Tajemnicza moneta – recenzja premierowa!

 

Tytuł: Tajemnicza moneta

Seria: Niezwyczajni

Autor: Jennifer Bell

Okładka: Karl James Mountford

Tłumaczenie: Magda Witkowska

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Wyobraźcie sobie, że niektóre z rzeczy, które nas otaczają, mogą mieć w sobie niezwykłą moc. Żeby przekonać się o ich nietypowych właściwościach, wystarczy ich dotknąć i poczuć dziwnie rozchodzące się po dłoni ciepło.

Zanim jednak rozpędzimy się na dobre, warto wspomnieć, że taki dar posiadają tylko Niezwyczajni i to wyjątkowi Niezwyczajni. Przykładem takiej osoby może być niepozorna bohaterka nowości ,,Tajemnicza moneta” – książki, która dzisiaj, czyli 27.02.2019 roku ma swoją premierę!

Jej autorka Jennifer Bell jest młodą, ale niezwykle kreatywną osobą. Podobno pomysł na magiczne uniwersum przyszedł jej do głowy, kiedy pracowała w najsłynniejszej księgarni na świecie, w Foyles przy Charing Cross Roads w Londynie!

,,Tajemnicza moneta” to pierwsza z 3 tomowej (póki co!) serii o świecie Niezwyczajnych.

Ivy oraz Seb Sparrow to nastoletnie rodzeństwo, które nie zawsze się dogaduje. Każdy z nich ma swój własny świat i raczej starają się trzymać siebie na dystans. Kiedy jednak pewnego dnia ich babcia Sylvie ulega nieszczęśliwemu wypadkowi, a cały dotychczasowy porządek zostaje zburzony, muszą znaleźć silną nić porozumienia.

Wokół nich zaczynają dziać się naprawdę dziwne rzeczy. Ktoś włamuje się do ich domu i robi niewiarygodny bałagan, wokół babci zaczynają krążyć podejrzane typy, a Ivy znajduje dziwną monetę, która promieniuje niewytłumaczalnym ciepłem.

Wkrótce rodzeństwo przechodzi prawdziwy test wytrzymałości! Jak bowiem wytłumaczyć podróżowanie za pomocą walizki? Wchodzenie do niej i wychodzenie w zupełnie innym miejscu jest szybkim środkiem transportu, ale na pewno dalekim od podstawowych praw fizyki!

Poza tym świat, który funkcjonuje głęboko pod powierzchnią ziemi, Nieumarli, którzy egzystują tuż obok żywych oraz śmiertelne zagrożenie, które grozi rodzicom rodzeństwa, to wszystko z czym nastolatkowie muszą się uporać.

Na szczęście szybko poznają kilku przychylnych im ludzi, których angażują swoje siły i narażają się na niebezpieczeństwo, ale są gotowi pomóc młodym bohaterom w tej trudnej próbie. Okazuje się także, że ich babcia ukrywa znacznie więcej, niż byliby w stanie uwierzyć, a ich krewni są jednymi z bardziej wpływowych istot w tajemniczym świecie, który dopiero mają odkryć.

,,Tajemnicza moneta” to książka, którą zachwycą się fani Harrego Pottera oraz wszelkich fantastycznych historii, gdzie wyobraźnia nie ma granic.

Czyta się ją na jednym tchu, a kiedy się kończy – z niecierpliwością oczekuje się na kolejne tomy 🙂

Polecam ją niezwykle wszystkim czytelnikom powyżej 9-ego roku życia.

Link do strony wydawnictwa: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/tajemnicza-moneta/

 


Poprzedni wpis
To wszystko rodzina! – recenzja
Następny wpis
Jak wytresować smoka. Jak złamać smoczą klątwę – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +9, 2019, blog o książkach, Dwukropek, fantastyka, Jennifer Bell, Karl James Mountford, książki dla dzieci, książki dla dzieci o magii, książki dla nastolatków, książki młodzieżowe, książki w typie Harrego Pottera, książki z elementami fantastyki dla dzieci i młodzieży, Magda Witkowska, magia, Niezwyczajni, Niezwyczajni. Tajemnicza moneta, nowości książkowe, patronat medialny, premiera książki, rodzeństwo, Tajemnicza moneta, Wydawnictwo Dwukropek

7 komentarzy. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja