Edukacyjne gry na Dzień Dziecka od Kapitana Nauki

 

Dzień Dziecka już za chwilę! Zostało tylko kilka dni, żeby wypatrzeć w internecie jakąś perełkę i zdążyć ją zamówić, by dotarła do nas na czas.

 

Kilka dni temu stworzyłam zestawienie książek, które mogłyby ucieszyć wiele dzieci, a tym razem chciałabym poświęcić cały wpis tylko grom i to tym od Kapitana Nauki (większość to nowości!). 

UWAGA: do końca czerwca 2020 roku, z kodem: bajkochlonka macie dodatkowo -10% zniżki na stronie Wydawnictwa! 

 

To Wydawnictwo, które bez przerwy zaskakuje nas ciekawymi edukacyjnymi planszówkami dla najmłodszych. Po więcej inspiracji zerknijcie także do poprzednich recenzji:

,,Zegar. Gra edukacyjna”, ,,Zwierzaki Bystrzaki”, ,,Polska. Gra edukacyjna,

zestawienie gier, które proponowałam przed Świętami,

Układanki Malucha.

 

Tym razem przyjrzę się pięciu tytułom, które są rekomendowane dla dzieci od 3 lat (2 gry), od 4 lata (2 gry) lub od 6 lat (jedna gra). 

 

 

 

 

TYTUŁ: ,,Memory. Afryka”

Autor: Katarzyna Nowowiejska

DLA DZIECI OD: 3 lat

 

Chyba każdy doskonale wie, na czym polega zabawa w memory. Dopasowywanie do siebie dwóch kafelków oraz zapamiętywanie ich położenia to klasyka lubiana już od wielu lat. Kapitan Nauka przygotował jednak grę w której możemy dodatkowo poznać afrykańskie zwierzęta! Same części mają także wyjątkowy kształt, ponieważ przypominają kwiaty. Jest ich w pudełku 24. 

 

Kolejnym urozmaiceniem jest fakt, że podczas rozgrywki nie szukamy dwóch identycznych kafelków, ale parę takich samych zwierząt (ich portretu oraz całej sylwetki). 

 

 

 

 

Gra jest bardzo ładnie wydana, a jej komponenty są dobrej jakości. Bardzo interesująca i klasyczna propozycja dla dzieci, dzięki której poprawią koncentrację oraz spostrzegawczość, będą ćwiczyć pamięć i nauczą się rozróżniać rozmaite zwierzaki.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/memory/2123-memory-afryka-5907608646645.html

 

 

TYTUŁ: ,,Domino. Pojazdy”

Ilustrator: Magdalena Popovics

DLA DZIECI OD: 3 lat

 

Tym razem coś dla małych fanów motoryzacji! Kolejna klasyka, która sprawdzi się za każdym razem. Domino z dużymi kafelkami na których znalazły się wesołe ilustracje Magdaleny Popovics. 

 

Układając długie jak węże linie z domina, będzie można odnaleźć na nich latający balon z żyrafą, rakietę kosmiczną, łódkę z lisem, rower z lwem czy straż pożarną z kurczakiem!

 

 

 

 

Jestem przekonana, że podczas zabawy powstanie prawdziwa autostrada pełna bajkowych pojazdów oraz nietuzinkowych bohaterów.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/domino/2124-domino-pojazdy–5907608646959.html

 

 

TYTUŁ: ,,Rysuję i zgaduję z mewą Ewą”

Autor: Bożena Dybowska, Anna Grabek

Ilustrator: Katarzyna Matyjaszewska

DLA DZIECI OD: 4 lat

 

Tym razem w formie teczki z rączką do trzymania (!) prezentuję grę, która całkowicie podbiła moje serce! W tym na pozór niewielkim pudełku zawarto aż 100 zabaw! Pomogą one w nauce liczenia, rozwoju mowy, poznawaniu zwierząt i roślin morskich czy nadmorskich oraz będą nieocenione podczas ćwiczeń z grafomotoryki. 

 

Gra zawiera zeszyt z zadaniami, karty oraz flamaster. Na kartach można swobodnie pisać, a następnie zmazywać efekty i zaczynać raz jeszcze lub przekazać je młodszemu rodzeństwu. W przypadku książki jest ona niestety jednorazowa, ale bardzo dobrze wykonana i pełna przyjemnych kolorów. 

 

 

 

 

 

 

Zabawy zostały przygotowane z myślą o dzieciach od 3 lat, chociaż według mnie z większości zabaw skorzystają jednak maluchy w wieku przedszkolnym. 

 

Taka forma nauki z pewnością bardzo spodoba się wszystkim kilkulatkom! 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/rysuje-i-zgaduje/2184-rysuje-i-zgaduje-z-mewa-ewa-9788366404366.html

 

 

TYTUŁ: ,,Litera do litery. Gra edukacyjna”

Ilustrator: Magdalena Popovics

DLA DZIECI OD: 4 lat

 

Od tej gry można dostać literko-pląsu! Pudełko zawiera aż 180 elementów, na które składają się litery na 3-kolorowych kafelkach oraz obrazki ze zwierzakami lub przedmiotami. Czas proponowanej rozgrywki to około 15 minut i jest ona przeznaczona dla minimum dwóch graczy.

 

Jedną z propozycji zabawy jest wylosowanie obrazka, a następnie ułożenie słowa. Żeby to jednak zrobić, należy wcześniej uzbierać pasujące litery (dla bardziej zaawansowanych – litery te będą musiały znajdować się na tle, odpowiadającym tłu obiektu z obrazka). 

 

 

 

 

 

 

Słów do ułożenia jest bardzo dużo i mają różne poziomy trudności (począwszy od tych 2-literowych, po nawet 5 i więcej). 

 

,,Litera do litery. Gra edukacyjna” doskonale nadaje się także do nauki poznawania spółgłosek i samogłosek, sylabowania oraz początków czytania. 

Bardzo uniwersalna pozycja!

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/gry-edukacyjne/2163-litera-do-litery-gra-edukacyjna–5903792767210.html

 

 

TYTUŁ: ,,Żaby czy kraby? Gra matematyczna na mnożenie”

Ilustrator: Ewa Iwaniuk

DLA DZIECI OD: 6 lat

 

Najbardziej złożona planszówka z całego dzisiejszego zestawienia. Idealna dla starszaków oraz uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej. Gra, która nigdy się nie znudzi, bo oferuje wiele możliwości – począwszy od zmiany planszy z łąki na podwodny świat, żetonów z żabek na kraby czy poziomu trudności z łatwego na trudniejszy.

 

Podstawowym celem tej planszówki (oczywiście oprócz dobrej zabawy) jest nauka mnożenia. Podczas około 20 minut gry, w liczbie od 2 do 4 graczy, naszym celem będzie jak najszybsze ułożenie 4 żetonów w jednej lini. Nie uda nam się to jednak, jeżeli nie będziemy potrafili wykonać prawidłowego działania mnożenia. 

 

 

 

 

 

To trochę połączenie klasycznego Kółko i Krzyżyk oraz Rumikuba z literami. 

 

,,Żaby czy kraby?” to wciągająca gra dla całej rodziny – idealna na deszczowe popołudnia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.kapitannauka.pl/gry-edukacyjne/2059-zaby-czy-kraby-gra-na-mnozenie-5907608646683.html

 

Poprzedni wpis
Pucio mówi – podwójna recenzja kartonówek!
Następny wpis
Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, gry dla dzieci, gry edukacyjne, gry edukacyjne dla dzieci, gry na Dzień Dziecka, Kapitan Nauka, planszówki, planszówki dla dzieci, recenzje gier, recenzje gier planszowych, Wydawnictwo Kapitan Nauka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja