Edukacyjne gry na Dzień Dziecka od Kapitana Nauki

 

Dzień Dziecka już za chwilę! Zostało tylko kilka dni, żeby wypatrzeć w internecie jakąś perełkę i zdążyć ją zamówić, by dotarła do nas na czas.

 

Kilka dni temu stworzyłam zestawienie książek, które mogłyby ucieszyć wiele dzieci, a tym razem chciałabym poświęcić cały wpis tylko grom i to tym od Kapitana Nauki (większość to nowości!). 

UWAGA: do końca czerwca 2020 roku, z kodem: bajkochlonka macie dodatkowo -10% zniżki na stronie Wydawnictwa! 

 

To Wydawnictwo, które bez przerwy zaskakuje nas ciekawymi edukacyjnymi planszówkami dla najmłodszych. Po więcej inspiracji zerknijcie także do poprzednich recenzji:

,,Zegar. Gra edukacyjna”, ,,Zwierzaki Bystrzaki”, ,,Polska. Gra edukacyjna,

zestawienie gier, które proponowałam przed Świętami,

Układanki Malucha.

 

Tym razem przyjrzę się pięciu tytułom, które są rekomendowane dla dzieci od 3 lat (2 gry), od 4 lata (2 gry) lub od 6 lat (jedna gra). 

 

 

 

 

TYTUŁ: ,,Memory. Afryka”

Autor: Katarzyna Nowowiejska

DLA DZIECI OD: 3 lat

 

Chyba każdy doskonale wie, na czym polega zabawa w memory. Dopasowywanie do siebie dwóch kafelków oraz zapamiętywanie ich położenia to klasyka lubiana już od wielu lat. Kapitan Nauka przygotował jednak grę w której możemy dodatkowo poznać afrykańskie zwierzęta! Same części mają także wyjątkowy kształt, ponieważ przypominają kwiaty. Jest ich w pudełku 24. 

 

Kolejnym urozmaiceniem jest fakt, że podczas rozgrywki nie szukamy dwóch identycznych kafelków, ale parę takich samych zwierząt (ich portretu oraz całej sylwetki). 

 

 

 

 

Gra jest bardzo ładnie wydana, a jej komponenty są dobrej jakości. Bardzo interesująca i klasyczna propozycja dla dzieci, dzięki której poprawią koncentrację oraz spostrzegawczość, będą ćwiczyć pamięć i nauczą się rozróżniać rozmaite zwierzaki.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/memory/2123-memory-afryka-5907608646645.html

 

 

TYTUŁ: ,,Domino. Pojazdy”

Ilustrator: Magdalena Popovics

DLA DZIECI OD: 3 lat

 

Tym razem coś dla małych fanów motoryzacji! Kolejna klasyka, która sprawdzi się za każdym razem. Domino z dużymi kafelkami na których znalazły się wesołe ilustracje Magdaleny Popovics. 

 

Układając długie jak węże linie z domina, będzie można odnaleźć na nich latający balon z żyrafą, rakietę kosmiczną, łódkę z lisem, rower z lwem czy straż pożarną z kurczakiem!

 

 

 

 

Jestem przekonana, że podczas zabawy powstanie prawdziwa autostrada pełna bajkowych pojazdów oraz nietuzinkowych bohaterów.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/domino/2124-domino-pojazdy–5907608646959.html

 

 

TYTUŁ: ,,Rysuję i zgaduję z mewą Ewą”

Autor: Bożena Dybowska, Anna Grabek

Ilustrator: Katarzyna Matyjaszewska

DLA DZIECI OD: 4 lat

 

Tym razem w formie teczki z rączką do trzymania (!) prezentuję grę, która całkowicie podbiła moje serce! W tym na pozór niewielkim pudełku zawarto aż 100 zabaw! Pomogą one w nauce liczenia, rozwoju mowy, poznawaniu zwierząt i roślin morskich czy nadmorskich oraz będą nieocenione podczas ćwiczeń z grafomotoryki. 

 

Gra zawiera zeszyt z zadaniami, karty oraz flamaster. Na kartach można swobodnie pisać, a następnie zmazywać efekty i zaczynać raz jeszcze lub przekazać je młodszemu rodzeństwu. W przypadku książki jest ona niestety jednorazowa, ale bardzo dobrze wykonana i pełna przyjemnych kolorów. 

 

 

 

 

 

 

Zabawy zostały przygotowane z myślą o dzieciach od 3 lat, chociaż według mnie z większości zabaw skorzystają jednak maluchy w wieku przedszkolnym. 

 

Taka forma nauki z pewnością bardzo spodoba się wszystkim kilkulatkom! 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/rysuje-i-zgaduje/2184-rysuje-i-zgaduje-z-mewa-ewa-9788366404366.html

 

 

TYTUŁ: ,,Litera do litery. Gra edukacyjna”

Ilustrator: Magdalena Popovics

DLA DZIECI OD: 4 lat

 

Od tej gry można dostać literko-pląsu! Pudełko zawiera aż 180 elementów, na które składają się litery na 3-kolorowych kafelkach oraz obrazki ze zwierzakami lub przedmiotami. Czas proponowanej rozgrywki to około 15 minut i jest ona przeznaczona dla minimum dwóch graczy.

 

Jedną z propozycji zabawy jest wylosowanie obrazka, a następnie ułożenie słowa. Żeby to jednak zrobić, należy wcześniej uzbierać pasujące litery (dla bardziej zaawansowanych – litery te będą musiały znajdować się na tle, odpowiadającym tłu obiektu z obrazka). 

 

 

 

 

 

 

Słów do ułożenia jest bardzo dużo i mają różne poziomy trudności (począwszy od tych 2-literowych, po nawet 5 i więcej). 

 

,,Litera do litery. Gra edukacyjna” doskonale nadaje się także do nauki poznawania spółgłosek i samogłosek, sylabowania oraz początków czytania. 

Bardzo uniwersalna pozycja!

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/gry-edukacyjne/2163-litera-do-litery-gra-edukacyjna–5903792767210.html

 

 

TYTUŁ: ,,Żaby czy kraby? Gra matematyczna na mnożenie”

Ilustrator: Ewa Iwaniuk

DLA DZIECI OD: 6 lat

 

Najbardziej złożona planszówka z całego dzisiejszego zestawienia. Idealna dla starszaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Gra, która nigdy się nie znudzi, bo oferuje wiele możliwości – począwszy od zmiany planszy z łąki na podwodny świat, żetonów z żabek na kraby czy poziomu trudności z łatwego na trudniejszy.

 

Podstawowym celem tej planszówki (oczywiście oprócz dobrej zabawy) jest nauka mnożenia. Podczas około 20 minut gry, w liczbie od 2 do 4 graczy, naszym celem będzie jak najszybsze ułożenie 4 żetonów w jednej lini. Nie uda nam się to jednak, jeżeli nie będziemy potrafili wykonać prawidłowego działania mnożenia. 

 

 

 

 

 

To trochę połączenie klasycznego Kółko i Krzyżyk oraz Rumikuba z literami. 

 

,,Żaby czy kraby?” to wciągająca gra dla całej rodziny – idealna na deszczowe popołudnia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/gry-edukacyjne/2059-zaby-czy-kraby-gra-na-mnozenie-5907608646683.html

 

Poprzedni wpis
Pucio mówi – podwójna recenzja kartonówek!
Następny wpis
Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja