Jak wytresować Cthulhu? Tom 3 W lunaparku szaleństwa – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Jak wytresować Cthulhu? Tom 3 W lunaparku szaleństwa

Autor: Maciej Jasiński

Ilustracje: Jacek Frąś

Wydawnictwo: Tadam

Rok wydania: 2019

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Cthulhu kojarzy się pewnie większości starszych czytelników z Wielkim Przedwiecznym, postacią stworzoną przez mistrza literackiego horroru, czyli H.P. Lovecrafta.

 

W III tomie ,,Jak wytresować Cthulhu? W lunaparku szaleństwa” jest on podobnym do ośmiornicy zwierzątkiem, które pozbawione swoich silnych mocy, potrafi jedynie czasami przemieszczać się w czasie, ale przede wszystkim towarzyszy w niezwykłych przygodach swojej opiekunce Kasi.

Dziewczynka bardzo o niego dba i często gotowa jest narazić się na niebezpieczeństwo, żeby tylko uchronić go przed zagrożeniami.

 

 

 

 

 

Dlaczego ta seria jest taka fajna? Między innymi dlatego, że jest… paragrafówką!

 

Mam ogromną słabość do tego rodzaju opowiadań. Książek, które w części są typowymi fabularnymi opowieściami, ale z drugiej strony mają w sobie elementy gry.

 

,,Jak wytresować Cthulhu? Tom 3 W lunaparku szaleństwa” składa się na 214 krótkich fragmentów historii, które są jednocześnie mapą kroków czytelnika. Zależnie od podejmowanych wyborów przenoszą nas do kolejnych numerów, w ten sposób wyznaczając narracje.

 

Czytelnik może podjąć prawie 50 różnych decyzji! To od niego zależy, jak potoczą się dalsze losy Kasi i Cthulhu. Niektóre zapędzą w kozi róg, a jeszcze inne spowodują katastrofalne skutki!

 

 

 

 

 

Jeżeli ta książka będzie pierwszą, którą czytacie o tych bohaterach, nie należy się martwić. Na początku ,,Jak wytresować Cthulhu? Tom 3 W lunaparku szaleństwa”  została krótko streszczona fabuła poprzednich, dzięki czemu można łatwo zorientować się kim są postacie oraz komu warto kibicować.

 

Okazuje się np., że Kasia potrafi porozumiewać się telepatycznie z Cthulhu, a on sam zmniejsza się i zwiększa, kiedy ma tylko na to ochotę, dzięki czemu łatwo mu podróżować w plecaku dziewczynki.

 

3 tom opowiada o ich niespodziewanym przeniesieniu w czasie za sprawą magicznego lustra, ucieczce przed groźnym Wilkołakiem oraz poszukiwaniu przyjaciela w opuszczonym Wesołym Miasteczku!

 

Jest bardzo emocjonująco, ciekawie i z pewnością nie da rady zakończyć na jednym czytaniu! Zaraz trzeba spróbować alternatywnych wyborów, dzięki czemu zyskuje się zupełnie nową opowieść!

 

Książka zawiera także kilka ilustracji Jacka Frąsia, które świetnie sprawdzają się w momentach podejmowania decyzji przez czytelnika.

 

,Jak wytresować Cthulhu? Tom 3 W lunaparku szaleństwa” polecam wszystkim powyżej 9. roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://wydawnictwo-tadam.pl/publikacje/wytresowac-cthulhu-tom-3-lunaparku-szalenstwa/

 

 

 

Poprzedni wpis
Rośnij w górę – recenzja
Następny wpis
Zagadkowa klepsydra – recenzja premierowa!
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +9, 2019, blog książkowy, Cthulhu, horror dla dzieci, Jacek Frąś, Jak wytresować Cthulhu?, Jak wytresować Cthulhu? Tom 3 W lunaparku szaleństwa, książka dla dzieci, książka interaktywna, książka paragrafowa, literatura dziecięca, Maciej Jasiński, paragrafówka, park rozrywki, polska paragrafówka, przyjaźń, recenzent książek dziecięcych, recenzent książkowy, recenzje książek dla dzieci, strach, Tadam, Wydawnictwo Tadam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja