fbpx

NOWOŚCI AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA CZ.3/3

NOWOŚCI AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA CZ.3/3

Tytuły: ,,Dzień dobry, szczeniaczku!”, ,,Dzień dobry, pingwinku!”

Serie: Pierwsze bajeczki, Akademia Mądrego Dziecka

Ilustracje: Nathalie Choux

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo: Harper Kids Polska (HarperCollins)

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją 

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Ostatnio Wydawnictwo Harper Kids (HarperCollins Polska) wydało kilka bardzo ciekawych książek w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka. Wybrałam z tych nowości 6 egzemplarzy – moim zdaniem najbardziej obiecujących, i pokazałam w 3 indywidualnych wpisach.

Link do pierwszego znajdziecie tutaj: Nowości Akademia Mądrego Dziecka cz.1/3

Link do drugiego: Nowości Akademia Mądrego Dziecka cz.2/3

 

Do finałowej recenzji trafiły kartonówki z ruchomymi elementami, których bohaterami są małe zwierzaki i ich rodzice.

 

W wybranej przeze mnie o szczeniaczku, na pierwszej rozkładówce widzimy trzy pieski w budzie. Choć z pozoru to niezwykle uroczy widok, to jednak powiela przeświadczenie, że trzymanie psiaków na dworze jest czymś w porządku. Dalsze scenki rodzajowe z życia maluchów nieco ratują sytuację. Dodatkowo dzieci mogą za pomocą rozmaitych mechanizmów umieszczonych w książce – pomerdać psim ogonkiem czy pomóc szczeniakom spotkać małego jeża. 

 

 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Dzien-dobry-szczeniaczku-Akademia-madrego-dziecka.-Pierwsze-bajeczki,43747350,p.html

 

Dużo bardziej przemyślaną i ciekawszą wydaje się część ,,Dzień dobry, pingwinku!”. Można nauczyć się z niej, że w pingwinim życiu to tata pingwin najwięcej zajmuje się małym pingwiniątkiem. Za pomocą ruchomych elementów widzimy jak rodzice przekazują sobie jajo, a następnie jak jedno z nich karmi swoje dopiero co wyklute dziecko. 

 

 

 

W obu częściach autorka zastosowała kojące zakończenie, gdzie po całym dniu wrażeń, maluchy znajdują oparcie i poczucie bezpieczeństwa w ramionach swoich rodziców.

 

Polecam zarówno tę jak i poprzednią część dzieciom powyżej 3 lat. 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Dzien-dobry-pingwinku-Akademia-madrego-dziecka.-Pierwsze-bajeczki,43747341,p.html

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment