Projekt Barnabek – recenzja

Tytuł: Projekt Barnabek

Autorzy: The Fan Brothers

Ilustracje: The Fan Brothers

Tłumaczenie: Joanna Wajs

Wydawnictwo: Skład Papieru

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Nikt nie jest idealny. Ludzie jednak często zapominają, że świat składa się z nieperfekcyjnie okrągłych jabłek, osób z krzywymi nosami czy drzew powykręcanych od wiatru. W pewnym momencie zapragnęliśmy mieć wszystkie proste, równe, matematyczne. Co gorsza, zaczęliśmy ingerować w naturę i odrzucać to, co może od odgórnie ustalonego szablonu nieco odstawać.

 

,,Projekt Barnabek” jest kolejną, wyjątkową książką, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Skład Papieru. Poprzednia premiera tej marki niemal rzuciła mnie na kolana (mowa o ,,Żelaznym olbrzymie), dlatego z uzasadnioną ekscytacją usiadłam do ich najnowszego projektu.

 

 

Książka została stworzona przez The Fan Brothers, czyli trzech braci – Terry’ego, Erica oraz Devina pochodzących z Toronto w Kanadzie. Mężczyźni nie tylko wymyślają teksty, ilustracje oraz projektują lektury, ale robią to tak dobrze, że są nagradzani prestiżowymi nagrodami! ,,Projekt Barnabek” jest ich pierwszym wspólnym projektem.

 

Ta pozycja obrazkowa opowiada o pewnym myszo-słoniu, laboratoryjnym eksperymencie, który w najbardziej optymistycznej dla niego wersji – miał trafić na sklepową półkę. Niestety (a może stety?) klosz Barnabka, który był także jego jedynym domem, opatrzono czerwoną pieczątką ,,Porażka”. 

 

 

Jest to jedna z tych książek, która udowadnia, że nic nie jest niemożliwe. Tytułowy Barnabek, choć świadom czekającej go przyszłości, nie ma ochoty się zmieniać. Lubi w sobie wszystko, nawet to, co uważa się w nim za niedoskonałe. Postanawia zrobić jedyną rozsądną dla niego rzecz – uciec.

 

Nie ucieka jednak sam. Okazuje się, że Nieudanych Projektów jest więcej i żadnemu z nich nie przeszkadza, że jest ,,nieudany”. Działając zespołowo wyruszają w drogę ku nieznanemu oraz przede wszystkim – ku wolności.

 

,,Projekt Barnabek” to pochwała normalności, hołd przyjaźni i piękna historia o tym, że warto sięgać gwiazd. Opowiadana prostym językiem, z pełno-rozkładówkowymi ilustracjami buduje napięcie, wzrusza i skłania do refleksji. 

Pokazuje, że nawet najbardziej idealny wygląd nie zastąpi poczucia wolności i szczęścia, które otrzymujemy w chwili uwolnienia się z niewoli. 

 

 

 

Piękne wydanie książki, ale i jej niezaprzeczalna wartość to dwie cechy, które najbardziej lubię w literaturze dziecięcej. ,,Projekt Barnabek” zdecydowanie warto mieć na swojej półce w regale. Polecam tę książkę dzieciom powyżej 4 roku życia.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://skladpapieru.pl/pl/p/Projekt-Barnabek/4

 

 

 

Poprzedni wpis
Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury – recenzja
Następny wpis
10 propozycji prezentowych książek aktywnościowych dla dzieci
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, blog książkowy, idealność, Joanna Wajs, konsumpcjonizm, książki dla dzieci, myszo-słoń, niedoskonałość, perfekcja, Projekt Barnabek, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek, Skład Papieru, The Fan Brothers, ważne książki dla dzieci, wolność, Wydawnictwo Skład Papieru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja