fbpx

NOWOŚCI AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA CZ.2/3

NOWOŚCI AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA CZ.2/3

Tytuły: ,,Mój świat”, ,,Zwierzęta”

Serie: Pierwsze zagadki, Akademia Mądrego Dziecka, Książka z niespodzianką

Autor: S&S Alliance

Ilustracje: Qing Feng

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo: Harper Kids Polska (HarperCollins)

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Ostatnio Wydawnictwo Harper Kids (HarperCollins Polska) wydało kilka bardzo ciekawych książek w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka. Wybrałam z tych nowości 6 egzemplarzy – moim zdaniem najbardziej obiecujących, i zamierzam pokazać je w 3 indywidualnych wpisach.

Link do pierwszego znajdziecie tutaj: Nowości Akademia Mądrego Dziecka cz.1/3

 

 

W tym wpisie skupiłam się na kolejnej serii, czyli ,,Pierwsze zagadki”. To bardzo ciekawy cykl kartonowych książek dla najmłodszych, które pozwalają na odgadywanie zawartej w nich treści. Można powiedzieć, że to historie detektywistyczne dla 2 lub 3-latków!

 

Mało tego, każda książka zawiera na końcu jakąś ciekawą niespodziankę, która jest swego rodzaju nagrodą za pomyślne podanie wszystkich haseł. 

Ja wybrałam ,,Mój świat. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki” oraz ,,Zwierzęta. Akademia mądrego dziecka. Pierwsze zagadki”. Poza nimi dostępne były jeszcze ,,Nad morzem” oraz ,,Smakołyki”. 

 

W części poświęconej zwierzętom znajdują się nie tylko ich konkretne gatunki, ale także szersze grupy. Dzieci mają sposobność poznać pawia, żyrafę czy wiewiórkę, a przy okazji zapamiętają, co je wyróżnia.

 

 

 

Każda ze stron z zagadką rozkłada się na dodatkowe fragmenty, odsłaniając tym samym pozostałe części ilustracji. Dziecko otrzymuje kolejne podpowiedzi, aż finalnie może zobaczyć całe zwierzątko!

 

 

W tej książce najciekawsza jest ostatnia rozkładówka, na której pokazane jest dziecko mające po odsłonięciu buzi – lusterko. Maluch patrząc na nie, zobaczy własne odbicie!

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Zwierzeta.-Akademia-madrego-dziecka.-Pierwsze-zagadki,43747331,p.html

W ,,Mój świat” to, co widać na rozkładówkach jest bardziej zróżnicowane. Tutaj pojawiają się zagadki związane z ubraniami, zabawkami, placem zabaw czy przyrządami, które dziecko dopiero poznaje, jak np. zegarek. Co ciekawe, na ostatniej rozkładówce jest kieszonka, w której umieszczono puzzle. Po ułożeniu ich pojawia się właśnie budzik.

 

 

 

Muszę przyznać, że jestem zauroczona tą serią. Książki wykonane są solidnie, a możliwość zabawy w detektywa w tak młodym wieku, to naprawdę udana koncepcja! 

 

Polecam te pozycje dzieciom od 2 do 5 lat.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Moj-swiat.-Akademia-madrego-dziecka.-Pierwsze-zagadki,43747338,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment