Akademia Mądrego Dziecka ma już 10 lat!

Jeżeli macie dziecko lub choć trochę interesujecie się literaturą dla najmłodszych – Akademia Mądrego Dziecka, z całą pewnością jest Wam znajoma. To zasobna w rozmaite książki seria, która pod swoim parasolem posiada pozycje dla kilkulatków, uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej oraz tych jeszcze starszych.

Akademia Mądrego Dziecka obchodzi 10-te urodziny!

Właśnie w 2024 roku Akademia Mądrego Dziecka obchodzi okrągłe, dziesiąte urodziny! Jak poinformowała swoich czytelników – od tego czasu pomogła wychować już prawie 5 milionów dzieci w Polsce, rozwijając cykle:

  • Przygody z nauką,
  • Chcę wiedzieć!,
  • Chcę więcej więcej.

Recenzując książki dla najmłodszych już od ponad 6 lat, bezustannie spotykam się z coraz to nowymi premierami pozycji tej serii. Całe mnóstwo tytułów możecie znaleźć już na stronie, a z okazji urodzin Akademii Mądrego Dziecka, przygotowałam dla Was małe zestawienie kolejnych nowości.

Tytuły: Gdzie się schował traktor? Akademia Mądrego Dziecka, Gdzie się schował lisek? Akademia Mądrego Dziecka
Seria: Zabawa w chowanego, Akademia Mądrego Dziecka
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustracje: Ingela Arrhenius
Tłumaczenie: Katarzyna Moga
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Akademia Mądrego Dziecka. Zabawa w chowanego

Ta seria jest zdecydowanie jedną z ulubionych mojego syna, odkąd skończył on 6 miesięcy (obecnie ma 14 miesięcy i nic się pod tym kątem nie zmieniło). Na stronie pisałam już o Gdzie się schował kurczaczek? oraz Gdzie się schował samochód?.

Wydawnictwo najwyraźniej ulitowało się nad takimi rodzicami jak ja, uzupełniając serię o kolejne pozycje:

  • Gdzie się schował traktor?,
  • Gdzie się schował lisek?.

W pierwszej, dzieci będą mieć okazje poznać podstawowe pojęcia gospodarskie, jak np.: rolnik, kogut, kombajn, owca czy oczywiście tytułowy traktor. W drugiej przeniesiemy się do lasu oraz na leśną polanę, mogąc obserwować kreta, zajączka czy dzięcioła.

Całą serię Zabawa w chowanego łączą filcowe klapki, pod które należy zajrzeć, aby odnaleźć bohaterów książek. Każda kończy się również rozkładówką z ukrytym lusterkiem, w którym maluch może się przejrzeć.

To wspaniałe, mające wiele do zaoferowania pozycje, które polecam dzieciom już przed pierwszymi ich urodzinami.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/parameters/akademia-madrego-dziecka-zabawa-w-chowanego-7674.html


Tytuły: Zwierzęta na wsi. Akademia Mądrego Dziecka. Dotykam, zgaduję, Zwierzęta w lesie. Akademia Mądrego Dziecka. Dotykam, zgaduję
Seria: Akademia Mądrego Dziecka. Dotykam, zgaduję
Autor: opracowanie zbiorowe
Ilustracje: Sarah Grateley
Tłumaczenie: Magdalena Adamska
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Akademia Mądrego Dziecka. Dotykam, zgaduję

Tutaj mamy z kolei zupełnie nową serię Dotykam, zgaduję, kierowaną dla nieco starszych dzieci. W jej ramach ukazały się właśnie dwie pozycje:

  • Zwierzęta na wsi,
  • Zwierzęta w lesie.

To kartonowe, dość duże formatem książki, opierające się przede wszystkim na rozwijaniu zmysły wzroku oraz dotyku. Z tymi pozycjami ćwiczymy spostrzegawczość, poznajemy zwierzęta oraz budujemy fundamenty empatii. 

Za pomocą rymowanych, krótkich poleceń zachęca się dziecko do zgadywania lub zapamiętywania jakie zwierzę ukryło się na danej rozkładówce. Można próbować zrobić to tylko na podstawie tekstu lub odkryć opuszkami palców fakturę różniącą się od gładkiej powierzchni strony.

Twórcy książek zadbali, żeby zwierzaki różniły się od siebie materiałem imitującym sierść, dzięki czemu można próbować wyobrazić sobie jak gładkie w rzeczywistości jest ich futerko. To pozwala również tworzyć więź między małym czytelnikiem i zwierzętami oraz uczyć dzieci troskliwości.

Polecam serię książek z rozkładanymi stronami Dotykam, zgaduję maluchom powyżej 2 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/parameters/akademia-madrego-dziecka-dotykam-zgaduje-8925.html


Tytuł: Wojny z mikrobami. Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej!
Seria: Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej!
Autorka: Gill Arbuthnott
Ilustracje: Marianna Madriz
Tłumaczenie: Wojciech Mikołuszko
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Wojny z mikrobami

I na sam deser zostawiłam książkę, która zupełnie mnie zachwyciła! Wojny z mikrobami to popularnonaukowa pozycja dla, ponownie, trochę starszych dzieci, w której w bardzo ciekawy i angażujący sposób, przedstawiane są ciekawostki biologiczno-historyczne.

Autorka Gill Arbuthnott będąca również naukowczynią, zaprasza czytelników do świata bardzo, bardzo, bardzo małych mikrobów. W książce poznacie lepiej takich bohaterów jak: protisty, grzyby, bakterie i wirusy. Najszerzej została przedstawiona ostatnia dwójka. 

Pokazuje się ich zarówno od tej dobrej jak i złej strony. Zanim jednak przejdziemy do rozkładówek z przykładami, dostajemy solidny zastrzyk z podstawową wiedzą. Te fragmenty wymagają większej uwagi czytelników i może być przez nie trudniej przebrnąć bez pomocy dorosłego.

Nie warto jednak zbyt szybko się zniechęcać, bo świat mikrobów jest niezwykle interesujący, a zawarte w książce wskazówki jak dbać o własne mikroorganizmy sprawi, że stajemy się jeszcze bardziej świadomi, a tym samym zdrowsi.

Polecam Wojny z mikrobami wszystkim czytelnikom powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://harpercollins.pl/pl/products/wojny-z-mikrobami-akademia-madrego-dziecka-chce-wiedziec-wiecej-3055.html


Poprzedni wpis
Jestem Ciemnością – recenzja ważnej, poetyckiej książki dla dzieci
Następny wpis
Feluś i Gucio poznają literki – recenzja gry do nauki alfabetu
Tags: +1, +10, +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Akademia Mądrego Dziecka, bakterie, blog książkowy, empatia, filcowe klapki, Gdzie się schował lisek? Akademia Mądrego Dziecka, Gdzie się schował traktor? Akademia Mądrego Dziecka, Gill Arbuthnott, Harper Kids, HarperCollins, HarperCollins Polska, Ingela Arrhenius, kartonówki dla dzieci, Katarzyna Moga, książki dla dzieci, książki interaktywne, książki kartonowe dla dzieci, książki z okienkami, Magdalena Adamska, Marianna Madriz, mikroby, pojazdy, ruchome elementy, Sarah Grateley, tekstury, urodziny Akademii Mądrego Dziecka, Wojciech Mikołuszko, Wojny z mikrobami. Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć więcej!, zabawa w chowanego, zwierzęta, Zwierzęta na wsi. Akademia Mądrego Dziecka. Dotykam zgaduję, Zwierzęta w lesie. Akademia Mądrego Dziecka. Dotykam zgaduję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja