Najpiękniejsze wydanie Dzieci z Bullerbyn?

Tytuł: Dzieci z Bullerbyn

Autor: Astrid Lindgren

Ilustracje: Magda Kozieł-Nowak

Tłumaczenie: Irena Szuch-Wyszomirska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021 

Objętość: prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Trudno mi uwierzyć, że ,,Dzieci z Bullerbyn” mają już ponad 70 lat! Gdyby Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Britta i Anna byli prawdziwymi bohaterami – moglibyśmy śmiało nazywać ich staruszkami! Czytając jednak ten piękny zbiór różnorodnych przygód, zupełnie nie pamięta się o tym, że jest to książka sprzed tak wielu lat. Bardzo rzadko, w sporadycznych momentach być może jest to widoczne, kiedy fabuła pomija technologię czy odnosi się bardziej stereotypowo co do płci. 

,,Dzieci z Bullerbyn” były zapewne jedną z ulubionych lektur wielu osób w czasach dzieciństwa. Ich autorka – Astrid Lindgren zasłynęła jednak z wielu pięknych książek, które do dzisiaj obecne są w kanonie obowiązkowych bajek do przeczytania. 

W swojej kolekcji mam na przykład bardzo udane wydanie ,,Przygód Pippi czy ,,Ronja, córka zbójnika. Lindgren zasłynęła jeszcze wieloma innymi tytułami, np. ,,Przygody Emila ze Smalandii(przyznam, że poznałam je już jako dorosła i w dodatku w formie audiobooka). Więcej o samej autorce i jej historii możecie przeczytać chociażby w książce ,,Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren, korzystając z okazji, bardzo ją polecam.

Powracając jednak do głównego wątku, uważam że egzemplarz ,,Dzieci z Bullerbyn” warto mieć w domu. To książka uniwersalna, która jeśli się zestarzała, to bardzo nieznacznie. Autorka doskonale ukazała w książce uroki dzieciństwa. 

Sama wychowując się na wsi, czułam się jak bohaterka opisywanych przez nią wybryków. Bliskie obcowanie z przyrodą, ale i duża swoboda czy możliwość odkrywania świata na własną rękę – były i są to wartości, których trudno nie docenić. 

Kiedy Wydawnictwo Nasza Księgarnia, z okazji okrągłej rocznicy postanowiło wydać ,,Dzieci z Bullerbyn” w nowej oprawie graficznej – wiedziałam, że będzie to coś godnego uwagi. Wiem, że część z czytelników może być przywiązana do charakterystycznej, żółtej oprawy. Najnowsza książka to jednak coś, co ma realną szansę zainteresować najmłodszych. Pozycja z ilustracjami Magdy Kozieł-Nowak prezentuje się fenomenalnie! Wydawnictwo zadbało, żeby książka miała odpowiednio twardą okładkę oraz doskonałą jakość papieru. 

Lektura podzielona jest według trzech, chronologicznie uporządkowanych części, które kiedyś wydawane były jako osobne tomy. Tutaj mamy zbiorczo, cały przekór najistotniejszych wydarzeń dzieci z Bullerbyn. Wystarczy wygodnie rozsiąść się w fotelu i czytać – niezależnie od pory roku, bo to książka doskonała i na wakacje i na Święta.

Książkę w dobrej cenie można kupić tutaj: KLIK

Poprzedni wpis
Nowe kartonówki z okienkami, z Miffy! – recenzja
Następny wpis
Nowe kartonówki z ulicy Czereśniowej – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, 2021, Astrid Lindgren, blog książkowy, Dzieci z Bullerbyn, Irena Szuch-Wyszomirska, klasyczne książki dla dzieci, klasyka literatury dziecięcej, książki dla dzieci które trzeba znać, książki dla dzieci na prezent, książki które warto czytać dzieciom, Magda Kozieł - Nowak, Nasza Księgarnia, ponadczasowe książki dla dzieci, recenzent książek, recenzje książkowe, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja