Zabawa w chowanego – recenzja serii książek dla dzieci

Tytuły: Gdzie się schował samochód? Akademia Mądrego Dziecka, Gdzie się schował kurczaczek? Akademia Mądrego Dziecka
Seria: Zabawa w chowanego, Akademia Mądrego Dziecka
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustracje: Ingela Arrhenius
Tłumaczenie: Katarzyna Moga
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Akademia Mądrego Dziecka jest serią książek dla maluchów, które początkowo ukazywały się pod szyldem wydawnictwa Egmont, a już od jakiegoś czasu sygnowane są logiem HarperKids Polska. Na stronie pojawiło się sporo cykli bajek kartonowych, aktywnościowych i interaktywnych, które zaskakują kreatywnością oraz tematyką.

Przykładowe tytuły możecie odnaleźć w recenzjach poniżej:

Zabawa w chowanego

Najnowszą serią składająca się na cztery pozycje jest ,,Zabawa w chowanego”. Wybrałam do tej recenzji dwie z nich, żeby lepiej przyjrzeć się zamysłowi oraz sprawdzić ten nowy pomysł w książkach dla dzieci.

,,Gdzie się schował samochód? Akademia Mądrego Dziecka” poświęcona została różnego rodzaju pojazdom – lądowym, wodnym, a nawet powietrznym. Znajdziecie więc w niej fragment ulicy z samochodem, latarnię morską z mewą i łódką czy dworzec pełen gołębi (a jakże!) z niewielkim pociągiem.

,,Gdzie się schował kurczaczek? Akademia Mądrego Dziecka” to z kolei książka o różnych zwierzakach. Można w niej odnaleźć króliczka między grządkami marchewek, owieczkę w stercie słomy czy tytułowego kurczaczka schowanego… w jajku!

 


Książka z filcowymi klapkami

Cały szkopuł polega jednak na tym, że wszyscy wymienieni powyżej bohaterowie są sprytnie ukryci za kawałkami filcowej tkaniny. Każda rozkładówka składa się więc na pytanie, ilustracje i odpowiedź schowaną za klapką. Dziecko może próbować zgadnąć, co ukrywa się za danym kształtem opierając się na poszlakach lub od razu zerknąć do odpowiedzi, nie zastanawiając się ani chwili.

Co ciekawe, klapki przybierają postać realnych obiektów powiązanych ze zwierzakami lub pojazdami (w zależności od książki). Na przykład kotek chowa się za okręgiem przypominającym kłębek włóczki, a samolot znajduje się za chmurką.

Lusterko na koniec

Tym co, co jeszcze łączy ,,Gdzie się schował samochód?” oraz ,,Gdzie się schował kurczaczek?” jest ostatnia rozkładówka. Podobnie jak w serii ,,Książeczka z niespodzianką” na końcu znajduje się strona z bezpiecznym lusterkiem. A że maluchy uwielbiają przyglądać się swojemu odbiciu, jest to świetny i trafiony dodatek.

Polecam serię ,,Zabawa w chowanego” dzieciom już powyżej 1 roku życia.

Linki do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/gdzie-sie-schowal-samochod-akademia-madrego-dziecka-zabawa-w-chowanego-2657.html?query_id=1

https://harpercollins.pl/pl/products/gdzie-sie-schowal-kurczaczek-akademia-madrego-dziecka-zabawa-w-chowanego-2656.html?query_id=1


Poprzedni wpis
Opowieść z Zielonej Rzeki – recenzja książki
Następny wpis
Dzień Fajności – przedpremierowa recenzja książki dla dzieci
Tags: +1, +2, +3, 2023, Akademia Mądrego Dziecka, blog książkowy, filcowe klapki, Gdzie się schował kurczaczek?, Gdzie się schował kurczaczek? Akademia Mądrego Dziecka, Gdzie się schował samochód?, Gdzie się schował samochód? Akademia Mądrego Dziecka, Harper Kids, HarperCollins, HarperCollins Polska, Ingela Arrhenius, kartonówki dla dzieci, Katarzyna Moga, książki dla dzieci, książki interaktywne, książki kartonowe dla dzieci, książki z okienkami, pojazdy, ruchome elementy, zabawa w chowanego, zwierzęta

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja