Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren – recenzja

Tytuł: ,,Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren”

Autor: Christina Bjork

Ilustracje: Eva Eriksson

Tłumaczenie: Hanna Dymel-Trzebiatowska

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2020 (2007)

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wiele zawdzięczam Astrid Lindgren. Kiedy zastanawiam się, kiedy właściwie zaczęła się moja przygoda z literaturą, to niemal natychmiast uświadamiam sobie, że wszystkiemu ,,winne” były ,,Dzieci z Bullerbyn”. Od momentu, kiedy sama je przeczytałam, będąc w drugiej klasy szkoły podstawowej, moje życie zupełnie się zmieniło! 😉

 

,,Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren” nie są nowością, ale ja zetknęłam się z nimi dopiero teraz, przy drugim wydaniu. Pierwsze ukazało się niemal 13 lat temu, na 100. rocznicę urodzin pisarki, a z obecnym czytelnicy oraz Wydawnictwo Zakamarki świętuje 75. urodziny Pippi. 

 

 

 

W tym roku pojawiło się kilka wznowień oraz nowości tytułów, które wyszły spod ręki Lindgren. O kilku zdążyłam już napisać, np. ,,Pippi w parku, ,,Pippi nie chce być duża i inne komiksy”, ,,Przygody Pippi” czy ,,Ronja, córka zbójnika. 

 

,,Przygody Astrid – zanim została Astrid Lindgren” nie są książką przygodową jej autorstwa, ale spisanymi historiami o niej, jej dzieciństwie, rodzinnych stronach i najbliższych. 

 

Na pięknie ilustrowanych rozkładówkach można przeczytać zabawne anegdoty z udziałem Astrid oraz jej rodzeństwa. Co ciekawe, czytelnik ma też szansę dowiedzieć się, jacy bohaterowie lub wydarzenia zainspirowały autorkę do napisania bestsellerów. Na tzw. żółtych stronach znajduje się podsumowanie z wytłumaczeniem oraz tytułami. Wcześniej można próbować odgadnąć samodzielnie z którymi opowieściami Lindgren kojarzą nam się opisywane perypetie. 

 

Nie wiem jak ocenilibyście szansę Astrid na zostanie wielką pisarką, gdybyście wiedzieli, że w młodości jadła dżdżownice i mając cztery lata przeprowadziła się do wygódki, bo pogniewała się na mamę. 

 

 

 

 

Z jednej strony można by pomyśleć, że to książka tylko dla zapalonych fanów Lindgren. Z drugiej jednak, dla dzieci każde opisane wspomnienie będzie niezwykłą przygodą prawdziwej dziewczynki, która żyła już jakiś czas temu. 

 

W ,,Przygodach Astrid – zanim została Astrid Lindgren” oprócz ilustracji, jest także mnóstwo zdjęć, krótkich biografii, a nawet czegoś w rodzaju przewodnika po Vimmerby – rodzinnych stronach pisarki. 

 

Książka składa hołd i pełni rolę pomnika dla tej wyjątkowej szwedzkiej artystki. Polecam ją wszystkim powyżej 5. roku życia i mam nadzieję, że książki Astrid Lindgren nigdy nie zostaną zapomniane!

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/index.php/przygody-astrid-zanim-zostala-astrid-lindgren-331.html?dir=asc&order=name

 

 

Poprzedni wpis
Pion i poziom – recenzja
Następny wpis
Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +5, +6, +7, +8, +9, 2020, Astrid Lindgren, autorka Pippi, biografia, Christina Björk, Eva Eriksson, Hanna Dymel-Trzebiatowska, książka o Astrid Lindgren, książki dla dzieci, książki o pisarzach, Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren, recenzje książek dla dzieci, Szwecja, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja