fbpx

Tajemnicza moneta – recenzja premierowa!

Tajemnicza moneta – recenzja premierowa!

 

Tytuł: ,,Tajemnicza moneta

Seria: Niezwyczajni

Autor: Jennifer Bell

Okładka: Karl James Mountford

Tłumaczenie: Magda Witkowska

Wydawnictwo: Dwukropek

Rok wydania: 2019

Objętość:  prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wyobraźcie sobie, że niektóre z rzeczy, które nas otaczają, mogą mieć w sobie niezwykłą moc. Żeby przekonać się o ich nietypowych właściwościach, wystarczy ich dotknąć i poczuć dziwnie rozchodzące się po dłoni ciepło.

 

Zanim jednak rozpędzimy się na dobre, warto wspomnieć, że taki dar posiadają tylko Niezwyczajni i to wyjątkowi Niezwyczajni. Przykładem takiej osoby może być niepozorna bohaterka nowości ,,Tajemnicza moneta” – książki, która dzisiaj, czyli 27.02.2019 roku ma swoją premierę!

 

 

Jej autorka Jennifer Bell jest młodą, ale niezwykle kreatywną osobą. Podobno pomysł na magiczne uniwersum przyszedł jej do głowy, kiedy pracowała w najsłynniejszej księgarni na świecie, w Foyles przy Charing Cross Roads w Londynie!

 

,,Tajemnicza moneta” to pierwsza z 3 tomowej (póki co!) serii o świecie Niezwyczajnych.

 

Ivy oraz Seb Sparrow to nastoletnie rodzeństwo, które nie zawsze się dogaduje. Każdy z nich ma swój własny świat i raczej starają się trzymać siebie na dystans. Kiedy jednak pewnego dnia ich babcia Sylvie ulega nieszczęśliwemu wypadkowi, a cały dotychczasowy porządek zostaje zburzony, muszą znaleźć silną nić porozumienia.

 

 

 

Wokół nich zaczynają dziać się naprawdę dziwne rzeczy. Ktoś włamuje się do ich domu i robi niewiarygodny bałagan, wokół babci zaczynają krążyć podejrzane typy, a Ivy znajduje dziwną monetę, która promieniuje niewytłumaczalnym ciepłem.

 

Wkrótce rodzeństwo przechodzi prawdziwy test wytrzymałości! Jak bowiem wytłumaczyć podróżowanie za pomocą walizki? Wchodzenie do niej i wychodzenie w zupełnie innym miejscu jest szybkim środkiem transportu, ale na pewno dalekim od podstawowych praw fizyki!

 

Poza tym świat, który funkcjonuje głęboko pod powierzchnią ziemi, Nieumarli, którzy egzystują tuż obok żywych oraz śmiertelne zagrożenie, które grozi rodzicom rodzeństwa, to wszystko z czym nastolatkowie muszą się uporać.

 

 

 

Na szczęście szybko poznają kilku przychylnych im ludzi, których angażują swoje siły i narażają się na niebezpieczeństwo, ale są gotowi pomóc młodym bohaterom w tej trudnej próbie. Okazuje się także, że ich babcia ukrywa znacznie więcej, niż byliby w stanie uwierzyć, a ich krewni są jednymi z bardziej wpływowych istot w tajemniczym świecie, który dopiero mają odkryć.

 

,,Tajemnicza moneta” to książka, którą zachwycą się fani Harrego Pottera oraz wszelkich fantastycznych historii, gdzie wyobraźnia nie ma granic.

 

Czyta się ją na jednym tchu, a kiedy się kończy – z niecierpliwością oczekuje się na kolejne tomy 🙂

 

Polecam ją niezwykle wszystkim czytelnikom powyżej 9-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/tajemnicza-moneta/

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
6 komentarzy
 • Magda
  Odpowiedz

  Książka ma ilustracje?

  1 czerwca 2020 at 09:30
 • Magda
  Odpowiedz

  Jak zostało przetłumaczone słowo . Muckers?

  1 czerwca 2020 at 12:01
  • Magda
   Odpowiedz

   W oryginale to było określenie na ludzi niemagicznych jak w potterze Mugole 😉

   Szkoda ze książka nie ma ilustracji jak w oryginale

   1 czerwca 2020 at 16:18
  • Magda
   Odpowiedz

   Określenie ludzi niemagicznych jak w Potterze Mugole 🙂

   1 czerwca 2020 at 17:03

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--