Van Dog – recenzja

Tytuł: Van Dog

Autor: Mikołaj Pasiński

Ilustracje: Gosia Herba

Wydawnictwo: HarperCollins Polska, Harper Kids 

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Znacie bohaterów Balonowej 5? Poprzednia książka Mikołaja Pasińskiego oraz Gosi Herby cieszyła się dużym zainteresowaniem! W najnowszej przenosimy się do świata sztuki i wraz z jednym jej lokatorem, odkrywamy tajniki malarstwa.

 

,,Van Dog” to uroczy i bardzo dobrze pomyślany tytuł, który zdobi okładkę dużej formatem i świetnie wydanej książki Wydawnictwa Harper Kids. 

 

Na początku zostajemy obserwatorami bardzo kreatywnie urządzonego mieszkanka. Dookoła porozrzucane są w artystycznym nieładzie przybory profesjonalnego malarza – farby, książki o wielkich artystach oraz pędzle. Nasz bohater zabiera część ze swojego warsztatu i jedzie w plener. To właśnie tam czekają na nas główne atrakcje.

 

 

 

Okazuje się, że praca malarza to niezwykle ciężkie zadanie! Szykowny artysta w kaszkiecie stawia sztalugę w pięknym parku. Szybko jednak przestrzeń zapełnia się różnego rodzaju bohaterami. W miejscu, którym początkowo władała tylko natura, nagle zaczęły pojawiać się zwierzęta, rycerze, dziwni przybysze z kosmosu, a nawet… bohaterowie japońskich i amerykańskich kinowych przebojów!

 

Trzeba przyznać, że ,,Van Dog” to pod wieloma względami czysty upust, niczym nieskrępowanej wyobraźni. Efekt narastania i zwielokrotnienia intensywności akcji na rozkładówkach, przy jednoczesnym – niebywałym spokoju oraz skupieniu głównego bohatera, robi naprawdę duże wrażenie! 

Na malarza nie działają słowne zaczepki, krytyczne uwagi czy nawet złodziejskie wybryki fanów koloru niebieskiego. On stopniowo pracując nad swoim dziełem musi czuć, że będzie to wielki obraz. Dlaczego? Bo tuż po skończonym dniu, jedzie do… muzeum!

 

 

 

Cudowne poczucie humoru oraz wizualna uczta, która gwarantowana jest w ,,Van Dogu” może w bardzo subtelny sposób zainteresować dzieci tematyką sztuki czy malarstwa. Na zachętę dodano nawet na koniec książki wielką ramę, w której czytelnik może stworzyć własne dzieło – bez względu na to, jak dużo czasu ono mu zajmie i kto będzie mu pozował. 😉 

 

Książka została doceniona podczas 58. Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii, gdzie trafiła na wystawę Illustrators Exhibition 2021. To wspaniałe wyróżnienie!

 

Polecam ,,Van Doga” wszystkim czytelnikom powyżej 4 roku życia. Doskonale sprawdzi się w roli nieszablonowej wyszukiwanki i książki, z którą po prostu ciężko się rozstać! 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Van-Dog,52696085,p.html

 

 

Poprzedni wpis
Kudłata – recenzja
Następny wpis
Pierwsze ekoksiążeczki Twojego dziecka – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja