fbpx

Książeczki z serii 100 pierwszych słówek od Kapitana Nauki – recenzja

Książeczki z serii 100 pierwszych słówek od Kapitana Nauki – recenzja

Seria: 100 pierwszych słówek

Tytuły: ,,W domu i w ogrodzie”, ,,Zwierzęta”, ,,Pojazdy”

Ilustracje: Katarzyna Fus, Katarzyna Urbaniak, Katarzyna Olbromska

Wydawnictwo: Kapitan Nauka

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Hasła: recenzja, książka dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, 2018, nowość, premiera, premiera książkowa, Kapitan Nauka, nauka słówek, nauka mówienia, dom, ogród, zwierzęta, pojazdy, Katarzyna Fus, Katarzyna Urbaniak, Katarzyna Olbromska

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Kapitan Nauka znowu wkracza do akcji i przychodzi na pomoc dzieciom, które jeszcze nie potrafią czytać 😉

W mojej poprzedniej recenzji (link tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/03/21/ksiazeczki-kontrastowe-a-kuku-od-kapitana-nauki-recenzja/ ), możecie przeczytać o serii kontrastowej dla maluchów w wieku do 6-ciu miesięcy.

W tej, chcę Wam opowiedzieć o serii ,,100 pierwszych słówek”, która skierowana jest dla dzieci powyżej pierwszego roku życia.

 

 

 

Pod skrzydłami Kapitana Nauki wyszyły 3 książki, których rolą jest oswajanie malucha z podstawowymi słówkami z jego otoczenia. Oczywiście, autorzy książek na tym nie poprzestają, a proponuję różne ciekawe wyrazy, z którymi może trudniej zetknąć się na tym etapie bezpośrednio, ale o których można usłyszeć w filmach lub książkach.

 

 

,,W domu i w ogrodzie” widzimy osiem miejsc: ogród i dom (jako jedno), salon, kuchnia, łazienka, sypialnia, mój pokój, szafa oraz ogród. Dodatkowo mamy plansze z owocami, warzywami, narzędziami i ilustracje z krótkim opisem przyrody.

Ilustracje Katarzyny Fus bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Dają poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Rozkładówka podzielona jest na dwie części. Z jednej strony mamy ilustracje pomieszczenia, a z drugiej wyszczególnione i podpisane z nich przedmioty. Dzięki czemu maluch może również bawić się w grę ,,znajdź rzecz na obrazku obok”.

 

 

 

 

 

 

 

 

W ,,Zwierzętach” również mamy podział na miejsca. Tutaj  uszeregowano zwierzaki według mieszkania w domu, parku, lesie, na wsi, w górach, na łące, morzu, Antarktydzie, Arktyce, Afryce, terrarium oraz zoo. Rozkładówki wyróżnia kolorystyka danego miejsca, jednak podobnie jak w ,,W domu i w ogrodzie” ilustracje są bardzo ładne! Za te odpowiada Katarzyna Urbaniak.

Bardzo mi się podoba, że dziecko może oglądać zwierzęta w ich naturalnych środowiskach, a nie po prostu na wyciętym, pozbawionym kontekstu tle.

 

 

 

 

 

 

 

 

W ,,Pojazdach”  także ich występowanie uporządkowano według miejsc. Wyjątkami są auto (wymawia się dużo łatwiej, niż samochód!) i samolot, które są chyba najpopularniejszymi środkami komunikacji.

Pozostałe miejsca to miasto, niebo, morze, budowa, wieś, góry, kosmos, jezdnia, park oraz różne, czyli pozostałe. W tej ostatniej kategorii znajdziemy na przykład zamiatarkę, wóz strażacki czy karetkę.

 

 

 

 

 

 

Seria ,,100 pierwszych słówek” jest zdecydowanie godna polecenia. Traktuje dzieci poważnie, przygotowując dla nich sumiennie opracowane i dobrze pomyślane książeczki. Obiekty, które w nich występują są fajnie uporządkowane i wyselekcjonowane. Ilustracje nie przypominają kiczowatych malunków sprzed dekady, ale są współczesne i bardzo ładne. Szczerze polecam!

Link do sklepu: https://www.kapitannauka.pl/222-100-pierwszych-slowek

 

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--