Zagadkowa klepsydra – recenzja premierowa!

Tytuł: Zagadkowa klepsydra

Seria: Niezwyczajni

Autor: Jennifer Bell

Okładka: Karl James Mountford

Tłumaczenie: Magda Witkowska

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

  

Recenzja:

Wiem, że wiele osób czekało na tę kontynuację. Wcale się nie dziwie, bo sama byłam niezwykle ciekawa, jak się mają sprawy w Świecie Niezwyczajnych!

,,Zagadkowa klepsydra” jest drugą częścią z serii opowieści o społeczności ludzi, którzy charakteryzują się niezwykłymi mocami.

Pierwszy tom – ,,Tajemnicza moneta odniosła ogromny sukces i mam nadzieję, że dalsze losy bohaterów tego cyklu także zostaną docenione.

(Rozdanie 3 egzemplarzy na Facebooku!)

Głównymi bohaterami jest rodzeństwo Ivy oraz Seb, którzy pierwszy raz na targ w podziemnym miasteczku Lundinor udali się rok temu. Od tego czasu bardzo wiele się wydarzyło. Przede wszystkim dowiedzieli się o swoim nieprzeciętnym pochodzeniu. Poznali przeszłość swojej babci Sylvie, która straciła w młodości pamięć. Oprócz tego – wpadli na trop niezwykle groźnej organizacji, Lamentu, którego działania są niebezpieczne dla całego społeczeństwa Niezwyczajnych.

W ,,Zagadkowej klepsydrze” Ivy oraz Seb ponownie wracają na targ, żeby razem z babcią lepiej poznać swoje pochodzenia, ale także, żeby mieć na oku Selenę – kobietę, należącą do rasy nieżywych, która zrobi wszystko, żeby zniszczyć dotychczasowy porządek.

Ta część jest niezwykle emocjonująca także z powodu odzyskanej pamięci przez Sylvie, wprowadzenia nowej gry do Świata Niezwyczajnych, czyli Grivensa oraz przede wszystkim – tytułowej klepsydry! Jednego z 5 przedmiotów odznaczających się niebywałymi właściwościami. Co więcej, jeden z tych przedmiotów, czyli Gwiezdny Worek jest w posiadaniu rodzeństwa.

 

,,Zagadkowa klepsydra”  w niczym nie odbiega od swojej poprzedniczki. Co prawda może zdarza się w niej kilka drobnych nielogiczności, ale w opowieści dla której wymyślono zupełnie nowy świat, to drobnostka.

W dalszym ciągu jest w niej mnóstwo tajemnic, zagadek, nowych bohaterów oraz interesujących rozwiązań fabularnych obok których nie da się przejść obojętnie.

Wyraźnie widać, że autorka Jennifer Bell dopiero się rozkręca, a my możemy się spodziewać tylko coraz bardziej spektakularnych zawirowań i przygód ulubionych bohaterów.

Po angielsku została napisana jeszcze jedna książka, więc mam nadzieję, że możemy się jej lada moment spodziewać w przetłumaczonej wersji dla polskich czytelników.

Ze względu na subtelne wątki kryminalne polecam ją dzieciom od 9. roku życia i starszym.

Link do strony wydawnictwa: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/

Poprzedni wpis
Jak wytresować Cthulhu? Tom 3 W lunaparku szaleństwa – recenzja przedpremierowa!
Następny wpis
Ilustrowany inwentarz kwiatów – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2019, blog o książkach, Dwukropek, Jennifer Bell, Karl James Mountford, książki dla dzieci, książki dla dzieci o magii, książki w typie Harrego Pottera, Londyn, Magda Witkowska, magia, Niezwyczajni, patronat medialny, premiera, premiera książkowa, recenzent książkowy, rodzeństwo, Wydawnictwo Dwukropek, Zagadkowa klepsydra

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja