TheDadLab. Domowe laboratorium – recenzja

Tytuł: ,,TheDadLab. Domowe laboratorium”

Autor: Sergei Urban

Tłumaczenie: Ewa Pater – Podgórna

Wydawnictwo: Bukowy Las

Rok wydania: 2019

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Lubicie eksperymentować? Chyba każdy ma w sobie jakiś pierwiastek duszy szalonego naukowca. Łączenie różnych substancji, wywoływanie reakcji chemicznych i obserwowanie ich skutków to coś, co może sprawić mnóstwo frajdy!

 

,,TheDadLab. Domowe laboratorium” to nowość, którą wydało Wydawnictwo Bukowy Las. Jej autorem i zaraz bohaterem jest Sergei Urban – pełnoetatowy tata dwóch chłopców Maxa i Alexa oraz bloger prowadzący stronę https://thedadlab.com/ .

 

 

 

 

Synowie zainspirowali go do kreatywnych zajęć. Postanowił odpowiedzieć na ich głód wiedzy i zaproponować im spędzanie czasu, które będzie różniło się od biernego oglądania telewizji czy bawienia się gotowymi zabawkami.

 

Zaczął wraz z dziećmi przeprowadzać proste eksperymenty, które publikował później w ramach swojego bloga. Taka aktywność zachwyciła rodziców na całym świecie. Sergei Urban wydał książkę na podstawie swoich pomysłów i spodobała się ona już ponad 3 mln osób na całym świecie.

 

W ,,TheDadLab. Domowe laboratorium” znajdziemy różne eksperymenty, do których wykonania przeważnie wystarcza to, co zazwyczaj jest w domu. Zostały one podzielone na 6 kategorii, a każdy rozpisano według tego samego schematu.

 

Zanim zabierzemy się za eksperymentowanie autor książki uprzedza nas ile czasu będziemy potrzebować na daną aktywność, co należy przygotować oraz czego w trakcie się nauczymy. Zadania podzielono na konkretne kroki, gdzie każdy jest ilustrowany adekwatnym zdjęciem. Nie ma mowy, żeby czegoś nie zrozumieć!

 

 

 

 

Przy okazji w podpunktach ,,Jak to się dzieje?” oraz ,,Fakty dla bystrzaków” jest wytłumaczony obserwowany proces pod kątem bardziej naukowym. Uzupełni wiedzę naszą lub starszych dzieci, których szczerze namawiam do samodzielnego eksperymentowania!

 

Z książką stworzymy elektryczne rysunki, dowiemy się jak zbudować niezatapialną łódeczkę, zrobimy niewidzialną gaśnicę czy domową harmonijkę. Oprócz tego, zostaniemy zainspirowani do zabawy kolorami, kreatywnego pieczenia, malowania oraz budowania.

 

 

 

 

,,TheDadLab. Domowe laboratorium” to niekończące się źródło inspiracji na nużące popołudnie w domu lub ogrodzie. Bardzo ciekawa alternatywa tradycyjnej zabawy i zachęta do aktywnego spędzania czasu z dziećmi.

 

Polecam ją dla każdego ciekawego świata odkrywcy od 3. roku życia.

Książka w sam raz na zbliżający się Dzień Taty!

 

Link do strony wydawnictwa: https://bukowylas.pl/ksiazki/thedadlab-domowe-laboratorium

 

 

 

Poprzedni wpis
Tu, a może gdzieś… – recenzja przedpremierowa!
Następny wpis
Irena 4: Jestem z ciebie dumny – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, aktywności, blog książkowy, chemia, eksperymenty, eksperymenty naukowe, fizyka, książka aktywnościowa, książka na spędzanie czasu, książka z zadaniami, książki dla dzieci, książki z tatą w roli głównej, nowość książkowa, ojciec, recenzje książek dla dzieci, rodzeństwo, Sergei Urban, strona o książkach, syn, synowie, tata, TheDadLab, TheDadLab. Domowe laboratorium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja