Mio, mój Mio – recenzja klasyki dla dzieci

Tytuł: Mio, mój Mio
Autor: Astrid Lindgren
Ilustracje: Johan Egerkrans
Tłumaczenie: Maria Olszańska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Astrid Lindgren jest jedną z moich ulubionych pisarek, której książki zachowały ponadczasowy charakter. Jestem przekonana, że to nie zmieni się jeszcze przez długi czas. Oprócz takich klasyków jak ,,Dzieci z Bullerbyn” czy ,,Przygody Pippi”, autorka ma na swoim koncie także inne, nieco mniej znane lektury.

,,Mio, mój Mio” to wydana nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia książka z pięknymi ilustracjami Johana Egerkransa. Baśniowa opowieść o odwadze, potrzebie miłości oraz pokonywaniu zła. Jeśli jeszcze jej nie znacie, koniecznie sięgnijcie do wspólnego, rodzinnego czytania.

Podróż do Krainy Dalekiej

Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Bosse. Adaptowany przez przyszywanych ciotkę i wujka, czuje się niezwykle samotny. Nikt o niego nie dba, nikt nim się nie przejmuje. Nawet wujostwo woli, kiedy Bosse schodzi im z oczu. 

Chłopiec z tęsknotą patrzy na relację swojego przyjaciela z jego rodzicami. Marzy mu się, żeby ktoś z takim samym zaangażowaniem zaznaczał na futrynie kuchni jego wzrost czy cierpliwie odpowiadał mu na pytania.

Kiedy pewnego dnia spotyka w butelce po piwie ducha, nie wie jeszcze jak jego życie wkrótce bardzo się zmieni. Okazuje się, że Bosse jest chłopcem, którego ów istota poszukiwała. Razem z nią udaje się więc do Krainy Dalekiej, żeby odnaleźć swoje przeznaczenie.

Przeznaczenie Bosse

Na miejscu wychodzi na jaw, że Bosse wcale nie jest Bossem. W rzeczywistości nazywa się Mio i jestem księciem, którego czeka wymagające zadanie. W pobliskim królestwie rządy sprawuje rycerz Kato. Więzi on małe dzieci i zamienia je w ptaki, które potrafią tylko śpiewać z wielkim smutkiem.

Mio postanawia stawić mu czoła i choć niemal wszystko wskazuje na jego niepowodzenie, chłopiec się nie poddaje.

Baśń Astrid Lindgren 

,,Mio, mój Mio” to baśń, w której dobry, niewinny bohater o wielkim i wrażliwym sercu, wyrusza w podróż pokonać zło. Razem ze swoim nowym przyjacielem udowodni, że aby przeciwstawić się niegodziwości wcale nie trzeba być ani wielkim, ani dorosłym. 

Czasami wystarczy tylko świadomość, że ktoś o nas myśli, martwi się i mocno nam kibicuje, żeby poczuć jak siła wlewa się do wnętrza – dając motywację do dalszych zmagań.

Polecam ,,Mio, mój Mio” każdemu, kto lubi klasyczną literaturę, wzruszające bajki oraz bohaterów, za których aż chce się trzymać kciuki – od pierwszej do ostatniej strony.

Książka będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/mio–moj-mio/p3253.html


Poprzedni wpis
Niuniuś – seria wartościowych książek dla dzieci
Następny wpis
Mój pierwszy zielnik – recenzja książki
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, 2023, Astrid Lindgren, blog książkowy, Johan Egerkrans, klasyka literatury, książę, książka na prezent, Maria Olszańska, Mio mój Mio, Nasza Księgarnia, piękne wydania klasyki, potrzeba rodziców, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, samotność, walka ze złem, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja