fbpx

Pion i poziom – recenzja

Pion i poziom – recenzja

Tytuł: ,,Pion i poziom”

Tekst: Bartosz Sztybor

Ilustracje: Łukasz Golędzinowski

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

W dzień zazwyczaj jesteśmy w pionie, ale kiedy przychodzi noc – nie ma nic przyjemniejszego, niż położyć się w poziomie na łóżku. Wtedy wystarczy już tylko wyciągnąć książkę i … czytać! 

 

,,Pion i poziom” to kartonowa nowość od Wydawnictwa Dwie Siostry, która otrzymała wyróżnienie w III edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci Jasnowidze. 

Jej autorami są Bartosz Sztybor, który napisał tekst oraz Łukasz Golędzinowski odpowiedzialny za ilustracje. 

 

 

 

Ta bardzo graficzna pozycja dla najmłodszych, która kładzie nacisk przede wszystkim na lepsze zrozumienie przestrzeni, ale i pewną karykaturę oraz żart dzięki zabawie formą. Z jej udziałem można także fantastycznie przygotować szybkie ćwiczenia z obracania książki! Dzieci manewrujące nią raz w prawo, raz w lewo, mogą potrenować swoje umiejętności manualne oraz rozwinąć percepcję! 

 

Dzięki kontrastującym rozkładówkom oraz ich naprzemiennej kolejności, czytelnik ma szansę oglądać rozmaite sytuacje lub postaci w odmiennych stanach. W pionie można zdobywać góry lub wychodzić do pracy, a w poziomie najlepiej leżeć w wannie. 

 

Subtelnym przesłaniem tej pozycji jest pewna równowaga, która istnieje na świecie. Niektóre czynności są stworzone do wykonywania w pionie, inne z kolei zaleca się robić tylko w poziomie, ale są też i takie, które wygodnie będzie wykonywać i w pionie, i poziomie! 

 

Książka ma kompozycyjną klamrę – zaczyna się i kończy na płynięciu łódką. Czytelnicy jednak nie przewidują jak zakończy się ta, z pozoru, niewinna wycieczka! 

 

 

 

Jeżeli macie ochotę na trochę szaloną podróż z książką, której celem nie jest zagłębianie się w konkretne zagadnienia, a raczej radość z obserwacji i możliwość nieskrępowanego cieszenia się chwilą – zdecydowanie polecam ,,Pion i poziom”!

 

Będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 1. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-pion_i_poziom.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment