Gry planszowe
1 komentarz

Nowości: gry planszowe od Kapitana Nauki – dużo zdjęć!

W tym wpisie nie mam dla Was co prawda recenzji książkowej, ale zestaw edukacyjnych gier planszowych dla dzieci. Jak już pisałam w poprzednim poście, gdzie książka była grą, tak tutaj chcę Wam pokazać, że gra również może być bardzo treściwa i wartościowa, a w dodatku może wymagać jeszcze więcej interakcji z najbliższymi!

 

Są to najnowsze propozycje od Wydawnictwa Kapitan Nauka, przeznaczone dla osób od 5-ego roku życia. Każda jest w innej, ale bardzo estetycznej kolorystyce. Wszystkie dopracowane są do ostatniego szczegółu, począwszy od materiałów z których je wykonano, po przyjemne dla oka ilustracje oraz oczywiście bogate w wartości merytoryczne.

 

 

Są to przede wszystkim gry, których cel jest bardzo jasny – mają pomagać w nauce, stymulować umysł do ćwiczeń oraz sprawiać dużo frajdy! 🙂

 

 

Pierwsza z nich to gra ,,Zegar”, która jak bardzo łatwo można się domyślić uczy nauki korzystania z zegarka. W pudełku znajdziemy pomoc dydaktyczną w postaci czasowskazywacza z kartonowymi wskazówkami, 4 tekturowe dwustronne karty z godzinami, 36 żetonów w kształcie tarcz zegarowych oraz instrukcję obsługi.

 

 

 

 

 

Gra przewiduje aż 12 wariantów gry! Przy tylu możliwościach rozgrywek nigdy się ona nie znudzi (przynajmniej do póki nie opanujemy wszystkich godzin do perfekcji ;-)).

 

Link do gry:

https://www.kapitannauka.pl/gry-edukacyjne/1844-kapitan-nauka-gra-edukacyjna-zegar-dwustronny-zegar-ze-wskazowkami-4-dwustronne-plansze-36-zetonow-instrukcja5907608646188.html?utm_source=slajder&utm_campaign=20180214_slajder_zegar

 

 

 

Kolejna, trochę trudniejsza, to gra ,,Polska”. Kładzie ona nacisk na pogłębianie wiedzy o naszym kraju, kojarzeniu największych atrakcji z nazwami miast oraz uczy geografii. Oprócz tego pełna jest ciekawostek o których nie miałam pojęcia (czy wiecie, że jedna scena filmu ,,Opowieści z Narnii” kręcona była właśnie w Polsce?!).

 

 

 

 

 

W pudełku znajdziemy planszę do gry, plakat, 55 kart z zadaniami, pionki, kostkę oraz instrukcję obsługi. Tutaj również jest kilka wariantów gry, w zależności od tego czy będziemy grać z wykorzystaniem plakatu lub nie.

 

Link do gry: https://www.kapitannauka.pl/glowna/1836-gra-edukacyjna-polska5907608646270.html?utm_source=slajder&utm_campaign=20180328_slajder_gra-polska

 

 

I niestety już ostatnia z nowości od Kapitana Nauki to ,,Zwierzaki Bystrzaki”. Chyba najbardziej kolorowa ze wszystkich! Jej zadaniem jest ćwiczenie dziecięcej spostrzegawczości. Trzeba być bardzo uważnym, ponieważ kolorowe zwierzątka czasami różnią się tylko kilkoma odcieniami swojego wyglądu.

Ta planszówka jednak również przewiduje mnóstwo wariantów rozgrywki, bo aż 11, dlatego można dopasować trudność gry do wieku dziecka.

 

 

 

 

 

 

W pudełku znajdziemy 80 kolorowych kart, 24 żetony, planszę i instrukcję obsługi.

 

Mogłabym trochę pomarudzić, że plansza nie jest sztywna, ale dzięki temu, że jest wykonana z cieńszego papieru mniej ważny i łatwiej wszędzie zabrać ją ze sobą.

 

Link do gry: https://www.kapitannauka.pl/gry-edukacyjne/1843-kapitan-nauka-gra-edukacyjna-zwierzaki-bystrzaki5907608646294.html?utm_source=slajder&utm_medium=banner&utm_campaign=20180227_slajder_zwierzaki-bystrzaki

 

Poprzedni wpis
Rycerz Lwie Serce. Książka – gra, której bohaterem jesteś ty
Następny wpis
Mysz jak nie mysz – recenzja
Tags: gra, gra edukacyjna, gra planszowa, Kapitan Nauka, Polska, recenzja gier planszowych, Wydawnictwo Kapitan Nauka, Zegar, Zwierzaki Bystrzaki

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja