Inspektor Kiwi – recenzja patronatu oraz audiobooków

 

Tytuły: Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków!, Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier

Seria: Kiwi

Autor: Barbara Supeł

Ilustracje: Agata Dobkowska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ostatnio miały premierę dwa moje piękne patronaty oraz dedykowane im audiobooki z serii o niezwykle zaradnym Kiwi. Być może kojarzycie już tego bohatera z mniejszej formatem ,,Kapitan Kiwi. Pogromca straszków”, o której pisałam jesienią 2020 roku. Autorką książki jest Barbara Supeł, a ilustracje dla niej stworzyła Agata Dobkowska.

 

 

 

Wydawnictwo Zielona Sowa po bardzo entuzjastycznym przyjęciu Kapitana Kiwi, zdecydowało się wydać jego historię w większej książce, o innych wymiarach. Wraz z nią ukazała się również kolejna część cyklu, czyli: ,,Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier”. 

 

Zanim jednak powiem kilka słów o nowości, powrócę jeszcze do ,,Kapitana Kiwi. Pogromcy Straszków!”. Musicie wiedzieć, że jest to niemal to samo, co w wydanej rok wcześniej pozycji, z niewielkimi zmianami ilustracyjnymi, tekstowymi oraz oczywiście zmienionym składem. 

 

Najważniejsze kwestie, czyli przesłanie i historia pozostają te same. Z tego powodu – o ile ja rekomenduję ten większy, najnowszy format książki, o tyle, jeżeli już macie tę pozycję u siebie, zastanówcie się na pewno czy potrzebujecie jej jeszcze w takiej formie.

 

 

 

 

,,Kapitan Kiwi. Pogromca Straszków!” to uświadamiająca pozycja o tym, czym jest odwaga. Książka niesie przesłanie, że wcale nie potrzeba heroicznych czynów, żeby w oczach innych stać się superbohaterem.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zielonasowa.pl/kapitan-kiwi-pogromca-straszkow-20017.html

 

 

Zielona Sowa przygotowała również dwa słuchowiska w oparciu o dwie książki Kapitana/Inspektora Kiwi. Obie czytane są przez Jarosława Boberka. Robi to on w tak fenomenalny sposób, że naprawdę trudno oderwać się od słuchania! 

 

Dodatkowo, pliki wygodnie pobiera się na swój komputer lub telefon i można odtwarzać je w dowolnej sytuacji. Każdy z audiobooków trwa niemal 10 minut. Urozmaicany jest o ciekawe, stosowne do sceny efekty dźwiękowe oraz muzykę. 

 

Doskonale wybrzmiewa rymowany tekst, a humorystyczne momenty są dużo bardziej zabawne, kiedy akcentuje je profesjonalny lektor oraz aktor!

 

Tutaj możecie przesłuchać fragment audiobooka ,,Kapitan Kiwi. Pogromca straszków”: https://www.youtube.com/watch?v=hPlBGszjxRc

Tutaj fragment z ,,Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier”: https://www.youtube.com/watch?v=wZgBN3zrVPI

 

 

 

Płynnie przechodząc zatem do ostatniej nowości – ,,Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier” warto przypomnieć, że jest tekstem wierszowanym, którego głównym bohaterem uczyniono pewnego Kiwi.

 

Jak się okazuje, może on być nie tylko Kapitanem, ale w zależności od okazji – wciela się w nowe role. Tym razem autorka kładzie nacisk na tak zwany savoir-vivre. W rzeczywistości książka znacznie poszerza te pojęcie, nawiązując również do takich zjawisk jak empatia, troska o innych czy szacunek wobec drugiej istoty.

 

 

Akcja rozpoczyna się wraz z przybyciem kuriera do Kiwi. Bohater otrzymuje bowiem zaproszenie na parapetówkę od flaminga. Chcąc być punktualnym, stawia się w umówionym miejscu. Co się okazuje? 

 

Jak możecie słusznie przypuszczać, niewiele przyjaciół Inspektora Kiwi wie, jak należy się zachowywać na takich wydarzeniach. Można powiedzieć, że z każdą chwilą ich występki robią się coraz gorsze. Na szczęście w pogotowiu jest nasz zaradny bohater, który służy dobrą radą oraz przede wszystkim – sam świeci przykładem!

 

Rodziców na pewno zainteresuje fakt, że w książce poruszane są kwestie zachowania przy stole, bekania, ubioru czy późniejszego sprzątania po zabawie.

 

,,Inspektor Kiwi. Na tropie dobrych manier” jest więc książką nie tylko humorystyczną, ale i niezwykle wartościową pod kątem edukacyjnym.

 

 

 

Muszę przyznać, że zarówno jedna jak i druga książka to mistrzostwo świata w kwestii doboru rymów, przekazywanych historii i ciekawego bohatera. Jest mi ogromnie miło, że mogę sygnować tę serię swoim logo i objąć ją patronatem medialnym. Książki oraz audiobooki będą odpowiednie dla dzieci już powyżej 3 roku życia!

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zielonasowa.pl/inspektor-kiwi-na-tropie-dobrych-manier-19223.html

 

Poprzedni wpis
Pawełek Pinokio – recenzja komiksu dla dorosłych
Następny wpis
Antylopa z Podbeskidzia – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja