Rodzina Obrabków i sekret Icjanta – recenzja

Tytuł: Rodzina Obrabków i sekret Icjanta
Seria: Rodzina Obrabków
 Autor: Anders Sparring
Ilustracje: Per Gustavsson
Tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Rodzina Obarbków znowu rozrabia! Obiektem pożądania, który warto będzie zwędzić jest złoty diament. Jeżeli znacie już tę serię, to na pewno wiecie, że to nie pierwszy raz, kiedy drogocenny kamień zaprząta głowy członków rodziny. Tym razem jednak pojawia się on w jeszcze bardziej niespodziewanych okolicznościach i finalnie kończy… a tego wam nie zdradzę. Podzielę się jednak czymś innym.

Duch z wizytą u policjanta

,,Rodzina Obrabków” to humorystyczna i bardzo oryginalna seria książek dla najmłodszych, której autorem jest Anders Sparring, a ilustracje tworzy do niej Per Gustavsson. Swoją przygodę z cyklem najlepiej rozpocząć od pierwszej części, a następnie koniecznie nadrobić wszystkie pozostałe:

W najnowszej części ,,Rodzina Obrabków i sekret Icjanta” główną bohaterką jest Elka (a w zasadzie Kryminelka), czyli siostra Tura – chłopca, który każdorazowo staje w opozycji do złodziejskich ciągot swojej rodziny. Niemałą rolę odgrywa tu również tytułowy Icjant, a także… tajemniczy duch pozostawiający ślady na policyjnej podłodze.

Odnalezienie złotego diamentu

Możecie więc słusznie zapytać czy czwarty tom serii ,,Rodzina Obrabków” traktuje o zjawiskach paranormalnych. Kiedy jednak Elka odwiedza zmartwionego policjanta, ten zwierza jej się ze swoich zmartwień. Dziewczynka odkrywa nie tylko ślady błota na podłodze, ale przy okazji znajduje poszukiwany przez wszystkich złoty diament. Sprawa ducha schodzi więc na drugi plan, dopóki policjant nie znika jak kamfora razem z drogocennym fantem.

Elka jak typowy członek rodziny Obrabków, postanawia odnaleźć kamień i – w drugiej kolejności także tytułowego Icjanta. Pytanie jednak, w jaki sposób policjant stał się posiadaczem złotego diamentu? Czy zdaje sobie sprawę, co takiego posiada? I co zdecyduje się zrobić Elka, żeby stać się nowym właścicielem przyciągającej spojrzenia błyskotki?

Miłość ponad wszelkim prawem

,,Rodzina Obrabków i sekret Icjanta” to przewrotna opowiastka, w której akcja pędzi na złamanie karku! Oprócz typowej dla serii karykatury i przewrotnego ukazania złodziejskich zapędów, wyraźnie tutaj klaruje się także inne przesłanie, mówiące o tym, że miłość jest ponad wszelkim prawem.

Nie należy zapominać również o samej Elce, której heroiczna momentami postawa doprowadza ją do zaskakującego finału. Warto wspomnieć, że odwaga może być ścieżką do spełniania nawet najbardziej nietypowych marzeń.

Polecam ,,Rodzinę Obrabków i sekret Icjanta” wszystkim czytelnikom powyżej 7 roku życia. Jeżeli poszukujecie książki, która sprawdzi się w przypadku młodych sceptyków literatury – ta ma duży potencjał, aby zmienić nastawienie dzieci do lektur!

Link do strony wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/rodzina-obrabkow-i-sekret-icjanta/


Poprzedni wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 60
Następny wpis
Wracaj do domu – nowa seria książek dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +7, +8, +9, 2023, Agnieszka Stróżyk, Anders Sparring, blog książkowy, duchy, humor, humorystyczna seria książek dla dzieci, kłamstwo, książki dla dzieci, książki dla dzieci o kłamstwie, książki o miłości, miłość, moralność, Per Gustavsson, pies, prawda, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Rodzina Obrabków, Rodzina Obrabków i sekret Icjanta, więzienie, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki, złodzieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja