Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa! – recenzja

Tytuł: Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa!
Seria: Bezik Wielki Pies
Autorka: Daria Jaworska
Ilustracje: Edyta Grzegory
Wydawnictwo: Gaj
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Pamiętacie historię Bezika? Puchatego, białego i wielkiego psiaka, który został adaptowany przez Krzysia oraz jego rodzinę (więcej o odpowiedzialnej adopcji i kulisach tego spotkania, przeczytacie w ,,Bezik Wielki Pies. Witaj w domu!”).

Bezik Wielki Pies

Ostatnio ukazała się kontynuacja perypetii tego milusińskiego bohatera oraz jednocześnie został podjęty kolejny ważny temat związany z dziećmi i zwierzakami. ,,Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa!” to książka autorki Darii Jaworskiej z ilustracjami Edyty Grzegory. 

Daria Jaworska jest m.in. dogoterapeutą, zoopsychologiem, ale również specjalistą w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Nie ma chyba lepszej osoby, która mogłaby stworzyć wartościową serię dla najmłodszych i rodziców, pozwalającą na bardziej świadomie życie z psem, rozumienie jego potrzeb oraz właściwe czytanie sygnałów.

Książka dla dzieci, które boją się psów

W ,,Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa!” powracamy do rodzinnego domu Krzysia (teraz już niemal dziesięciolatka), który uwielbia spędzać czas ze swoim czworonogiem. Jest bardzo podekscytowany, ponieważ rodzice obiecali wyprawić mu urodziny i pozwolili z tej okazji zaprosić ulubionych kolegów oraz koleżanki. 

Krzyś chciałby, żeby odwiedziła go dziewczynka o imieniu Maja, ale wie, że ona bardzo boi się psów. Postanawia porozmawiać na ten temat z mamą, żeby wymyślić jakieś rozwiązanie tego problemu.

Strach jest potrzebny

W najnowszej książce o Beziku bardzo spodobało mi się kilka rzeczy. Przede wszystkim – strach dziewczynki jest potraktowany tutaj bardzo poważnie. Nikt go nie bagatelizuje. Co więcej, tata Krzysia tłumaczy chłopcu, że lęk jest często potrzebny, żeby bezpiecznie funkcjonować. 

Sam proces opowiadania o dziecku, które boi się psów także został poprowadzony w rozsądny, ale jednocześnie ciekawy fabularnie sposób. Maja otrzymała odpowiednią pomoc psychologiczną i zanim w ogóle miała szansę spotkać się z tytułowym Bezikiem – wiedziała, jak reagować na różne zachowania psów oraz przede wszystkim sama była ciekawa kontaktu z tym białym, puchatym czworonogiem.

Relacja dziecka z psem

Książka ,,Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa!” może być więc wielką pomocą dla tych dzieci i rodziców, którzy mają kłopot z lękiem w relacji psami. Fabuła pokazuje jak zachowywać się w takich sytuacjach, gdzie najlepiej udać się po poradę oraz – mimo wszystko – jak tego rodzaju strach może stać się czasami powodem do rezygnacji z miłych wydarzeń.

Jestem również przekonana, że samo ukazanie relacji w domu rodzinnym Krzysia i podejście jego rodziców do kwestii wychowywania psa, stanie się inspiracją dla czytelników w różnym wieku. Polecam tę jak i poprzednią książkę odbiorcom już powyżej 4 roku życia.

W serii zapowiedziano już kolejny tytuł – ,,Witaj, mały przyjacielu”!

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwogaj.pl/produkt/bezik-wielki-pies-boje-sie-tego-psa/


Poprzedni wpis
Ziemia, niebo, kruki – recenzja komiksu
Następny wpis
Klask – recenzja doskonałej gry imprezowej
Tags: +10, +11, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 10 najciekawszych premier 2019 roku!, 2022, Bezik, Bezik Wielki Pies, Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa!, blog książkowy, Daria Jaworska, Edyta Grzegory, Gaj, książki dla dzieci, książki o psach, lęk, pies, psy, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, relacja z psem, strach, strach przed psem, urodziny, Wydawnictwo Gaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja