fbpx

Rośnij w górę – recenzja

Rośnij w górę – recenzja

Tytuł: ,,Rośnij w górę”

Autor: Tom Schamp

Ilustracje: Tom Schamp

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszychdla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Jestem prawie pewna, że z taką książką jeszcze nigdy nie mieliście do czynienia!

 

,,Rośnij w górę” to nowość od Wydawnictwa Mamania, która nie dość, że nie ma tradycyjnej formy książki, to w dodatku jest bardziej ,,dosłowna”, niż mogłoby się wydawać.

 

 

 

 

Składa się na 8 wielkoformatowych ilustracji bez tekstu, gdzie każda jest jednocześnie piętrem budynku z okładki. Czytelnicy mogą podążać za przebranymi dziećmi w stroju Czerwonego Kapturka oraz tygryska, które idąc na przyjęcie, zostawiają wszystkim mieszkańcom zaproszenia.

 

Dzieci swoją przygodę rozpoczynają od powrotu ze sklepu z kapeluszami. Nie jest to zwykły salon z modą. Godziny otwarcia na drzwiach wskazują, że obsługa zawsze jest dostępna dla klientów, a niezwykłe przedmioty, które widać zerkając przez witryny sugerują, że to wyjątkowy sklep.

 

Cały budynek nie przypomina zresztą typowej kamienicy, ale raczej pełną fantazji krainę zabaw, niebanalnych postaci i nieograniczonych możliwości. Na ilustracjach ukryte są także numery pięter.

 

Na jednym z nich znajduje się samochód, na innych widać marynarza kąpiącego syrenę czy wielkiego kota opiekującego się ptakami.

 

 

 

 

 

Czerwony Kapturek po każdych odwiedzinach otrzymuje mały prezent. Będąc na najwyższym piętrze można – patrząc tylko na te rzeczy, spróbować odgadnąć który pochodzi z jakiego poziomu i kogo dokładnie opisuje. Dodatkowo prawie wszystkie te przedmioty można wykorzystać w pewien wyjątkowy sposób.

 

Zdecydowanie najwięcej frajdy sprawia przyglądanie się ostatniej i zarazem finałowej ilustracji. Tutaj dzieje się najwięcej, jest to także swego rodzaju kompilacja wszystkich poniższych 7 pięter.

 

Mimo, że to opowieść bez słów, to z powodzeniem można ułożyć samodzielnie wiele inspirujących historii na temat tego, co widzi się na obrazkach.

 

Za ilustracje odpowiada Tom Schamp, który jest belgijskim artystą, który swego czasu studiował nawet na uczeni w Poznaniu!

 

 

 

 

 

 

Najlepsze zostawiłam jednak na koniec,,Rośnij w górę” to wyjątkowy projekt, ponieważ oprócz tego, że jest książką, to dodatkowo z powodzeniem może pełnić funkcję miarki! Wystarczy powiesić ją na ścianie i nie dość, że ułoży się w wielopiętrową kamienicę, to także można się mierzyć i sprawdzać postępy we wzroście!

 

Bardzo polecam ten projekt dla dzieci nawet od 3. lat wzwyż! 😉

 

Link do strony wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-375-Rosnij-w-gore.html

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment