Zwierzęta podróżnicy – recenzja

Tytuł: ,,Zwierzęta podróżnicy”

Autor: Tomas Ouim

Ilustracje: Julio Antonio Blasco

Tłumaczenie: Agnieszka Czujkowska, Andrzej Kruszewicz

Wydawnictwo: Esteri

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

  

Recenzja:

Każdy z nas zna osobę, która kocha podróże. Każdą wolną chwilę poświęca odkrywaniu nowych miejsc i poznawaniu kolejnych osób. W dzisiejszych czasach nie jest problemem odwiedzić sąsiednie województwo, inny kraj czy nawet kontynent. Mamy samochody, pociągi i samoloty, które pozwalają nam przemieszczać się z miejsca na miejsce.

 

Jak jednak jest ze zwierzętami? Nie licząc psa, ,,który jeździł koleją”, jest chyba niewiele reprezentantów fauny, którzy korzystają ze znanych nam środków komunikacji.

 

,,Zwierzęta podróżnicy” to książka, która odkrywa przed czytelnikiem przykłady najbardziej ekstremalnych podróżników w świecie zwierząt. Pokazuje ich niesamowitą wytrwałość i zdradza ciekawostki, o których wielu z nas nie miało wcześniej pojęcia.

 

 

 

 

Tytuł ten należy do serii książek w której znalazły się także ,,Zwierzęta lekarze” oraz ,,Zwierzęta architekci”.

 

Wszystkie pozycje spala ze sobą postać ilustratora, Julia Antonia Blasco, który nie tylko stworzył wyjątkowe rysunki oraz kolaże, ale również je zaprojektował. Seria ta wyróżnia się bowiem ciekawymi zakładkami, pełniącymi funkcję biletów.

Umieszczony zostały w ich wnętrzu cel, szybkość i długość podróży, czas startu, itd. Jest także mapa przedstawiająca planowaną drogę. Po stronie zewnętrznej zakładki są m.in. informacje dotyczące omawianego gatunku zwierzęcia, jego cechy charakterystyczne, długość i masa ciała, długość życia, środowisko, które zamieszkuje, sposób rozmnażania, zdobywanie pokarmu oraz zagrożenia, które mogą go czekać podczas podróży.

 

 

 

 

,,Zwierzęta podróżnicy” to tak jak wspomniałam, zbiór niezwykłych ciekawostek na temat chociażby zebry, humbaka, łososia, słonia czy szarańczy.

 

Przykładem może być roczna trasa 25 tysięcy kilometrów odbywana przez wieloryby,  szybkość zebry wynosząca do 55 km/h czy nieprzerwany lot szarańczy wynoszący 15 godzin. Łącznie książka zawiera interesujące opisy 14 przedstawicieli różnych gatunków, począwszy od owadów, ssaki po ptaki i pancerzowce.

 

 

 

 

,,Zwierzęta podróżnicy”  polecam dzieciom powyżej 7-ego roku życia, jako źródło fascynujących faktów o świecie zwierząt.

 

Link do strony wydawnictwa: https://esteri.pl/ksiazka/zwierzeta-podroznicy

 

 

Poprzedni wpis
Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony – recenzja
Następny wpis
Wdzięczny kwiat – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +7, +8, +9, 2018, Agnieszka Czujkowska, Andrzej Kruszewicz, danaid, Esteri, flaming, humbak, jaskółka, Julio Antonio Blasco, krab, książki dla dzieci, książki o zwierzętach, łosoś, pingwin, recenzje książek, renifer, rybitwa, słoń, szarańcza, Tomas Ouim, Wydawnictwo Esteri, Zebra, zjawa, żółw, zwierzę, zwierzęta, Zwierzęta podróżnicy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja