Bezik Wielki Pies. Witaj w domu! – recenzja

Tytuł: Bezik Wielki Pies. Witaj w domu!

Autorka: Daria Jaworska

Ilustracje: Edyta Grzegory

Wydawnictwo: Gaj

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Muszę przyznać, że bardzo osobiście odebrałam książkę ,,Bezik Wielki Pies. Witaj w domu!”, która przypomniała mi moją osobistą przygodę z adoptowaniem psiaka ze schroniska. 

 

Autorka Daria Jaworska napisała bardzo prostą, ale poruszającą opowiastkę z punktu widzenia dziewięcioletniego chłopca. Pewnego dnia rodzice przekazują mu wielką wiadomość – niedługo jadą odebrać psa, którego wypatrzyli na internetowej stronie schroniska. Chłopak jest tak podekscytowany, że nawet w snach wyobraża sobie jak będzie wyglądać ta wyjątkowa chwila, gdy pozna nowego pupila.

 

 

 

,,Bezik Wielki Pies. Witaj w domu!” jest bardzo sumiennym opisem emocji zarówno dziecka, które czeka tak wielka zmiana, ale także… psa! W książce bowiem podkreślane zostało jak istotna jest kwestia rozumienia psiego języka. Kiedy pupil znajduje się w nowym miejscu, poznaje ludzi, ale jeszcze chwilę temu całe dnie spędzał w głośnym i pełnym bodźców schronisku, potrzebuje ze strony ludzi cierpliwości i wsparcia. 

 

Zadaniem rodziców w takich chwilach jest wyjaśnienie dzieciom, żeby pozostawiać psu przestrzeń i dać mu czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. 

 

Można więc powiedzieć, że historia Bezika to nie tylko fabularna opowiastka, ale bardzo wartościowy PODRĘCZNIK – jak radzić sobie z czworonogiem, zaraz po jego adoptowaniu.

 

Książka podkreśla także jak ważną decyzją jest wzięcia psa do domu i jak duża to odpowiedzialność. Nawet jej bohaterowie, choć dobrze przygotowani do roli nowych opiekunów, muszą zmierzyć się z pewną sytuacją awaryjną. Sytuacją, do której nie powinni dopuścić. 

 

 

 

 

Dodatkowo lektura została ładnie wydana, a jej strony uzupełnią ilustracje Edyty Grzegory. Jestem przekonana, że będzie to niezwykle ważna książka w kwestii poszerzania dziecięcych horyzontów, uświadamiania ich o sposobie komunikacji z psami oraz rozwijania empatii.

 

Polecam jako pozycję obowiązkową – szczególnie dla tych rodzin, które rozważają adopcję lub kupno psiaka. Będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: http://www.wydawnictwogaj.pl/kolekcja/wydawnictwo-gaj/bezik-wielki-pies-witaj-w-domu-daria-jaworska

 

 

Poprzedni wpis
Aliaszka – recenzja premierowa!
Następny wpis
Lapis – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, adoptowanie psa, adoptowanie psa ze schroniska, Bezik, Bezik Wielki Pies. Witaj w domu!, blog książkowy, Daria Jaworska, Edyta Grzegory, Gaj, książki dla dzieci, opieka nad psem, pies, psi język, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, schronisko, Wydawnictwo Gaj

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja