Pierwsze ekoksiążeczki Twojego dziecka – recenzja

Tytuły: Moje pierwsze kształty, Moje pierwsze kolory, Moje pierwsze zwierzęta, Moje pierwsze owoce i warzywa

Seria: Pierwsza książeczka

Ilustracje: Olesia Szynkarewicz, Ewa Baran, anastya

Wydawnictwo: Muduko

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Recenzja:

Wielu rodziców oraz opiekunów bardzo ceni książki dedykowane dla konkretnego etapu rozwoju ich dziecka. O ile w przypadku starszych czytelników nie zawsze ma to zastosowanie, to jeżeli mowa o prawdziwych maluszkach (od 1 do 12 miesiąca życia) taki podział może być niezwykle pomocny.

 

 

Wydawnictwo Muduko przygotowało bardzo ciekawą, 4-częściową serię dla niemowląt. Nie dość, że jest ona dedykowana dzieciom w kilku kategoriach wiekowych, to dodatkowo została wyprodukowana z myślą o ekologii (książeczki określa się mianem ,,eco friendly book”, a ich strony pokryto biobójczą wolną od bakterii, wirusów oraz grzybów powłoką).

 

Nie są to jednak typowe książeczki, ale książki-harmonijki, które można wygodnie rozłożyć przed maluchem. Jest to o tyle wygodne, że noworodki jeszcze nie potrafią samodzielnie odwracać stron, ale mogą swobodnie obserwować różne obrazki, które dla nich przygotowano.

 

 

Pierwszą w serii jest czerwonookładkowa ,,Moje pierwsze kształty” dedykowana dla dzieci od pierwszych tygodni do około 3-miesięcy życia. To pozycja kontrastowa, na stronach której można odnaleźć czarno-białe ilustracje ptaszka, pieska, kwadratu, zajączka, ryby, trójkąta, jeża oraz zebry. Obrazki są bardzo uproszczone, ale składają się zarówno z przyjemnych, okrągłych kształtów jak i bardziej ostro zakończonych fragmentów.

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://muduko.com/index.php?lang=pl&p=sklep&f=2&pa=&pp=&pt=&t=&o=&pid=259&page=0

 

 

Kolejna, z żółtą okładką – ,,Moje pierwsze kolory” bardzo nieśmiało wprowadza dla 3-6 miesięcznych dzieci rozmaite barwy. Celem tej książeczki nie jest jednak nauczenie dziecka konkretnych kolorów, bo ma na to jest jeszcze za wcześnie, ale po prostu zasygnalizowanie im i wyczulenie na umiejętność zauważania różnic pomiędzy zielonym, niebieskim czy czerwonym. To w dalszym ciągu pozycja kontrastowa, ale pojedyncze elementy (takie jak zielone gruszki na białym drzewie, czerwone oczy kota lub niebieski brzuszek pingwina) zaznaczono inną barwą.

 

 

Link do strony Wydawnictwa:  https://muduko.com/index.php?lang=pl&p=sklep&f=2&pa=&pp=&pt=&t=&o=&pid=258&page=0

 

 

 

W trzeciej z książeczek widać już wyraźną zmianę. ,,Moje pierwsze zwierzęta” to już dużo więcej kolorów oraz szczegółów na obrazkach. Pozycja zawiera ilustracje indyka, owcy konia, kozy, kury, świni, kaczki oraz królika. Tła są w różnych, choć jednolitych kolorach. Zwierzęta są bardzo bajkowe, z dużymi oczami oraz uproszczonej fizjonomii. Dodatkowo dodano w formie tekstu proste onomatopeje, które zachęcają rodziców lub opiekunów do zadawania dzieciom pytań: jak robi dane zwierzątko? To pozycja dla maluchów od 9 miesiąca życia.

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://muduko.com/index.php?lang=pl&p=sklep&f=2&pa=&pp=&pt=&t=&o=&pid=261&page=0

 

 

Najsmaczniejsza z serii – książeczka dla dzieci rocznych i starszych, o tytule: ,, Moje pierwsze warzywa i owoce”. Tutaj mamy akurat bardzo realistyczne obrazki rozmaitych produktów spożywczych. Jest burak jabłko, marchew, banan, dynia, malina, gruszka oraz pomidor. Wszystkie z owoców i warzyw przedstawiono na białym, czystym tle. To zdecydowanie moja ulubiona część cyklu.

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://muduko.com/index.php?lang=pl&p=sklep&f=2&pa=&pp=&pt=&t=&o=&pid=260&page=0

 

 

Jest to z pewnością interesująca seria dla najmłodszych. Jej najsłabszym ogniwem jest trzecia część, ale dzięki harmonijkowej wersji, bardzo dobremu wykonaniu oraz dużej estetyce to dobra propozycja do wypróbowania.

 

Poprzedni wpis
Van Dog – recenzja
Następny wpis
Mama w occie. Zabójcze pierogi – recenzja
Tags: +0, +1, +2, 2021, anastya, blog książkowy, Ewa Baran, kartonówki, książka kontrastowa, książki dla dzieci, książki dla niemowląt, książki eko dla dzieci, książki harmonijki, książki kartonowe, książki kontrastowe, Moje pierwsze kolory, Moje pierwsze kształty, Moje pierwsze owoce i warzywa, Moje pierwsze zwierzęta, Muduko, Olesia Szynkarewicz, pierwsza książeczka, recenzent książek, Wydawnictwo Muduko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja