Pola i Piotruś – recenzja części 7 i 8 książek dla dzieci

Tytuły: Pola i Piotruś. Zimowy dzień, Pola i Piotruś. Potwór
Seria: Pola i Piotruś
Tekst: Camilla Reid
Ilustracje: Axel Scheffler
Tłumaczenie: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Na wieść o nowych ,,Polach i Piotrusiach” zawsze zacieram z zadowoleniem ręce! Nie tylko ja się zresztą cieszę – to jedna z ulubionych serii w naszym domu, czytana o każdej porze dnia (dlatego tak trudno skompletować całą do zdjęć!).

Do tej pory ukazały się części:

Autorką serii jest Camilla Reid, a ilustracje stworzył Axel Scheffler, znany m.in. z bestsellerowego ,,Gruffalo”!

Seria książek dla dzieci o Poli i Piotrusiu

Czym charakteryzuje się ten cykl? Oprócz prostego, ale bardzo wartościowego przekazu, autorka stawia na silną stronę emocjonalną. Skupia się na uczuciach swoich bohaterów oraz samych postaciach. 

Książki wydawane są nakładem wydawnictwa Wilga. Można dostrzec je już na półkach z daleka, dzięki rzucającym się w oczy pasiastym grzbietom, ale również twardą oprawą, wypełnioną miękką gąbką. Każda z nich opowiada nieco o czym innym i będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 1 roku życia.

Pola i Piotruś. Zimowy dzień

To część idealna na zimowe miesiące! Jak wiadomo, tam gdzie dwie osoby, tam i czasami pojawiają się konflikty – nawet wśród najlepszych przyjaciół. Najważniejsze, żeby wiedzieć jak się zachować, kiedy emocje już trochę opadną.

W ,,Pola i Piotruś. Zimowy dzień” tytułowi bohaterowie beztrosko bawili się na śniegu. Kiedy jednak zaczęli budować bałwana i nie mogli zdecydować czy będzie on podobny do myszki czy królika – obydwoje wpadli w złość. Pola rzuciła Piotrusia wielką grudą śniegu, a on odpłacił się, popychając przyjaciółkę.

Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, bo jedna z tych osób wiedziała, co w takiej sytuacji należy zrobić. ,,Pola i Piotruś. Zimowy dzień” jest książką, która pokazuje dzieciom prawidłowe postawy społeczne i pomaga odnaleźć się wśród rówieśników.

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/pola-i-piotrus-zimowy-dzien-camilla-reid-sku0d9f4d8fa442f30d0633.html


Pola i Piotruś. Potwór

W jaki sposób oswoić dziecięce lęki? Strach ma czasem wielkie oczy. Boimy się rzeczy, których nie rozumiemy i których nie potrafimy sobie wytłumaczyć. Autorka ,,Pola i Piotruś. Potwór” znalazła doskonały sposób, żeby pokazać, że czasami nasz strach jest zupełnie niepotrzebny.

Pola spędzała czas w domu, kiedy nagle zobaczyła przez okno włochatą łapę. Gdy wielka twarz z ostrymi zębami pojawiła się w drzwiach, myszka przeraziła się nie na żarty. Wszystko zmieniło się, gdy Pola spojrzała na stopy ,,potwora”. Okazało się, że to Piotruś postanowił zażartować ze swojej przyjaciółki.

,,Pola i Piotruś. Potwór” to historia z pozytywnym zakończeniem. Mówimy o tym, że niektóre potwory wyglądają strasznie tylko na pierwszy rzut oka – tak naprawdę mogą okazać się najlepszymi przyjaciółmi. 😉

Link do strony wydawnictwa: https://www.gwfoksal.pl/pola-i-piotrus-potwor-camilla-reid-skue76147b7d11130a61278.htmlPoprzedni wpis
Kalendarz adwentowy. Przewodnik świąteczny dookoła świata – recenzja
Następny wpis
Czarodziejski flet – recenzja książki, patronat
Tags: +1, +2, +3, +4, +5, +6, 2023, Axel Scheffler, bałwan, blog książkowy, Camilla Reid, emocje, Ewa Borówka, konflikt, książka na prezent, książki dla dzieci, książki o emocjach, książki obrazkowe, Pola i Piotruś, Pola i Piotruś. Potwór, Pola i Piotruś. Zimowy dzień, recenzje książek dla dzieci, rozwiązywania konfliktów, strach, Wilga, Wydawnictwo Wilga, zima

1 komentarz. Zostaw komentarz

  • Przepiękne ilustracje! Niespotykane zbyt często w polskich książeczkach. Potwierdzam – świetne na każdą porę dnia i na każdy moment!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja