Książeczki kontrastowe A kuku! od Kapitana Nauki – recenzja

Seria: książeczki kontrastowe A kuku!

Tytuły: ,,Zwierzęta” oraz ,,Pokój malucha”

Ilustracje: Pola Augustynowicz

Wydawnictwo: Kapitan Nauka

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Hasła: recenzja, książka dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, 2018, nowość, premiera, premiera książkowa, Kapitan Nauka, książki dla niemowląt, książki kontrastowe, książka kontrastowa, kontrasty, zwierzęta, pokój malucha

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Książeczki kontrastowe dla najmłodszych stają się coraz bardziej popularne. W internecie oraz czasopismach można sporo wyczytać o ich ważnym wpływie na rozwój dziecka. Trzeba tez pamiętać, że maluchy, które dopiero co się urodziły, nie rozróżniają jeszcze kolorów. Takie kontrastowe ilustracje na pewno bardziej go zainteresują. Patrząc, będzie starał się zapamiętać kształt. Będzie dostrzegał różnice pomiędzy różnymi obrazkami oraz uczył się, co niektóre z nich znaczą.

 

 

 

Ostatnio trafiłam na perełki, które idealnie sprawdzą się w roli pierwszych książeczek kontrastowych. Kapitan Nauka oferuje nam dwie książeczki z tej serii A kuku! ,,Zwierzęta” oraz ,,Pokój malucha”,  ale oprócz tego, na stronie znajdziecie również kontrastowe karty, przedstawiające wzory lub jeszcze więcej obrazków.

Link do serii tutaj: https://www.kapitannauka.pl/150-karty-i-ksiazeczki-kontrastowe

 

Książeczki kontrastowe przeznaczone są dla maluszków, które potrafią już zaciskać paluszki na przedmiotach i dobrze posłużą dzieciom do 6-ego miesiąca życia. Dzięki temu, że mają zaokrąglone rogi i są całkiem lekkie, sprawdzą się jako bezpieczne połączenie zabawy z nauką.

 

 

 

Czym jednak wyróżniają się te książeczki na tle pozostałych?

Książki kontrastowe to temat dość modny. Możemy spotkać się z wieloma podobnymi publikacjami, ale chcę Was przekonać, że te od Kapitana Nauki są naprawdę fajne. Przede wszystkim mają piękne ilustracje. Ja mogłabym patrzeć na nie godzinami, a co dopiero taki maluch! Niektóre obrazki, inspirując się światem przyrody (w książeczce ,,Zwierzęta”), wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki!

 

 

 

 

 

 

Z kolej w części ,,Pokój malucha” odnajdziemy przedmioty, które dziecko zna, dobrze mu się kojarzą i dają mu poczucie bezpieczeństwa. Co więcej, możemy bawić się z nim w grę z odszukiwaniem rzeczywistych kształtów w domu i zacząć je nazywać.

 

 

 

 

Książeczki są bardzo trwałe, ich okładki zrobione są z przyjemnego w dotyku papieru. Grube, tekturowe kartki pozwolą na używanie ich przez wiele miesięcy.

Dodatkowo seria Kontrastowa oraz ,,100 pierwszych słówek” o której opowiem Wam już niebawem, są w tym samym formacie i razem wyglądają świetnie na półce.

 

 

Poprzedni wpis
Kajtek i Tosia – recenzja
Następny wpis
Książeczki z serii 100 pierwszych słówek od Kapitana Nauki – recenzja
Tags: 2018, Kapitan Nauka, kontrasty, książka dla dzieci, książka kontrastowa, książki dla niemowląt, książki kontrastowe, nowość, pokój malucha, premiera, premiera książkowa, recenzja, recenzje książek dla dzieci, zwierzęta

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja