Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3 – recenzja komiksu

Tytuł: Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3
Seria: Delisie
 Scenariusz: Maciej ,,Maiki” Kur
 Rysunki: Magdalena ,,Meago” Kania

Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Najsłodszy komiks ma nową część! Z ,,Delisiami” jest tak, że każda dodatkowa porcja słodyczy działa wyłącznie na ich korzyść. Siostry z Pasta Cafe, a także cała społeczność Delilandu to urocze, ale i rozmaite osobowości, które częściowo charakteryzują się przez swoje imię.

Za serią stoi duet – Maciej ,,Maiki” Kur (autor takich komiksów jak np. ,,Lil i Put” czy nowych przygód ,,Kajko i Kokosza”) oraz Magdalena ,,Meageo” Kania. Twórcy odpowiadają również za ,,Emilka Sza. Jak wiele to nic?”.

Najsłodsza seria komiksowa

,,Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3” to zbiór krótszych i nieco dłuższych opowiastek obrazkowych, w których znaczące role odgrywają wspomniane już siostry z restauracji o nazwie Pasta Cafe (choć nie we wszystkich). Same siostry noszą imiona słynnych rodzajów makaronów, m.in.: Ramen, Gniazdka, Spaghetti, Świderka czy Pho. 

Trochę lepiej mogliśmy je poznać także w poprzednich dwóch komiksach, czyli:

Delisie w trzecim tomie 

Co przynosi tom trzeci? Jak zawsze mnóstwo emocji, świetnego humoru oraz przyjemnych treści, które (ze względu na inteligentną narrację) mogą być kierowane do starszych i młodszych odbiorców.

Sięgając po ,,Delisie. Tom 3” dowiecie się m.in. co nawywijała Pho i jak blisko były siostry, żeby stracić swoją ukochaną restaurację, jak przebiegł Wielki Dzień Chili, dlaczego Ramen nie jest największą fanką wynalazków czy jakiego zadania podejmie się superbohaterka Major Ursa (zwana także Żelką). 

Przepisy na pyszności

Zaglądając do ,,Delisi” po prostu widać, że nawet proces tworzenia dla ich autorów jest samą przyjemnością! Wystarczy zwrócić uwagę na rozmaite ,,smaczki”, takie jak np. bezpośrednie zwracanie się do czytelników, tematyczne reklamy czy wyszczególnienia elementów i powracanie do nich na kolejnych stronach.

Dzięki takim zabiegom możemy cieszyć się nie tylko oryginalną zawartością komiksu, ale także… pysznymi przepisami! Taka zachęta do sięgania po zdrowe smakołyki to wartość dodana dla młodych czytelników.

Jeżeli więc poszukujecie czegoś lekkiego do czytania akurat na wakacje – ,,Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3” będzie wyborem idealnym! Polecam ten oraz poprzednie komiksy wszystkim powyżej 8 roku życia. Dajcie się oczarować świetnej fabule oraz niesamowitym rysunkom!

Zapowiedź części czwartej już jest dostępna!

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Delisie.-Apetyt-na-sukces.-Tom-3,72718339,p.html


Poprzedni wpis
Dinks – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Książki, które warto znać – współpraca z Gandalf.com.pl
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +8, +9, 2023, blog książkowy, Deliland, Delisie, Delisie. Apetyt na sukces. Tom 3, Egmont, komiks, komiksy dla dzieci, Maciej Kur, Maciej Maiki Kur, Magdalena Kania, Magdalena Meago Kania, Maiki, Meago, owoce, poczucie humoru, przepisy, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, słodkie książki dla dzieci, słodycze, urocze książki, warzywa, Wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja