Mama w occie. Zabójcze pierogi – recenzja

Tytuł: Mama w occie. Zabójcze pierogi

Autor: Marcin Przewoźniak

Ilustracje: Agata Kopff

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Wyobraźcie sobie nastolatkę której mama jest niezwykle popularną propagatorką wegetarianizmu, zdrowego stylu życia i bycia fit. Poza tym to prawdziwa piękność, gwiazda ekranu i kobieta, którą wszyscy podziwiają. A nastolatka? Nastolatka to zwykła dziewczyna, której zbyt często ktoś sugeruje, że ,,przydałoby się jej pobiegać”, poza tym uwielbia tradycyjne jedzenie i po prostu bardzo, ale to bardzo brakuje jej obecności mamy.

 

,,Mama w occie. Zabójcze pierogi” to początek bardzo obiecującej serii dla dzieci i nastolatków. Jej autorem jest Marcin Przewoźniak, a o ciekawą oprawę graficzną zadbała Agata Kopff.

 

 

 

Główną bohaterką książki jest 13-letnia Estera Parzymięcho (co za finezyjne nazwisko!). Nastolatka jest indywidualistką – nie bawią jej modne rzeczy, nie przepada za swoimi szkolnymi koleżankami i raczej woli spędzać czas w samotności lub… ze swoją mamą. Jest jednak pewien kłopot – jej mama robi karierę. Wszystko zmienia się jednak w momencie, kiedy ramówka zostaje przebudowana, a Estera postanawia pomóc rodzicowi na planie filmowym.

 

Pierwszoosobowa narracja wprowadza czytelników nie tylko w świat dorastającej dziewczyny, która dość jasno komunikuje swoje potrzeby, choć czasami brakuje jej pewności siebie. Estera nie do końca czuje, że pasuje do idealnej mamy. Przez niewystarczający brak kontaktu, kobieta z dziewczyną niewiele o sobie wiedzą oraz brakuje im prawdziwej pełnej miłości więzi.

 

Wszystko zmienia się w urokliwym Supraślu – miejscowości, w której telewizja wraz z naszą główną bohaterką ma kręcić nowy program kulinarny. Okazuje się, że nawet w tak niewinnym miejscu można na wizji prawie uśmiercić gościa show, zdemaskować szajkę groźnych złodziei oraz… poznać bardzo potencjalnie-przystojnego chłopaka.

 

 

 

 

,,Mama w occie. Zabójcze pierogi” to także opowiastka pełna humoru, zaskakujących zwrotów akcji oraz błyskotliwa i doskonale komentująca współczesne realia. Pokazuje aktualne problemy z jakimi mierzą się nastolatkowie, ale także zwraca uwagę rodziców, że zdrowy balans pomiędzy pracą, a domem jest bardzo ważny dla wszystkich członków rodziny.

 

Książka została wydana w sposób ekonomiczny, ale dzięki obecności wielu obrazków jej lektura jest niezwykle przyjemna.

 

Polecam ją wszystkim czytelnikom powyżej 10 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/mama-w-occie-zabojcze-pierogi-tom-1-marcin-przewoznik-skube103f40234242e2b20a.html

 

 

Poprzedni wpis
Pierwsze ekoksiążeczki Twojego dziecka – recenzja
Następny wpis
Zguba – recenzja książki obrazkowej
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja