Mopsik, który chciał zostać elfem – recenzja przedpremierowa

Tytuł: Mopsik, który chciał zostać elfem
Seria: Mopsik, który chciał…
Autorka: Bella Swift
➜ Ilustracje: Nina Jones, Artful Doodlers
➜ Tłumaczenie: Ewa Kleszcz
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Kto nie polubiłby uroczego mopsika o wdzięcznym imieniu Peggy? Seria autorki Belli Swift o małej bohaterce z krótkimi łapkami już od kilku lat święci triumfy na polskim rynku czytelniczym. W jej ramach ukazało się kilka części książek, o dwóch pisałam tutaj: 

Najnowsza przyniesie jeszcze więcej emocji oraz pozwoli poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia! Tym razem bowiem główna bohaterka będzie miała za zadanie… dostarczyć list do Świętego Mikołaja i spełnić życzenie swojej najlepszej przyjaciółki Chloe.

Świąteczny konkurs radiowy

,,Mopsik, który chciał zostać elfem” zaczyna się od najmilszego miejsca, jakie można sobie wyobrazić w mroźny, wietrzny dzień – czyli przytulnej kawiarni, należącej do rodziny Peggy. Dwie siostry, brat oraz oczywiście mały mopsik spędzają miło czas na piciu gorącego kakao oraz jedzeniu imbirowych ciasteczek.

Kiedy dziennikarz w radio podaje informacje o nowym, świątecznym konkursie – wszyscy są bardzo podekscytowani. W końcu nie każdego dnia można wygrać wycieczkę do Laponii – krainy Świętego Mikołaja! Mama postanawia zadzwonić na infolinię i już wkrótce musi odpowiedzieć na trzy konkursowe pytania.

Podróż do Laponii

Jak możecie słusznie się domyślić, rodzinie udaje się udzielić prawidłowych odpowiedzi (choć jakie to były pytania przekonacie się już czytając książkę). Radość ze zbliżającej się wyprawy zakłóca jednak wiadomość o pracy taty – okazuje się, że mężczyzna musi dokończyć ważny projekt i nie będzie mógł wyruszyć na świąteczną przygodę ze wszystkimi.

Mimo to, mama z trójką dzieci oraz oczywiście małą Peggy wsiadają do samolotu i ruszają w nieznane. Co czeka ich w Laponii? W jaki sposób mopsik dostarczy list do Świętego Mikołaja od Chloe, który dziewczynka zapomniała wysłać? Czy historia będzie miała szczęśliwe zakończenie?

Zdolność do poświęceń

,,Mopsik, który chciał zostać elfem” to ciepła opowiastka pisana nieco z perspektywy głównej bohaterki – pieska o imieniu Peggy. Mopsik obserwuje swoją rodzinę i czuje, kiedy ktoś jest zmartwiony lub zaniepokojony. Mimo, że Peggy sama jest niewielkich rozmiarów i dumnie nazywa siebie ,,zwierzątkiem domowym”, będzie potrafiła zaskoczyć nawet psy zaprzęgowe z Finlandii! Okazuje się, że jeżeli na kimś nam bardzo zależy, jesteśmy skorzy do wszelkich poświęceń! 

W książce przewija się wiele motywów – wspominane są fińskie tradycje świąteczne, ale autorka nie zapomina także podkreślić, co tak naprawdę jest istotą Świąt. ,,Mopsik, który chciał zostać elfem” z pewnością będzie uroczą bajką do samodzielnego czytania lub historią do poznawania w gronie najbliższych – rodziców, opiekunów czy starszego rodzeństwa. Polecam ją na zimowe wieczory z kubkiem kakao dzieciom już powyżej 5 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/mopsik-ktory-chcial-zostac-elfem-tom-8-bella-swift-sku6e60d730b405ab9ccd98.html

Oficjalna premiera: 23.11.2022 rok

 


Poprzedni wpis
Owwa! Ukraina dla dociekliwych – recenzja książki
Następny wpis
Rodzina Obrabków i psia sprawa – recenzja książki
Tags: +5, +6, +7, +8, +9, 2022, Artful Doodlers, Bella Swift, blog książkowy, Boże Narodzenie, elf, elfy, Ewa Kleszcz, Finlandia, książka o mopsiku, książki dla dzieci, książki o psach, mops, Mopsik, Mopsik który chciał zostać elfem, Mopsik który chciał..., Nina Jones, pies, psy, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, świąteczne książki dla dzieci, Święty Mikołaj, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja