Nowości Akademia Mądrego Dziecka cz.1/3

Tytuły: Maszyny 1, Ubrania

Serie: Niesamowite zwierzęta, Akademia Mądrego Dziecka

Autor: S&S Alliance

Ilustracje: Miya Du

Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb

Wydawnictwo: Harper Kids Polska (HarperCollins)

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

Ostatnio Wydawnictwo Harper Kids (HarperCollins Polska) wydało kilka bardzo ciekawych książek w ramach serii Akademia Mądrego Dziecka. Wybrałam z tych nowości 6 egzemplarzy – moim zdaniem najbardziej obiecujących, i zamierzam pokazać je w 3 indywidualnych wpisach. 

Na pierwszy ogień proponuję te największe formatem z cyklu ,,Niesamowite zwierzęta”. Do tej pory ukazały się 4 części – ,,Maszyny 1”, ,,Ubrania”, ,,Maszyny 2” oraz ,,Budynki”. U mnie zobaczycie dwie pierwsze z tej listy. 

Są to książki kartonowe dla dzieci, których cechą wyróżniającą są tzw. helikopterki, czyli ruchome elementy, które po przesunięciu zmieniają jeden obrazek w drugi. Podobny efekt można zaobserwować patrząc w kalejdoskop. Jest to bardzo ciekawy wizualnie zabieg! 

,,Maszyny 1. Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta” to zbiór pojazdów, które zostały skonstruowane, dzięki obserwacji zwierząt. Na kilku rozkładówkach można tutaj odnaleźć na przykład kraba, któremu ludzie zawdzięczają koparkę. Podglądając to jak dobrze radzi sobie ze swoimi szczypcami, udało się zaprojektować maszynę, która jest przydatna np. do kopania w piasku. 

Oprócz tego książka opisuje, co udało się skonstruować na podobiznę pingwina, biedronki, ważki, ryb czy orki. 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Maszyny-1.-Akademia-madrego-dziecka.-Niesamowite-zwierzeta,43747345,p.html,,Ubrania. Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta” to z kolei zbiór przyrodniczych inspiracji, dzięki którym zyskaliśmy różne części garderoby. Są to tak przydatne akcesoria jak np. kask, kombinezon do latania, skafander przeciwprzeciążeniowy, płetwy do nurkowania, strój maskujący czy kostium pływacki. Ogólnie w tej części mam wrażenie, że dużo elementów zostało dobranych na siłę. Wątpię, żeby nawet dorośli mieli szczegółową wiedzę na temat tego czym jest skafander przeciwprzeciążeniowy. 

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Ubrania.-Akademia-madrego-dziecka.-Niesamowite-zwierzeta,43806721,p.html

Mam też sporo uwag, co do przygotowanych tekstów. Niektóre słowa nie są najtrafniej dobrane dla najmłodszych dzieci, a same zdania wydają się czasami nieco toporne. 

Z jednej strony są więc to kolorowe, udane estetycznie pozycje z ,,bajerami”, ale z drugiej brakuje im dopracowania, a przede wszystkim (szczególnie w przypadku części ,,Ubrania”) lepszego doboru elementów składających się na dany temat. W takim przypadku bardzo trudno określić dla kogo to mają być pozycje – dla przedszkolaków czy raczej dla uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, dla których sama forma może być już zbyt prosta? 


Poprzedni wpis
9 godzin – recenzja
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ. 36
Tags: +4, +5, +6, +7, 2021, Akademia Mądrego Dziecka, blog książkowy, Harper Kids Polska, Katarzyna Grzyb, książki dla dzieci, książki kartonowe, książki przesuwani, książki z ruchomymi elementami, Maszyny 1, Maszyny 1. Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta, Miya Du, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, S&S Alliance, Ubrania, Ubrania. Akademia mądrego dziecka. Niesamowite zwierzęta, Wydawnictwo Harper Kids Polska, z okienkami, zwierzęta

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja