Seria Elmer – 4 tytuły, DUŻO ZDJĘĆ

Kim jest Elmer, chyba nie muszę długo tłumaczyć. To najbardziej kolorowy i w kratkę słoń na całym świecie. Jego pomysłodawcą jest David McKee, który wymyślił go, kiedy pewien chłopiec głośno skomentował ciemniejszą barwę skóry jego córki, Violet.

 

,,Elmer” miał więc za zadanie zwrócić uwagę dzieci, że inny wygląd nie definiuje w żaden sposób osoby. Miał też przyczynić się do większej tolerancji oraz otwartości na różne kultury.

 

Pierwsza część serii została wydana w 1968 roku. Obecnie są już 22 tytuły, które przetłumaczono na ponad 50 języków. Elmer cieszy się ogromną popularnością, a tysiące dzieci kochają czytać o jego przygodach.

 

Wydawnictwo Papilon wydało właśnie 4 książki w formie kartonówek dla najmłodszych czytelników. Idealnie sprawdzą się w przypadku dzieci, które jeszcze nie potrafią obchodzić się z delikatniejszymi pozycjami. Te, dodatkowo będą dla nich bezpieczne. Są lekkie, mają zaokrąglone rogi oraz są bardzo trwałe.

 

 

 

 

 

Tytuł: Przyjaciele Elmera

Autor: David McKee

Ilustracje: David McKee

Tłumaczenie: Maria Szarf

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

W tej książce mamy do czynienia ze stopniowaniem. Autor przedstawiając przyjaciół Elmera, wykorzystuje pojęcia związane z odmianą przymiotników. Poznajemy najbardziej pasiastą zebrę, najdłuższego węża czy najmniejszą myszkę.

 

David McKee w ten sposób stara się pokazać różnice pomiędzy zwierzętami. Każdy jest w czymś najlepszy. To, że są one od siebie tak odmienne, powoduje, że świat jest ciekawy i daleki od nudy.

 

 

 

Różnice te jednak nie wpływają na uczucia, jakimi przyjaciele obdarzają Elmera. Bez względu na cechy swojego wyglądu, wszyscy kochają go tam samo mocno.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-najmlodszych-0-2-lata/przyjaciele-elmera

 

 

 

 

Tytuł: Elmer i pogoda

 

W tej książeczce zostały przedstawione różne warunki pogodowe i atmosferyczne. Co jednak najbardziej rzuca się w oczy, to niesamowity optymizm głównego bohatera.

 

Elmer bez względu na to czy pada deszcz, jest burza czy świeci słońce, pozostaje w dobrym nastroju. Zawsze ma dużo energii i niczego się nie boi. To daje dobry przykład najmłodszym.

 

 

 

,,Elmer i pogoda” okaże się na pewno pomocna w przypadku czytelników od 1-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-najmlodszych-0-2-lata/elmer-i-pogoda

 

 

 

 

Tytuł: Elmer i kolory

 

Książek o nauce kolorów jest na rynku bardzo dużo. Kto jednak może być lepszym nauczycielem barw, niż najbardziej kolorowy słoń świata?

 

,,Elmer i kolory” to pozycja, która stara się oswoić z nazwami kolorów, ucząc dziecko pewnych zależności. Przykładem będą tutaj różowe lody, które są różowe, ponieważ zrobiono je z truskawek.

 

 

 

Często także autor odnosi się do powiązań emocjonalnych. Elmer jest szczęśliwy i biega po zielonej trawie, bałwankowi jest ciepło w fioletowym szaliku czy kiedy jest czarne niebo, słonik zasypia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-najmlodszych-0-2-lata/elmer-i-kolory

 

 

Tytuł: Dzień Elmera

 

 

Na deser pozostawiłam książkę ,,Dzień Elmera”, która opisuje rytuał słonia, począwszy od tego jak wstaje, do momentu gdy kładzie się spać.

 

Pełen energii budzi swoich przyjaciół, bierze prysznic, spotyka się z przyjaciółmi, zjada coś dobrego i bawi się. Jego czas upływa beztrosko. Nie czekają na niego żadne niebezpieczeństwa oraz zawody.

 

Przyjemne jest to, że Elmer spotyka na swojej drodze bohaterów z poprzednich książek. Dzięki temu, że przewijają się oni w różnych tytułach, historia staje się bardziej wielowymiarowa i autentyczna dla malucha.

 

 

 

Polecam te książeczki dla dzieci powyżej 1-ego roku życia. Ich kolory oraz subtelna narracja sprawią, że najmłodsi z przyjemnością będą do nich wracać.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-najmlodszych-0-2-lata/dzien-elmera

 

Poprzedni wpis
Pani Imbir i szkoła elfów – recenzja
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ.9
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja