Książeczki z serii 100 pierwszych słówek od Kapitana Nauki – recenzja

Seria: 100 pierwszych słówek

Tytuły: ,,W domu i w ogrodzie”, ,,Zwierzęta”, ,,Pojazdy”

Ilustracje: Katarzyna Fus, Katarzyna Urbaniak, Katarzyna Olbromska

Wydawnictwo: Kapitan Nauka

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Hasła: recenzja, książka dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, 2018, nowość, premiera, premiera książkowa, Kapitan Nauka, nauka słówek, nauka mówienia, dom, ogród, zwierzęta, pojazdy, Katarzyna Fus, Katarzyna Urbaniak, Katarzyna Olbromska

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Kapitan Nauka znowu wkracza do akcji i przychodzi na pomoc dzieciom, które jeszcze nie potrafią czytać 😉

W mojej poprzedniej recenzji (link tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/03/21/ksiazeczki-kontrastowe-a-kuku-od-kapitana-nauki-recenzja/ ), możecie przeczytać o serii kontrastowej dla maluchów w wieku do 6-ciu miesięcy.

W tej, chcę Wam opowiedzieć o serii ,,100 pierwszych słówek”, która skierowana jest dla dzieci powyżej pierwszego roku życia.

 

 

 

Pod skrzydłami Kapitana Nauki wyszyły 3 książki, których rolą jest oswajanie malucha z podstawowymi słówkami z jego otoczenia. Oczywiście, autorzy książek na tym nie poprzestają, a proponuję różne ciekawe wyrazy, z którymi może trudniej zetknąć się na tym etapie bezpośrednio, ale o których można usłyszeć w filmach lub książkach.

 

 

,,W domu i w ogrodzie” widzimy osiem miejsc: ogród i dom (jako jedno), salon, kuchnia, łazienka, sypialnia, mój pokój, szafa oraz ogród. Dodatkowo mamy plansze z owocami, warzywami, narzędziami i ilustracje z krótkim opisem przyrody.

Ilustracje Katarzyny Fus bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Dają poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Rozkładówka podzielona jest na dwie części. Z jednej strony mamy ilustracje pomieszczenia, a z drugiej wyszczególnione i podpisane z nich przedmioty. Dzięki czemu maluch może również bawić się w grę ,,znajdź rzecz na obrazku obok”.

 

 

 

 

 

 

 

 

W ,,Zwierzętach” również mamy podział na miejsca. Tutaj  uszeregowano zwierzaki według mieszkania w domu, parku, lesie, na wsi, w górach, na łące, morzu, Antarktydzie, Arktyce, Afryce, terrarium oraz zoo. Rozkładówki wyróżnia kolorystyka danego miejsca, jednak podobnie jak w ,,W domu i w ogrodzie” ilustracje są bardzo ładne! Za te odpowiada Katarzyna Urbaniak.

Bardzo mi się podoba, że dziecko może oglądać zwierzęta w ich naturalnych środowiskach, a nie po prostu na wyciętym, pozbawionym kontekstu tle.

 

 

 

 

 

 

 

 

W ,,Pojazdach”  także ich występowanie uporządkowano według miejsc. Wyjątkami są auto (wymawia się dużo łatwiej, niż samochód!) i samolot, które są chyba najpopularniejszymi środkami komunikacji.

Pozostałe miejsca to miasto, niebo, morze, budowa, wieś, góry, kosmos, jezdnia, park oraz różne, czyli pozostałe. W tej ostatniej kategorii znajdziemy na przykład zamiatarkę, wóz strażacki czy karetkę.

 

 

 

 

 

 

Seria ,,100 pierwszych słówek” jest zdecydowanie godna polecenia. Traktuje dzieci poważnie, przygotowując dla nich sumiennie opracowane i dobrze pomyślane książeczki. Obiekty, które w nich występują są fajnie uporządkowane i wyselekcjonowane. Ilustracje nie przypominają kiczowatych malunków sprzed dekady, ale są współczesne i bardzo ładne. Szczerze polecam!

Link do sklepu: https://www.kapitannauka.pl/222-100-pierwszych-slowek

 

 

 

 

Poprzedni wpis
Książeczki kontrastowe A kuku! od Kapitana Nauki – recenzja
Następny wpis
Potrzebuję mojego potwora – recenzja
Tags: 2018, dom, Kapitan Nauka, Katarzyna Fus, Katarzyna Olbromska, Katarzyna Urbaniak, książka dla dzieci, nauka mówienia, nauka słówek, nowość, ogród, pojazdy, premiera, premiera książkowa, recenzja, recenzje książek dla dzieci, zwierzęta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja