fbpx

Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów – recenzja

Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów – recenzja

Tytuł: ,,Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów”

Seria: Enola Holmes

Autor: Nancy Springer

Tłumaczenie: Elżbieta Gałązka–Salamon

Wydawnictwo: Poradnia K

Rok wydania: 2019

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

To niewiarygodne jak szybko pochłonęłam kolejną część doskonałej serii detektywistycznej o młodszej siostrze Sherlocka Holmes’a! 

,,Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów” to już trzeci (ale nie ostatni) tom przygód o nastolatce, która sprzeciwia się wszelkim konwenansom i pragnie sprawiedliwego traktowania kobiet oraz mężczyzn. 

 

 

 

 

Już na 23. września tego roku zaplanowano ekranizację na podstawie perypetii tej głównej bohaterki. Film ,,Enola Holmes” będzie można zobaczyć wyjątkowo nie w kinie, ale bezpośrednio na Netflixie. W główną bohaterkę wcieli się znana z serialu ,,Stranger Things” Millie Bobby Brown. Póki co jestem nieco sceptyczna co do tej decyzji obsadowej, ale wkrótce na własne oczy będziemy mogli się przekonać, czy była ona słuszna.

 

,,Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów” jest kontynuacją samodzielnego życia dziewczyny w wielkim mieście, jakim jest XIX-wieczny Londyn. Po poprzednich wydarzeniach, poszukujący jej bracia Holmes wiedzą, że Enola jest blisko. Bohaterka jednak dobrze się ukrywa. Tym razem także postanawia zmienić swoje przebranie; porzuca dotychczasowy wygląd niepozornej sekretarki i zamienia się… w piękną kobietę!

Jej celem jest przede wszystkim zmylić bystrego Sherlocka i podejrzewa, że on nigdy nie rozpozna jej w tak wyrafinowanym przebraniu. 

 

Najciekawszą kwestią w tym tomie jest jednak zaginięcie dobrego przyjaciela detektywa – doktora Watsona. Czytelnik już z pierwszych stron książki dowiaduje się, co stało się z mężczyzną. Enola wraz z bratem prowadząc osobne śledztwa, będą musieli ustalić, kto chciałby zaszkodzić lubianemu przez wszystkich lekarzowi.

 

W tej części czeka na odbiorców ponownie mnóstwo emocjonalnych scen, ekscytujących zwrotów akcji oraz kilka nowych postaci, których historie z pewnością każdego zaskoczą! 

Enola dowiaduje się także jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy – jej mama nigdy o niej zapomniała. 

 

 

 

 

,,Enola Holmes. Sprawa złowieszczych bukietów” to kolejny tom powieści ,,bez pudła”! Jestem przekonana, że wszyscy, którzy przeczytali już ,,Enola Holmes. Sprawa zaginionego markizaoraz ,,Enola Holmes. Sprawa leworęcznej Lady, będą zachwyceni kontynuacją. 

 

Ja już z niecierpliwością wyczekuję czwartej części, a wcześniej – dnia premiery filmu!

 

Polecam tę część czytelnikom powyżej 12. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://sklep.poradniak.pl/kategoria/katalog-wydawniczy/enola-holmes-3-sprawa-zlowieszczych-bukietow

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment