Rodzina Obrabków i psia sprawa – recenzja książki

Tytuł: Rodzina Obrabków i psia sprawa
Seria: Rodzina Obrabków
 Autor: Anders Sparring
Ilustracje: Per Gustavsson
Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Jeżeli zastanawiacie się, która rodzina złodziei mogłaby otrzymać puchar za bycie tą najbardziej sympatyczną – spieszę z pomocą! Trzecia już część wspaniałej, nietuzinkowej i bardzo śmiesznej serii ,,Rodziny Obrabków” właśnie pokazała się na regałach księgarni oraz bibliotek! Jeżeli jakimś dziwnym trafem jeszcze o niej nie słyszeliście, polecam nadrobienie poprzednich tomów:

Nowy policjant na tropie… Gliny!

,,Rodzina Obrabków i psia sprawa” podobnie jak dwie wcześniejsze części została napisana przez Andersa Sparringa. Ilustracje wykonał dla niej Per Gustavsson, którego możecie kojarzyć również z innej książki pod tytułem ,,Kosmiczne święta”.  Wypełniona jest widowiskową fabułą, zaskakującymi zwrotami akcji oraz oryginalnymi bohaterami!

Na przykład w tym tomie narratorem gościnnie zostaje… Glina! Glina to oczywiście pies rodziny Obrabków, wokół którego toczą się bardzo znaczące wątki. A to wszystko za sprawą nowego policjanta, który pojawia się w okolicy. Jest on bardzo wyczulony na papierologię i ma wyjątkową potrzebę skontrolowania wszystkich psów w mieście.

Masz paragon?

Książka zaczyna się bardzo nietypowym ostrzeżeniem. Autor prosi, aby się upewnić czy posiadamy na naszą lekturę paragon lub fakturę. Po co taka ostrożność? Okazuje się, że bez dokumentu własności, pewien nadgorliwy policjant może uznać nas za… złodziei! 

A co, jeżeli ktoś naprawdę jest złodziejem? Lub pochodzi z rodziny złodziei – jak Ture, syn państwa Obrabków, który nie dość, że nie potrafi kłamać, to zupełnie nie czuje potrzeby okradania innych? Nawet jednak Ture, gdy w sprawę wchodzi bezpieczeństwo ukochanego psa, nie odmówi sobie kilku sztuczek oraz pewnego planu, żeby pokrzyżować szyki innemu złodziejowi!

Wartości rodzinne w rodzinie Obrabków

,,Rodzina Obrabków i psia sprawa” to fenomenalna zabawa narracją, w której głównymi bohaterami zostaje rodzina złodziei. Mają jednak oni swoje zasady i choć oskubaliby każdego z dóbr materialnych, to nadzwyczaj wysoko cenią sobie swoją rodzinę. 

Książka jest humorystyczna, bo bazuje przede wszystkim na absurdach. Można w niej usłyszeć zupełnie przeciwne rzeczy, niż te, które zazwyczaj mówią rodzice. Mimo to, w ,,Rodzinie Obrabków” jest wyraźne przesłanie – prawdziwi niegodziwcy zawsze zostaną ukarani, a bycie dobrym i szczerym bardziej się opłaca.

Polecam tę książkę każdemu czytelnikowi powyżej 7 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/rodzina-obrabkow-i-psia-sprawa/


Poprzedni wpis
Mopsik, który chciał zostać elfem – recenzja przedpremierowa
Następny wpis
Czerwone Saneczki – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, Agnieszka Stróżyk, Anders Sparring, blog książkowy, kłamstwo, książki dla dzieci, książki dla dzieci o kłamstwie, moralność, Per Gustavsson, pies, prawda, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Rodzina Obrabków, Rodzina Obrabków i psia sprawa, więzienie, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki, złodzieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja