i przygód ulubionych bohaterów.

Po angielsku została napisana jeszcze jedna książka, więc mam nadzieję, że możemy się jej lada moment spodziewać w przetłumaczonej wersji dla polskich czytelników.

 

Ze względu na subtelne wątki kryminalne polecam ją dzieciom od 9. roku życia i starszym.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment