Inspektor Kiwi – recenzja patronatu oraz audiobooków

 

Tytuły: Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków!, Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier

Seria: Kiwi

Autor: Barbara Supeł

Ilustracje: Agata Dobkowska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ostatnio miały premierę dwa moje piękne patronaty oraz dedykowane im audiobooki z serii o niezwykle zaradnym Kiwi. Być może kojarzycie już tego bohatera z mniejszej formatem ,,Kapitan Kiwi. Pogromca straszków”, o której pisałam jesienią 2020 roku. Autorką książki jest Barbara Supeł, a ilustracje dla niej stworzyła Agata Dobkowska.

 

 

 

Wydawnictwo Zielona Sowa po bardzo entuzjastycznym przyjęciu Kapitana Kiwi, zdecydowało się wydać jego historię w większej książce, o innych wymiarach. Wraz z nią ukazała się również kolejna część cyklu, czyli: ,,Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier”. 

 

Zanim jednak powiem kilka słów o nowości, powrócę jeszcze do ,,Kapitana Kiwi. Pogromcy Straszków!”. Musicie wiedzieć, że jest to niemal to samo, co w wydanej rok wcześniej pozycji, z niewielkimi zmianami ilustracyjnymi, tekstowymi oraz oczywiście zmienionym składem. 

 

Najważniejsze kwestie, czyli przesłanie i historia pozostają te same. Z tego powodu – o ile ja rekomenduję ten większy, najnowszy format książki, o tyle, jeżeli już macie tę pozycję u siebie, zastanówcie się na pewno czy potrzebujecie jej jeszcze w takiej formie.

 

 

 

 

,,Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków!” to uświadamiająca pozycja o tym, czym jest odwaga. Książka niesie przesłanie, że wcale nie potrzeba heroicznych czynów, żeby w oczach innych stać się superbohaterem.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zielonasowa.pl/kapitan-kiwi-pogromca-straszkow-20017.html

 

 

Zielona Sowa przygotowała również dwa słuchowiska w oparciu o dwie książki Kapitana/Inspektora Kiwi. Obie czytane są przez Jarosława Boberka. Robi to on w tak fenomenalny sposób, że naprawdę trudno oderwać się od słuchania! 

 

Dodatkowo, pliki wygodnie pobiera się na swój komputer lub telefon i można odtwarzać je w dowolnej sytuacji. Każdy z audiobooków trwa niemal 10 minut. Urozmaicany jest o ciekawe, stosowne do sceny efekty dźwiękowe oraz muzykę. 

 

Doskonale wybrzmiewa rymowany tekst, a humorystyczne momenty są dużo bardziej zabawne, kiedy akcentuje je profesjonalny lektor oraz aktor!

 

Tutaj możecie przesłuchać fragment audiobooka ,,Kapitan Kiwi. Pogromca straszków”: https://www.youtube.com/watch?v=hPlBGszjxRc

Tutaj fragment z ,,Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier”: https://www.youtube.com/watch?v=wZgBN3zrVPI

 

 

 

Płynnie przechodząc zatem do ostatniej nowości – ,,Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier” warto przypomnieć, że jest tekstem wierszowanym, którego głównym bohaterem uczyniono pewnego Kiwi.

 

Jak się okazuje, może on być nie tylko Kapitanem, ale w zależności od okazji – wciela się w nowe role. Tym razem autorka kładzie nacisk na tak zwany savoir-vivre. W rzeczywistości książka znacznie poszerza te pojęcie, nawiązując również do takich zjawisk jak empatia, troska o innych czy szacunek wobec drugiej istoty.

 

 

Akcja rozpoczyna się wraz z przybyciem kuriera do Kiwi. Bohater otrzymuje bowiem zaproszenie na parapetówkę od flaminga. Chcąc być punktualnym, stawia się w umówionym miejscu. Co się okazuje? 

 

Jak możecie słusznie przypuszczać, niewiele przyjaciół Inspektora Kiwi wie, jak należy się zachowywać na takich wydarzeniach. Można powiedzieć, że z każdą chwilą ich występki robią się coraz gorsze. Na szczęście w pogotowiu jest nasz zaradny bohater, który służy dobrą radą oraz przede wszystkim – sam świeci przykładem!

 

Rodziców na pewno zainteresuje fakt, że w książce poruszane są kwestie zachowania przy stole, bekania, ubioru czy późniejszego sprzątania po zabawie.

 

,,Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier” jest więc książką nie tylko humorystyczną, ale i niezwykle wartościową pod kątem edukacyjnym.

 

 

 

Muszę przyznać, że zarówno jedna jak i druga książka to mistrzostwo świata w kwestii doboru rymów, przekazywanych historii i ciekawego bohatera. Jest mi ogromnie miło, że mogę sygnować tę serię swoim logo i objąć ją patronatem medialnym. Książki oraz audiobooki będą odpowiednie dla dzieci już powyżej 3 roku życia!

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zielonasowa.pl/inspektor-kiwi-na-tropie-dobrych-manier-19223.html

 

Poprzedni wpis
Pawełek Pinokio – recenzja komiksu dla dorosłych
Następny wpis
Antylopa z Podbeskidzia – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2021, Agata Dobkowska, audiobooki, audiobooki dla dzieci, Barbara Supeł, Kapitan Kiwi, Kapitan Kiwi. Pogromca straszków, kiwi, książki dla dzieci, maniery, odwaga, patronat medialny, savoir vivre, słuchowiska dla dzieci, Wydawnictwo Zielona Sowa, Zielona Sowa

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja