fbpx

Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica – recenzja

Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica – recenzja

Tytuł: ,,Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica”

Autor: Paulina Chmurska

Ilustracje: Elka Grądziel

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2020

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Patrząc w niebo i obserwując gwiazdy, zawsze przenosimy się wtedy trochę do innego świata. Nasze ziemskie sprawy stają się mniej ważne, a my sami stajemy się częścią czegoś większego. 

 

Książka ,,Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica” to opowieść o gwiazdach, jednak kierujących się zupełnie ludzkimi emocjami. Poetycka bajka polskiej autorki oraz ilustratorki, która nie dość, że robi bardzo duże wrażenie pod kątem wizualnym to i dodatkowo także edukuje.

 

Z okazji dzisiejszego Dnia Mamy chciałabym opowiedzieć o ostatniej nowości Wydawnictwa Wilga, która powstała w ramach nowej serii ,,Książki otulone nocą”. 

 

 

,,Wielka Mała Niedźwiedzica” to przede wszystkim piękne ilustracje Elki Grądziel, której udało się uchwycić na stronach książki pewną ulotność i magię nieba nocą.

 

Fabułę można niejako określić jako baśń, która opiera się na bardzo prostym pomyśle. Wielka Niedźwiedzica wyrusza wraz ze swoim dzieckiem – Małą Niedźwiedzicą z ważną misją. Transportują zawiniątko, po drodze mijając nie tylko przyjaciół, ale także i spotykając pewne niebezpieczeństwa.

 

Podczas ich podróży czytelnik ma szansę poznać różne gwiazdozbiory. Autorka dzieli się także z odbiorcami wieloma ciekawostkami dotyczącymi kosmosu. 

 

 

 

Z jednej strony jest więc to historia trochę o relacji matki i dziecka oraz tego jak wiele może ona zrobić w obronie kogoś, kogo kocha. Z drugiej, to przyjemnie podany wycinek wiedzy o jednej z ciekawszych nauk, czyli astronomii. 

 

,,Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica” dokładnie w samym środku kryje kolejną niespodziankę! Jedna z rozkładówek przedstawia nocne niebo z zaznaczonymi gwiazdozbiorami. Punkty zaznaczone są farbą fluorescencyjną, dzięki czemu po zgaszeniu światła, świecą w ciemności! Można wtedy rzeczywiście poczuć się jak obserwator nocnego nieba!

 

 

 

To bardzo ładnie wydana książka, która doskonale sprawdzi się podczas wieczornego rytuału czytania. Może być także dobrym pomysłem prezentowym lub wstępem do bardziej rozbudowanych książek o kosmosie. 

 

Polecam ją maluchom od 3 lat tylko do czytania części z opowieścią lub dla dzieci od 6 – do rozmawiania także o zamieszczonych w niej ciekawostkach.

 

Jeśli jesteście ciekawi, co było w zawiniątku Małej i Dużej Niedźwiedzicy – koniecznie zajrzyjcie do książki! 😉

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/otulone-noca-wielka-mala-niedzwiedzica-paulina-chmurska-skud420f02f43ec5dd87c1f.html

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment