Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu – recenzja

Tytuł: Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu
 Autorka: Heike Faller
Ilustracje: Valerio Vidali
 Tłumaczenie: Iwona Mączka
Wydawnictwo: Format
Rok wydania: 2022

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


Przy okazji nowej premiery Wydawnictwa Format, czyli ,,Przyjaźń. To, co nas łączy”, pomyślałam, że dobrze byłoby najpierw przybliżyć Wam postać autorki Heike Faller przez książkę, która ukazała się nieco wcześniej (a do nowości też już niebawem powrócę).

NIE STRONY, A LATA

,,Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu” to książka-wskazówka. Pozycja, która w trakcie poznawania, pozwala poczuć się jak w muzeum – wśród pięknych, ale i ważnych obrazów. Lektura wzbudza emocje, porusza i zachęca do zadawania pytań.

Heike Faller oraz Valerio Vidali udało się stworzyć arcydzieło – ponadczasową opowieść o tym, czym jest życie. Na ponad dwustu stronach, które zresztą numerowane są liczbą lat bohaterów na ilustracjach, zobaczycie przekrój ludzkiej egzystencji; od chwili narodzin do momentu… końca.

ROZKŁADÓWKI, W KTÓRYCH MOŻNA SIĘ PRZEJRZEĆ

Choć prawdopodobnie emocje ścisną Wam gardło, nie pozostaniecie finalnie z wrażeniem smutnej lektury. ,,Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu” nie mają bowiem przygnębiającego wydźwięku. Książka jest procesem, który prowadzi do nieuchronnych, ale jednak pięknych wniosków.

Zdziwicie się wielokrotnie, jak proste zdania mogą silnie przemawiać w odpowiednim kontekście. W niektórych znajdziecie odbicie samych siebie, inne będą Wam obce – być może zmienicie o nich zdanie w przyszłości.

Kiedy skończyłam czytać i oglądać (w tym przypadku te dwie czynnością muszą występować obok siebie), bardzo zapragnęłam podzielić się wrażeniami z tej książki z drugą osobą. Najlepiej, żeby był to ktoś znacznie młodszy lub starszy ode mnie. Bo ,,Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu” jest pozycją, o której chce się rozmawiać. 

Ma się wrażenie, że to książka, która w nas czyta i która nas rozumie. Której bohaterowie są nami, a my jesteśmy nimi.

KSIĄŻKA, KTÓRĄ WARTO PODAROWAĆ NA PREZENT

Być może uznacie tę recenzję za nieco enigmatyczną, ale ja bardzo nie chcę zdradzać Wam zbyt wiele. Polecam udać się po prostu w podróż z Heike Faller, która przepytała dziesiątki osób w różnym wieku i które udzieliły jej wyjątkowych odpowiedzi.

Wyruszcie również razem z Valerio Vidalii – to jego obrazy na długo pozostaną w Waszej pamięci.

Wydawnictwo Format pisze, że:

,, (…) opowieść jest bestsellerem w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Dzieci dają ją w prezencie rodzicom i dziadkom, a dziadkowie – swoim dzieciom i wnukom: na urodziny, na Dzień Matki, z okazji narodzin, na wszelkie okazje i rocznice.”

I ja się zdecydowanie z tym zgadzam. ,,Sto rzeczy, których nauczysz się w życiu” będą pięknym upominkiem dla każdego – nieważne czy ma się sto, pięćdziesiąt, dwadzieścia lat, czy może dopiero co przyszło się na świat.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwoformat.pl/sklep/895_sto-rzeczy-ktorych-nauczysz-sie-w-zyciu


Poprzedni wpis
Baśnie i legendy polskie – recenzja
Następny wpis
Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1 – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Format, Heike Faller, Iwona Mączka, książki dla dzieci, książki dzieła sztuki, książki ilustrowane, książki na prezent, książki o życiu, książki obrazkowe, najpiękniejsze książki, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Sto rzeczy których nauczysz się w życiu, Valerio Vidali, Wydawnictwo Format, życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja